تغییر مدیریت دو مجموعه ورزشی بزرگ پایتخت، شهرداری چی ها می روند!

به گزارش مجله سلو بلاگ، خبرنگاران - گروه ورزش: از اقدامات قابل توجه حسن کریمی در جایگاه اول شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، تصمیماتی بود که وی برای تغییر مدیریتی در دو مجموعه ورزشی بزرگ پایتخت اتخاذ کرد و حتی در خصوص یکی از آنها کار را به هت تریک کشاند؛ اما اینجا به جایی ها به همین جا ختم نشده و قرار است کماکان ادامه داشته باشد.

تغییر مدیریت دو مجموعه ورزشی بزرگ پایتخت، شهرداری چی ها می روند!

حسن کریمی 10 دی ماه سال 96 با حکم وزیر ورزش جایگزین مصطفی مدبر شد که از آذرماه سال 92 مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی را بر عهده داشت. وی که معاون استانداری تهران را در کارنامه داشت، خیلی زود برای تغییرات مدیریتی در مجموعه های ورزشی پایتخت و انتخاب نیروهای موردنظر خود برای آنها دست به کار شد طوری که دو ماه بعد از شروع به کارش اقدام به معین مدیر جدید برای مجموعه ورزشی انقلاب کرد.

البته پیش از آن حسن کریمی برای تغییر مدیریت مجموعه ورزشی آزادی اقدام نموده بود که در دو مرحله دیگر هم تکرار شد؛ حالا هم که پنج ماه از سرپرستی فعلی مجموعه آزادی می گذرد، صحبت هایی مبنی بر تغییر مدیریتی دوباره در این مجموعه مطرح شده است. البته ظاهراً این بار موضوع جا به جایی است نه برکناری.

لاله از مجموعه انقلاب رفتنی شد

محمد لاله 15 اسفندماه سال 96 حکم مدیریت خود برای مجموعه ورزشی انقلاب را از مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی دریافت کرد. بعد از گذشت 14 ماه اما وی میخواهد به پیشینه اصلی خود بازگردد. وی که به عنوان شهردار پردیس به این مجموعه آمد به زودی با یکی دیگر از شهرداری ها یا شاید هم استانداری ها شروع به همکاری می نماید. به همین دلیل برای شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی که طی یک سال و نیم گذشته مدیریت این مجموعه را دست نخورده باقی گذاشته بود، چاره ای نمی ماند جز تغییر مدیریتی.

ظاهراً این اقدام هم منجر به رفت و آمدهای جدید مدیریتی آزادی خواهد شد. مجموعه ای که طی سال های گذشته بی ثبات ترین دوران خود را به لحاظ مدیریتی سپری نموده است.

ادامه رفت و آمدهای مدیریتی در آزادی

خبرنگاران کسب اطلاع نموده که با رفتن لاله از مجموعه ورزشی انقلاب، علی اکبر شعبانلو سرپرست فعلی مجموعه ورزشی آزادی از این مجموعه به انقلاب نقل مکان خواهد نمود و این یعنی ادامه بی ثباتی و بی سروسامانی مدیریتی در این مجموعه بزرگ که ماه ها از آن می گذرد و ظاهراً قرار نیست نقطه انتهای داشته باشد.

شروع به کار حسن کریمی برای ایجاد تغییرات مدیریتی در مجموعه های ورزشی با آزادی بود. وی یک ماه پس از ورود به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی ناصر محمودی فر را جایگزین حسن طباطبایی کرد. این کار بهمن ماه 96 انجام شد. پنج ماه بعد یعنی در تیرماه سال 97 اما فرهاد نیکوخصال جای محمودی فر را گرفت. نیکوخصال در حالی به عنوان سرپرست مجموعه ورزشی آزادی معرفی گردید که پیش از آن هم مدیریت این مجموعه را عهده دار بود اما خردادماه سال 95 با حکم مدبر - مدیرعامل وقت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی - برکنار و جای خود را به حسن طباطبایی داده بود.

البته این دوره سرپرستی نیکوخصال در مجموعه ورزشی آزادی بیشتر از پنج ماه دوام نداشت چراکه او آذرماه سال 97 جای خود را به علی اکبر شعبانلو داد که بیشتر از پیشینه ورزشی، فعالیت در شهرداری ها را در کارنامه دارد. حالا پنج ماه از سرپرستی شعبانلو در مجموعه بزرگ آزادی می گذرد که بازهم صحبت هایی مبنی بر تغییر مدیریتی در این استادیوم مطرح شده است. چرا که تصمیم گرفته شده شعبانلو از آزادی به انقلاب نقل مکان کند و به جای محمد لاله روی میز ریاست این مجموعه بنشیند.

در این صورت باید فرد جدیدی به عنوان سرپرست مجموعه ورزشی آزادی معرفی گردد. وی چهارمین نفری خواهد شد که طی یک سال و نیم گذشته، مدیریت این مجموعه بزرگ را عهده دار می گردد.

آرامش به آزادی نمی آید!

به گزارش خبرنگاران، اینکه باید برای مجموعه ورزشی انقلاب به خاطر رفتنِ اختیاری محمد لاله مدیر جدید منصوب گردد، امری کاملاً بدیهی است و به همان اندازه جابه جایی سرپرست مجموعه ورزشی آزادی غیرمعقول و غیر منطقی است به خصوص با بی ثباتی های مدیریتی که این مجموعه در ماه های گذشته داشته و البته انتصاب های انتقادی که برای آن صورت گرفته است.

در 16 ماه گذشته دو سرپرستی که برای استادیوم آزادی انتخاب شدند (محمودی فر و نیکوخصال) به بهانه انتها دوره سرپرستی کنار گذاشته شدند. حالا هم که دوره سرپرستی شعبانلو در این مجموعه پنج ماهه شده، بحث جابه جایی او مطرح است که قاعدتاً به انتخاب گزینه جدید برای سرپرستی آزادی منجر خواهد شد.

با این اوصاف در استادیومی که از میان تمام مجموعه های ورزشی کشور، محوری ترین نقش را در ورزش ایران داشته و همچنان خواهد داشت، بی ثباتی مدیریتی کماکان ادامه خواهد داشت در حالیکه تاکنون شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به عنوان متولی این مجموعه، پاسخی به چرایی آن نداده است.

مدیریت این شرکت سرپرستانی را از مدیریت آزادی کنار گذاشته که خود اقدام به انتخاب و انتصاب آنها نموده بود و همین مسئله، این سوال را ایجاد نموده که چرا تاکنون هیچیک از آنها در آزادی ماندگار نبوده اند؟

به هر حال استادیوم آزادی اگرچه قدمت زیادی دارد اما همچنان گزینه اول و آخر برای برگزاری بیشتر رویدادهای ورزشی در پایتخت است اما جایگاه لغزنده مدیریت این استادیوم بیشترین آسیب را به آن وارد می نماید. به خصوص که این استادیوم به بازسازی اساسی در بخش های مختلف احتیاج دارد، موضوعی که وزیر ورزش هم به آن ورود داشته و حتی بودجه ای اختصاصی برای آن مطالبه شد اما آیا با این بی ثباتی مدیریتی، این طرح انتها قابل اعتمادی خواهد داشت؟

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 4873

به "تغییر مدیریت دو مجموعه ورزشی بزرگ پایتخت، شهرداری چی ها می روند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر مدیریت دو مجموعه ورزشی بزرگ پایتخت، شهرداری چی ها می روند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید