تندیس شهدای خبرنگار در ورودی ایرنا نصب می شود

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرنگاران رضا جلالی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: این تندیس دارای سه رنگ سبز، سفید و سرخ بوده و بر روی آن جمله تا شقایق هست زندگی باید کرد حک شده است.

تندیس شهدای خبرنگار در ورودی ایرنا نصب می شود

وی اضافه کرد: این تندیس با همکاری و مشارکت دفتر امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خبرگزاری جمهوری اسلامی آماده شده و به زودی در ورودی این خبرگزاری واقع در دوراهی یوسف آباد، نبش خیابان مجلسی نصب می شود.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با بیان اینکه شهید محمود صارمی سمبل شهدای رسانه است، گفت: ایشان مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان بود که در 17 مرداد سال 1377 و در جریان کشتار دیپلمات های ایرانی به شهادت رسید.

وی با تاکید بر اینکه روز خبرنگار فرصت مناسبی است تا یاد و خاطره این شهید و شهدای رسانه زنده بماند، اضافه کرد: مسئولان اجرایی کشور باید قدردان خبرنگاران که یکی از خطیرترین و ناامن ترین شغل ها را در اختیار دارند، باشند.

وی با تاکید بر اینکه روسای سه قوه نسبت به این موضوع توجه کافی دارند، گفت: خبرنگاران پرچم داران عرصه ایثار در حوزه اجتماعی هستند و در شرایط کرونایی، صادقانه و مطالبه گرانه در عرصه های مختلف حضور دارند و کارشان متوقف نشده است.

جلالی با بیان اینکه خبرنگاران فریادرسان گمنام مردم هستند، اضافه کرد: این قشر برای مسائل شخصی خویش درخواست هایی از سازمان ها و مسئولان اجرایی کشور نداشته اند و منافع ملی و مصالح عمومی را پیگیری می کنند.

به گزارش ایرنا آخرین خبر شهید صارمی باعث شد تا دنیا از یک جنایت در افغانستان مطلع شود و این چنین بود که مظلومیت خبرنگاران حین انجام کار بر همگان آشکار شد.

ایشان این خبر را چنین مخابره کرد: مزار شریف سقوط کرد. هفدهم مرداد ماه 1377، اینجا محل کنسولگری ایران در مزار شریف است، من محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی هستم، گروه طالبان چند ساعت پیش وارد مزار شریف شد.

شهید محمود صارمی بعد از این خبر به دست افرادی متحجر از مزار شریف به آسمان پرواز کرد و به سمبل شهدای رسانه تبدیل شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 21043

به "تندیس شهدای خبرنگار در ورودی ایرنا نصب می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تندیس شهدای خبرنگار در ورودی ایرنا نصب می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید