تاکید رییس کل بانک مرکزی بر جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، محاسبه بدهی بر مبنای ضوابط باشد

به گزارش مجله سلو بلاگ، خبرنگاران: رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی به برنامه های این بانک برای تسویه مطالبات بانکی پرداخت

تاکید رییس کل بانک مرکزی بر جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، محاسبه بدهی بر مبنای ضوابط باشد

به گزارش خبرنگاران در این یادداشت اینستاگرامی یادآور شد: اصل پیگیری به موقع مطالبات بانکها امری لازم است، اما این امربه هیچ وجه نبایستی منجر به تعطیلی حتی یک واحد فراوریی گردد.

عبدالناصر همتی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت:

1-نظر ریاست محترم قوه قضائیه در مورد نحوه وصول مطالبات بانکها، مورد تأکید و حمایت بانک مرکزی است. اصل پیگیری به موقع مطالبات بانکها امری لازم است، اما این امربه هیچ وجه نبایستی منجربه تعطیلی حتی یک واحد فراوریی بگردد. محاسبه بدهی آنها نیز بایستی برمبنای ضوابط اعلام شده از سوی بانک مرکزی باشد.

2-بانکها به موجب قوانین ومقررات موظف هستند که محل اجرای طرح را وثیقه بگیرند و به عنوان وکیل سپرده گذاران درجهت صرفه و صلاح موکلان خود و استیفای مطالبات ناگزیز از اقدامات قانونی هستند. ولی، این نکته نیز مهم است که بایستی حداکثر همراهی با فراورینمایندگان داشته و از هرگونه اقدامای که منجربه تعطیلی واحد فراوریی می گردد، جداً پرهیز نمایند.

3- بانک مرکزی بیشترین تأکید و اقدامات را در حمایت از بنگاه های فراوریی ودرجهت تحقق شعار رونق وجهش فراوری، انجام داده وتلاش نموده است که با آسیب شناسی دقیق موضوع، برخی از مقررات را که در این رابطه اثرگذاری داشته اند، تدوین یا اصلاح کند. از جمله آنها، اصلاح مقررات نحوه امهال مطالبات غیرجاری بر مبنای مصوبه شورای فقهی بانک مرکزی برای اجتناب از اخذ سود مرکب، تسهیل تسویه بدهی بدهکاران (طرح مصوب مجلس ومجمع تشخیص) و آخرین تصمیم، که مساعدت در امهال واحدهای فراوریی با دریافت صرفاً 7.5 درصدطلب و امهال 5 ساله آن بود، که به تصویب شورای پول واعتبار رسید. ازبانکها می خواهم دستورالعمل ها را به جد اجرانمایند.

4-حمایت از فراوری مستلزم داشتن بانک هایی سالم، باثبات، مستحکم است. تسهیلات اعطایی بانک ها متعلق به سپرده گذاران است. لذا، برگشت به موقع این منابع، بانک ها را درتأمین اقتصادی فراوری کمک می نماید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 18485

به "تاکید رییس کل بانک مرکزی بر جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، محاسبه بدهی بر مبنای ضوابط باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رییس کل بانک مرکزی بر جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، محاسبه بدهی بر مبنای ضوابط باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید