معرفی بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی

به گزارش مجله سلو بلاگ، بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی

یکی از مشکلاتی که علاقه مندان به طبیعت گردی و کوهنوردی، مخصوصا کسانی که برای اولین بار می خواهند چنین فعالیت هایی را آغاز نمایند، با آن روبرو می شوند، خرید وسایل کوهنوردی است. شاید در اطرافیان خود، افراد بسیاری را دیده باشید که کوهنوردی حرفه ای یا طبیعت گردی ماهر باشند. یکی از متداول ترین سوال هایی که از این افراد پرسیده می گردد، نام بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی است. اینکه وسایل خود را از میان این همه تنوع برند از چه مارکی تهیه نمایند. بسیاری از وسایل حرفه ای کوهنوردی به دلیل اینکه با جان انسان ها ارتباطی مستقیم دارند، بایستی از بهترین مواد و بسیار باکیفیت و هوشمندانه طراحی شوند. مجله گردشگری خبرنگاران بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی ایرانی و خارجی را برایتان نام می برد و محصولات آن ها را به شما معرفی می نماید.

معرفی بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی

سعی نموده ایم که تمام برندهای دنیا را همانند قایا در ایران، لومر که برندی ایتالیاییست، مونتین هاردویر آمریکایی، آسالو ایتالیا، پتزل فرانسه، مارموت کالیفرنیا، راب اسکاتلند، گرگوری و بسیاری دیگر که در این مطلب خواهید دید، به شما معرفی کنیم. ضمناً نه تنها بهترین خصوصیات آن ها را می گوییم بلکه محصولاتشان را هم نام خواهیم برد. در نتیجه برای خرید وسایل کوهنوردی و طبیعت گردی خود مرجعی از برندهای این ورزش خواهید داشت.

برند اسکارپا برای کفش | Scarpa

در میان کشورهای معروف دنیا که به فراوری محصولات کوهنوردی و سفر به طبیعت مشغول هستند، شرکت و کمپانی ایتالیایی توانسته از سال 1938 وارد رقابت گردد. محصول تخصصی این شرکت تنها کفش های کوهنوردی و طبیعت گردی است. کفش هایی که در کمپانی اسکارپا فراوری می شوند، از بهترین و بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی در این زمینه هستند و گاهی می توان آن را بی رقیب دانست. این شرکت در طی سال ها توانسته با یاری علوم مختلف و علم ارگونومی بهترین کفش های پیاده روی، کوهنوردی های سبک، جنگل نوردی و حتی هیمالیا گردی را فراوری کند. یادتان باشد که کفش های این برند بسیار گران بوده و این برند را با برند Sparca اشتباه نگیرید.

محصولات شرکت و برند اسکارپا

انواع کفش های کوهنوردی شامل:

 • کفش های یخ نوردی، برف نوردی و کفش های دوپوش کوهنوردی سنگین
 • کفش های صخره نوردی
 • کفش های اسکی
 • کفش های کوهپیمایی
 • پیاده روی
 • کفش های دویدن روی کوه ها و تپه ها
 • کلاه کوهنوردی
 • لباس تی شرتی برای کوه نوردی
 • انواع بند کفش

معروف ترین و شناخته ترین برند کوله پشتی در ایران: دیوتر | Deuter

دیوتر را تقریبا تمام گردشگران و طبیعت دوستان می شناسند. این برند آلمانی انواع کوله پشتی های تخصصی را برای هر یک از انواع کوهنوردی فراوری می نماید. اگر بخواهیم به تاریخچه و زمان تاسیس این برند آلمانی اشاره کنیم، به سال 1898 باید برگردیم. زمانی که هنوز این شرکت تازه کار خود را در زمینه ارسال مرسولات پستی آغاز نموده بود. از بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی شده است.

اما چندی نگذشت که به بافت انواع پارچه های بادبانی برای قایق ها، انواع پارچه کتان و کرباس و چنین محصولاتی روی آورد و در نهایت در سال 1910 بوده که اولین محصول کوله پشتی، کیسه و چادرهای ذخیره نظامی و ارتشی را طراحی و فراوری نمود. با این حال، عاشق طبیعت گرد هنوز از این محصولات استفاده نمی کردند تا اینکه ویلی ریکمر (Willi Rickmer) تصمیم گرفت در سال 1928 به پامیر برود و احتیاج به وسایل سفر تخصصی داشت. برند دیوتر اختصاصا برای ویلی کوله پشتی، چادر و ساکی دیگر را طراحی نمود و به او داد. با این کار تبلیغاتی بسیار هوشمندانه، برند دیوتر در دنیا محبوب شد.

پس از آن کوهنوردانی که برای قله های خطرناک و مرگبار دنیا یعنی نانگاپاربات و ایگر راهی می شدند، از برند دیوتر استفاده کردند. در طول سال ها به تکنولوژی کوله پشتی های دیوتر اضافه نموده شد. یکی از بهترین طراحی ها، اضافه نمودن پوشش توری مانند به ناحیه کمری کوله پشتی دیوتر بود که در سال 1984 رخ داد. این کمپانی کیسه خواب هم فراوری می نماید.

این برند با طبیعت گردان و کوهنوردان معروف بسیاری در سراسر دنیا کار می نماید و هر یک شعاری را برای این برند انتخاب نموده اند.

محصولات مختلف برند دیوتر که از بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی دنیاست

 • کیف و ساک
 • کیسه های خواب
 • قمقمه و بطری
 • انواع کوله پشتی با حجم های مختلف
 • کیسه هایی جداگانه برای روکش روی کوله

برند سالیوا | Salewa

یکی دیگر از برندهای آلمانی که توانسته در میان بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی در دنیا به خوبی ظاهر گردد، برند سالیوا است که ابتدا در سال 1935 راه افتاد. اولین محصولات این برند ابتدا، کیف دوربین، کوله پشتی و توپ های چرمی فوتبال بودند اما در نهایت حامی کوهنوردانی چون هرمان هابر شد. این کمپانی اسپانسر هرمان هابر برای صعود به کوه های آند شد و در نهایت آغاز به ساخت و فراوری پیچ های مخصوص یخ نوردی و کرامپون مخصوص کفش نمود.

شکل برند سالیوا، عقابی در حال پرواز است.

در طول سال ها نه تنها طراحی بهتری را ارائه داده بلکه از آلیاژها و کیفیت های بهتری برای ایمنی بیشتر چنین محصولاتی استفاده نموده است. پیچ های یخ نوردی و کوه نوردی به همراه کارابین ها و کرامپون ها، با ایمنی و امنیت کوهنوردان در ارتباط بوده و این وسایل را همیشه از بهترین برندهای لوازم کوهنوردی تهیه کنید. بعدها محصولات دیگری هم به شرکت خود اضافه نمود.

محصولات مختلف محصولات برند سالوا که از بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی دنیاست

 • پیچ های کوهنوردی
 • کرامپون مخصوص کفش
 • انواع کارابین های سبک و کارآمد
 • انواع کاپشن های کوهنوردی
 • کفش های کوهنوردی
 • چادر مسافرتی
 • کلاه ایمنی کوهنوردی و غارنوردی

برند لا اسپورتیوا | La sportive

در مجموع ایتالیایی ها هم همانند آلمانی ها در فراوری لوازم طبیعت گردی عقب نماندند و یکی دیگر از بهترین و بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی را به نام لا اسپورتیوا در سال 1928 راه اندازی نمودند. این کمپانی توسط فردی به نام نارسیسو دلانو و با فراوری کفش های چوبی برای کارگران، کشاورزان و چوب برها آغاز شد. پوتین های بعدی ساخت این شرکت برای سربازان ایتالیایی در طی جنگ دنیای دوم استفاده شد و در نهایت در سال 1950 اولین محصول طبیعت گردی خود یعنی کفش های مخصوص اسکی اش را روانه بازار نمود. امروزه کفش های اسکی، سنگ نوردی، دویدن در طبیعت و کوهنوردی این مارک یکی از برترین ها در دنیا شده است. بسیاری از ورزشکاران به نام صخره نورد دنیا همانند تامی کودول (tommy codwell) و کوین جورجسون (kevin jorgeson) از این برند استفاده و حمایت می نمایند.

شکل برند لا اسپورتیوا، کوه های یخی و خورشیدی پشت آن است.

کفش های صخره نوردی و یخ نوردی این برند بسیار معروف هستند.

برند لو آلپین | Lowe Alpine

یکی از معروف ترین و بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی که به فراوری تخصصی کوله پشتی برای طبیعت گردی و سفر مشغول است، برند لو آلپین است. این شرکت مشتریان خود را منحصر به فرد می داند و بنابراین برای هر شخص و با هر جثه و اندامی محصولی مناسب طراحی نموده است. تنها کافیست که نوع سفر خود را تعیین کنید، مطمئن باشید که از این برند می توانید بهترین کوله پشتی ها را بخرید. این شرکت ایتالیایی از قدیمی ترین شرکت هایی است که در زمینه فراوری محصولات طبیعت گردی و سفر فعالیت می نماید و با طراحی های خاصی که دارد، هر ساله مسافران را به تعجب می اندازد.

هوشمندی را در طراحی کوله پشتی ها و چادرهای این برند خواهید دید. در ایران بیشتر می توانید کوله پشتی های این برند را پیدا کنید. همچنین شلوارهای کوه و طبیعت گردی و کاپشن های آن از بهترین ها در نوع خود هستند.

محصولاتی که برند لو آلپین به بازار عرضه نموده است

 • انواع کوله پشتی
 • چمدان و ساک
 • لباس های کوهنوردی
 • چادر کوهنوردی

برند نورث فیس | The North Face

دو نفر در نزدیکی سواحل سانفرانسیسکو و در سواحل شمالی این منطقه در حدود سال 1966 فروشگاهی را تاسیس کردند که در آن لوازم کوهنوردی را می فروختند. لوازمی که امروزه برند نورث فیس فراوری می نماید را بیشتر پوشاک تشکیل می دهد اما دیگر وسایل طبیعت گردی و کوهنوردی آن هم بسیار معروف است. کوهنوردان به جبهه شمالی کوه ها نیز، نورث فیس می گویند. در ابتدای تاسیس برند نورث فیس، ابتدا محصولاتی همانند کوله پشتی و ابزار کوهنوردی را فراوری می کرد اما پس از آن، شعبه های دیگری در دیگر شهرها تاسیس کرد. پس از آن آغاز به فراوری دیگر لوازم تخصصی کوهنوردی نمود. این برند برای تبلیغات و البته شعار خود که معتقد است رابطه ناگستنی با طبیعت دارد، از سال 1960 حامی کوهنوردان و طبیعت گردان شد. این برند آمریکایی بسیاری از محصولات خود را به سراسر دنیا صادر میکند.

ظاهر برند نورث فیس لوگو تایپ نام آن به همراه 3 نوارنیم هلالی در کنارش است.

محصولات برند نورث فیس

برند لوا | Lowa

و باز هم برندی آلمانی که از برندها و شرکت هایی است که در قرن بیستم تاسیس شد و توانست ابتدا در فراوری کفش های آکسفورد نام خود را بر سر زبان ها بیندازد. پس از آن در دهه 1930 و برای گسترش دادن شرکت، به فراوری کفش های سپاهیان پیاده نظام و پوتین برای کوهستان ها روی آورد. این شرکت توسط فردی به نام لورنز واگنر (Lorenz Wagner) تاسیس شده بود که در نهایت پس از مرگ او، به دختر و همسرش رسید. برند لوا پس از پشت سر گذاشتن دوره های سخت بازار و کم بودن مواد اولیه ای مانند چرم طبیعی، همچنان سر پا ماند و توانست جایگاه خود را در میان بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی نگه دارد؛ تا اینکه در دهه 1970 توانست کفش هایی که 100 درصد در مقابل رطوبت و آب عایق هستند فراوری نماید.

از خصوصیات کفش های این برند، انعطاف پذیری و عایق بودن آن در برابر سرما و با حفظ شکل و قاللب اصلی اش است. بعد از آن کمپانی را کمپانی دیگری به نام دولومیت خرید و فراوری کفش های مخصوص اسکی را به آن اضافه نمود. به دلیل کیفیت بالای محصولات و کفش های این برند، استاندارد ISO 9001 را به دست آورد و تعداد بسیار بالایی از کفش ها را می فروشد.

انواع محصولات و کفش های برند لوا
 • کفش های صخره نوردی
 • کفش های پیاده روی در کوه
 • کوله پشتی

برند کمپ | Camp

شرکتی ایتالیایی به نام کمپ در طی سال های 1989 آغاز به فعالیت نمود و انواع وسایل تخصصی کوهنوردی از جمله کیسه خواب، کوله پشتی و چادر را طراحی می نماید. با این حال تنها فعالیت این برند در ساخت لوازم طبیعت گردی و کوهنوردی نیست؛ بلکه وسایل مختلف ایمنی برای کارگران معدن، ساختمان و در مجموع وسایل ایمنی کار را فراوری می نماید.

شکل برند کمپ، کوهی است که پرچمی در قله خود دارد و به شکل های مختلفی روی محصولات این برند کار شده است.

این برند که از بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی است، تنها به فراوری چادرهای کوهنوردی اکتفا ننموده و هم اکنون اکنون پوشاک را چه برای کوهنوردی و چه برای طبیعت گردی فراوری می نماید. کلاه های بافتنی و تی شرت های آن، بسیار هوادار دارند.

برند ماموت | Mammut

یکی از شرکت ها و کمپانی های سوئیسی و از بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی است که به فراوری انواع تجهیزات کوهنوردی به صورت تخصصی می پردازد. این شرکت در سال 1862 توسط شخصی به نام کاسپار تانر (kaspar tanner) بنیانگذاری شد و در پس از سال ها کار و حضور در رقابت های این عرصه، توانسته به فروشی بسیار بالا دست یابد. طناب های کوهنوردی برند ماموت یکی از قابل اعتمادترین طناب ها در عرصه کوهنوردی و صخره نوردی است. در دنیای امروز بیش از 70 درصد فراوریات خود را به خارج از کشور و سراسر دنیا صادر می نماید. پوشاک و انواع لباس های کوهنوردی و طبیعت گردی که این برند فراوری می نماید حتی در ایران نیز بسیار پرهوادار است. این شرکت سوئیسی فراوریات زیر را دارد:

 • انواع کفش های کوهنوردی
 • انواع کوله پشتی
 • انواع کیسه های خواب
 • چادر برای کمپینگ
 • ابزار ویژه سنگ نوردی و غارنوردی
 • گیره ها و پیچ های کوهنوردی
 • هدلامپ و تجهیزات الکترونیکی

برند ویبرام یکی از بهترین برندهای کفش کوهنوردی | Vibram

تقریبا اگر از تمام کوهنوردان و ورزشکارانی که در طبیعت فعالیت می نمایند، بپرسید بهترین کفه کفش کوهنوردی و یا حالا بهترین کفش کوهنوردی چه کفشی است، به شما ویبرام را معرفی نمایند. کفش های ویبرام را به سادگی از علامت زرد رنگ و نوشته Vibram که در کفه کفش دیده می گردد، خواهید شناخت. این برند آنچنان معروف است که کفی یا زیره کفش خود را به دیگر برندها و فراوریات کفش های کوهنوردی مخصوصا برخی از برندهای ایرانی می فروشد. این شرکت ایتالیایی از 1937 آغاز به فعالیت نموده و هم اکنون بهترین، مقاوم ترین و تکنیکی ترین کفه یا همان زیره کفش را روانه بازار دنیای نموده است. جدای از کفه کفش، بهترین کفش ها را برای انواع طبیعت گردی فراوری می نماید.

کفش های پنج انگشتی ویبرام نمونه ای از طراحی های خاص و منحصر به فرد این شرکت است که برای دویدن طراحی شده است.

بسیاری از ورزشکاران المپیکی که می خواهند در طبیعت یا حتی در پیست های ورزشی بدوند و فعالیتی انجام دهند، از این کفش ها استفاده می نمایند. تمام این ویژگی ها به همراه طراحی های هوشمندانه و استفاده از بهترین و راحت ترین مواد برای ساخت کفش ها، برند ویبرام را به یکی از بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی تبدیل نموده است.

انواع کفش ها و مخصولات برند ویبرام خواهید خواند

انواع کفش های ویبرام شامل

 • انواع کفش های زنانه و مردانه
 • کفش های کلاسیک
 • کفش های ضد آب
 • کفش های پیاده روی
 • کفش های دویدن
 • کفش های معمولی
 • کفش های پنج انگشتی

و دیگر محصولات این برند

 • تی شرت های ورزشی
 • قمقمه آب
 • انواع کلاه و دستمال سر
 • و بسیاری دیگر

اجاق های گازی برند پریموس | Primus

یکی از مهم ترین وسایلی که کوهنوردان در سفرهای طبیعت گردی خود استفاده می نمایند، انواع چراغ های گازی و اجاق برای کمپینگ و تهیه غذا درون طبیعت است. وسایل کوهنوردی و کمپینگ تنها به پوشاک خلاصه نمی گردد. باید وسایل دیگری هم برای نجات خود در طبیعت به همراه داشته باشید. برند پریموس که در حقیقت یک برند سوئدی است، در 1892 با طراحی اولین کپسول گاز فشرده فرانس ویلهم لیندکوئیست کار خود را آغاز کرد. برندی که هم اکنون حرف اول را در زمینه طراحی و فراوری کپسول های گازی کمپینگ، اجاق های سفری، فانوس و این وسایل می زند.

جالب است بدانید که اولین انسانی که به قطب جنوب سفر کرد، کپسول پریموس با خود داشت یا فردی به نام اندره که با بالون به قطب شمال سفر کرد، برای سفرش، چنین کپسول های گازی را انتخاب نموده بود.

از زمان تاسیس این برند تاکنون بسیاری از کوهنوردانی که به ارتفاعات بالایی و قلل مرتفع و خطرناکی مانند اورست یا نانگاپاربات سفر نموده اند، محصولات برند پریموس را استفاده نموده اند.

محصولات پریموس که به راحتی در ایران هم پیدا می شوند

 • انواع ظروغ کمپینگ مانند کتری و ظروف آشپزی در طبیعت
 • انواع لیوان و ماگ
 • قمقمه های حرفه ای و فلاسک
 • وسایل کمپینگی مانند میز و جایگاه های تاشو و بسیار سبک
 • انواع اجاق های سفری به همراه سرشعله آنها
 • انواع چراغ ها و محصولات روشنایی پریموس
 • و قطعات یدکی تمام این وسایل کمپینگی
 • و کفش پیاده روی

برند بلک دایموند از بهترین ها در فراوری میخ های کوهنوردی | Black Diamond

یکی از مهم ترین و بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی که از واجبات چنین فعالیت های ماجراجویانه است، بلک دایموند نام دارد. برندی که ابتدا بسیار کوچک و خانگی آغاز شد و در نهایت به یکی از بزرگترین کمپانی های دنیای تبدیل شد. تنها پسری را در دهه 1950 میلادی در یوسمیت کالیفرنیا تصور کنید که در پشت ماشین خود، میخ هایی را برای صخره نوردی به فروش می رساند. این پسر با نام یوآن چوینارد yvon chuoinard صخره نوردی بود که میخ های کوهنوردی دست سازی را فراوری کرد و به سرعت به دلیل طراحی هوشمندانه شان در دنیا معروف شد.

منتها شرکت بزرگی که هم اکنون می شناسیم در سال 1989 و با مدیریت فردی دیگری شکل گرفت. امروزه این شرکت بزرگ شعبه های خود را در کشورهای اتریش، سوئیس، چین و از جمله یوتا آمریکا اداره می نماید و با طراحی های جدیدش در واقع حافظ جان شما کوهنوردان در طبیعت و در هنگام صخره نوردی و سنگ نوردی است.

محصولات بلک دایموند

 • انواع هارنس
 • وسایل تخصصی برای یخ نوردی
 • باتوم های کوهنوردی
 • انواع لامپ های ال ای دی مانند هدلامپ ها
 • انواع چادرهای تخصصی برای کوهنوردی
 • کارابین ها
 • پیچ های صخره نوردی

از بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی: مونتین هاردویر | Mountain Hardwear

اگر دوست دارید که تمام وسایل کوهنوردی و صخره نوردی خود را از یک برند و با یک مارک تهیه کنید و از طرفی کیفیت هم برایتان بسیار مهم است، برند مونیتین هاردویر یکی از بهترین هاست. این برند کالیفرنیایی که در سال 1993 پا گرفت، هم اکنون حامی بسیاری از ورزشکاران حرفه ای در سراسر دنیاست. ورزشکارانی که علاقه مند به گردشگری ماجراجویانه هستند و به کوهنوردی، صخره نوردی، اسکی و یخ نوردی مشغولند، می توانند چادر، لباس های گرم و کیسه خواب خود را از این برند بگیرند.

علامت برند این کپانی با یک مهره پیچ آبی رنگ و نوشته ای زرد رنگ همراه است.

یکی از دلایل توسعه این شرکت، همکاری با کوهنوردی به نام اد ویسچر Ed viesture بود که به 14 قله با ارتفاع 8 هزار پایی دنیا قدم گذاشته بود. این برند که از بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی است در کشورهای دنیا 35 شعبه دارد و وسایل حرفه ای و آماتور را برای ورزشکاران روانه بازار می نماید.

محصولاتی که از این برند می توانید تهیه کنید

 • انواع کاپشن های پر
 • انواع شلوارهای لاتکس
 • انواع گرمکن ها
 • انواع کاپشن های بادگیر و ضد رطوبت
 • کوله پشتی
 • چادرهای کوهنوردی
 • و حتی برخی از لباس های مخصوص کار

برندی برای کفش: لومر | LOMER

و باز هم یکی دیگر از کمپانی ها و بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی که به فراوری کفش های کوهنوردی مشغول است. این برند نیز همانند دیگر برندهای دنیا، ابتدا توسط یک نفر شکل گرفت و پس از آن به دلیل کیفیت بالایی که در ساخت کفش هایش در ایتالیا داشت، اولین فراوری نماینده آن شخصی به نام دیانیسیو مرلو Dionisio Merlo در سال 1948 بود و پس از بازنشستگی، شرکتش را به پسرش و خانواده خود سپرد. این شرکت خانوادگی بهترین وسایل صخره نوردی، طبیعت گردی و کوهنوردی را با پارچه ای مخصوص و ویژه به نام سیمپاتکس فراوری می نماید. این پارچه همان پارچه های رنگی و شبیه به مخملی هستند که ضد رطوبت بوده و هم اکنون در بسیاری از برندهای کوهنوردی ایرانی هم استفاده می شوند.

 • جدای از کیفیت، زیبایی و رنگ های متنوع در فراوری برند لومر باعث محبوبیت آن ها در میان جوانان و طبیعت دوستان شده است.

سایت این شرکت: lomer.it

برند کفش ایتالیایی به نام آسولو | Asolo

آن چنان برندهای ایتالیایی در میان بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی زیادند که دوباره به سراغ این کشور رفته ایم. آسولو در حقیقت نام شهری کوچک در شمال ایتالیا و نزدیک کوه های آلپ است که به شهر صد افق هم معروف شده است. یکی از خانواده های این شهر کوچک مغازه ای را در سال 1946 راه اندازی نمودند که کفش های حرفه ای می فروخت. خانواده زاناتا Zanatta در طی سال های بعد از آن مغازه خود را گسترش دادند و پس از مدتی، جدای از کفش های آماتور به فراوری کفش های حرفه ای در زمینه کوهنوردی مخصوصا کفش هایی برای کوهنوردی های سنگین پرداختند.

دو عدد طراحی از کفش های برند آسولو نام های شیراز و کرج را دارند.

برند آسولو از پارچه مخصوص دیگری برای تهیه کفش های خود استفاده می نماید که به آن، کوردورا Cordurra می گویند. این کمپانی خانوادگی هم اکنون در شهر ترویسو ایتالیا قرار گرفته است و کفش های خود را با نام دیگر شهرهای دنیا به بیرون عرضه می نماید.

 • رنگ اصلی این برند نارنجی بوده که در لوگوتایپی نام آن استفاده شده است.

تجهیزات کوهنوردی با مارک پتزل | Petzl

یکی از بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی دنیا که توسط شخصی کوهنورد و غارنورد راه اندازی شد، پتزل نام دارد. موسس این کمپانی ورزشکاری فرانسوی به نام فرناند پتزل بود که برای سفرها و ماجراجویی های خود ابتدا اقدام به فراوری طناب های محکم کوهنوردی، غارنوردی و صخره نوردی نمود. در 1968 کمپانی شخصی و فراوری طناب کوهنوردی خود را راه انداخت و پس از آن به سراغ ساخت چراغ پیشانی رفت. با این حال، شرکت بزرگی که هم اکنون به این نام می شناسیم در 1975 تاسیس شد و در طول سال ها توانست محصولات خود را از دو محصول به 600 نوع محصولات کوهنوردی و طبیعت گردی یا کمپینگ ارتقا دهد. پسر فرناند پتزل رئیس کمپانی پتزل است و محصولات زیر را وارد بازار می نماید.

 • هارنس
 • کلاه ایمنی در سایزهای گوناگون
 • کرامپون
 • چراغ پیشانی
 • انواع کلنگ یخ نوردی
 • انواع طناب های کوهنوردی در اندازه ها و قطرهای مختلف
 • و بسیاری دیگر از وسایل تخصصی که یک کوهنورد یا صخره نورد برای صعود به آن احتیاج دارد.

برند مارموت برای قطب های سرد | Marmot

اگر علاقه مند به طبیعت های برفی و بسیار سرد هستید، باید با خود لباس های گرم با کیسه خوابی مناسب داشته باشید. مخصوصا گردشگرانی که می خواهند به مناطق قطبی و آلاسکایی زمین سفر نمایند، برند مارموت را به آن ها معرفی می کنیم. این برند به فراوری بهترین کاپشن ها، ژاکت ها و در مجموع لباس های گرم زمستانی می پردازد ولی بیشترین معروفیت آن ها در فراوری کیسه خواب های سفری برای گردشگران است. کیسه خواب های این کمپانی از جنس گورتکس و با لایه های بسیار هستند که تا دمای زیر منفی 43 درجه را می توانند تحمل نمایند.

 • دو برند دیگر نیز هستند که در این زمینه حرف اول را می زنند و از بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی محسوب می شوند. برند راب Rab از برندهای اسکاتلندی خوب دنیاست که انواع کیسه خواب ها و لباس های گرم مخصوص طبیعت گردی را (همانند کاپشن های پر و الیاف، با خصوصیت ضد آب، دستکش های پر و الیاف، لباس های با لایه پلار، انواع کلاه، انواع کیسه خواب و چادر و گتر) فراوری می نماید.
 • برند دیگر، گرگوری Gregory نام دارد که به فراوری قطعات پایه برای استحکام کوله پشتی ها، چادرهای مسافرتی و در کل انواع کوله پشتی کوهنوردی می پردازد. کوله پشتی های این برند، با توجه به ارگونومی بدن و تکنولوژی های جدید طراحی می شوند و وزن های بسیار سبک در عین حال تحمل بار بالایی دارند.

دیگر برندهای خارجی دنیا شامل کوآ Kovea، سیموند Simond، برند فرانسوی ژولبو Julbo و مرل Merrell نام دارند.

برند معروف ایرانی قایا | Gaya

در میان بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی که نام بردیم، جای یک برند معروف ایرانی خالی است. برند قایا یا گایا کمپانی و شرکتی بزرگ در تبریز ایران است که توسط کوهنوردی حرفه ای به نام جواد نصیرزاده تاسیس شد و هم اکنون با تمام برندهای اروپایی که در بالا نام بردیم، رقابت می نماید. جدای از قیمت های مناسب این برند برای ایرانیان در مقابل قیمت های گران برندهای خارجی، کیفیت خوب محصولات این شرکت از دیگر دلایل بالا بودن هواداران این برند در میان طبیعت گردان و کوهنوردان 8 هزار پایی ایرانی است.

تمام وسایلی را که برای یک طبیعت گردی ساده احتیاج دارید را می توانید از قایا تهیه کنید. اگر هم می خواهید کوهنوردی حرفه ای داشته باشید، باز هم کیسه خواب ها و لباس های گورتنکس این برند، از بهترین گزینه ها برای انتخاب است. بیشتر محصولات این شرکت را به صورت آنلاین می توان خرید. با این وجود در منطقه منیریه تهران می توانید نمایندگی فروش محصولات قایا را بیابید.

محصولات و وسایلی که از برند قایا می توانید تهیه کنید
 • کوله پشتی
 • کیسه خواب
 • کتری های سفری
 • انواع شلوارهای گورتکس
 • تنوع در کاپشن های پر برای انواع کوهنوردی
 • ست ظروف و قاشق، چنگال
 • دستکش های گورتکس
 • انواع گترهای کوهنوردی

برند معروف کفش کوهسار

اگر در میان برندهای ایرانی به دنبال کیفیت محصول و البته راحتی هستید، کفش های برند کوهسار یکی از بهترین و بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی است که می توان به آن اعتماد کرد. هر یک از طراحی های این برند نام مخصوص به خود را دارد. به طور مثال کفش طرح الوند یا کفش طرح ساوالان متفاوت است. جالب اینجاست که این برند نام هر یک از طرح های کفش خود را از روی قلل معروف ایران نامگذاری می نماید. برند کوهسار سعی نموده که با دیگر برندهای معروف دنیا ارتباط خود را حفظ کند و از تکنولوژی آن ها در ساخت کفش های خود استفاده کند. به جرات می توان گفت که اگر کفش خود را از این برند تهیه نمایید، انتخاب عالی و مناسبی خواهید داشت.

جدای از کفش های کوهسار که با کفه یا زیره کفشی مشابه با برند ویبرام طراحی و ساخته می شوند، برندهای دیگری هم در ایران هستند که نه تنها لوازم ورزشی و کوهنوردی، بلکه کفش های کار و صنعتی نیز، تهیه می نمایند.

نام دیگر برندهای ایرانی را که کفش های مخصوص کوهنوردی را فراوری می نمایند در زیر خواهید خواند:

 • برند کفش لاوان
 • کفش سهند
 • کفش های کوه قارتال
 • کفش سیمپا
 • کفش های برند آسیا

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

picosho.ir: پیکوشو: مجله عکس و گرافیک

منبع: الی گشت
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 7843

به "معرفی بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بزرگترین برندهای لوازم کوهنوردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید