خانه تاریخی باقری ها در گرگان تبدیل به هتل می شود

به گزارش مجله سلو بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: حدود 4/5میلیارد تومان اعتبار در قالب کمک های فنی و اعتباری بلاعوض به کسانی که بناهای تاریخی خود را مرمت و تبدیل به مجتمع های اقامتی و کافه های سنتی و غیره کنند اختصاص داده شد.

خانه تاریخی باقری ها در گرگان تبدیل به هتل می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی با اشاره به ظرفیت های بافت تاریخی این شهر برای جذب گردشگر اظهار کرد: حدود 150 هزار نفر در این بافت ها زندگی می کنند که در گذشته آسیب های اجتماعی در این مناطق زیاد بود.

او افزود: با الگوگیری از بافت تاریخی یزد و اقداماتی که برای احیای آن شده بود، تلاش کردیم بخشی از سرمایه گذاری ها را به سمت این بافت ها هدایت کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با بیان اینکه بافت تاریخی گرگان پس از چندسال یکی از پایلوت های سرمایه گذاری برای جذب گردشگر شده است، ادامه داد: سیاست ما درباره بافت تاریخی، تملک ساختمان نیست. از سال گذشته نیز تصمیماتی در این زمینه گرفته شد.

او اظهار داشت : حدود 4/5 میلیارد تومان اعتبار در قالب کمک های فنی و اعتباری بلاعوض به کسانی که بناهای تاریخی خود را مرمت کرده با تبدیل به مجتمع های اقامتی و کافه های سنتی و غیره کنند، اختصاص داده شد.

کریمی گفت: امروز با موجی از تقاضاها در بافت تاریخی گرگان روبرو هستیم. برخی از سرمایه گذاران شروع به تملک ساختمان های تاریخی و مرمت آن کرده اند.

او یادآور شد: خانه باقری ها به عنوان یک بنای شاخص تاریخی در گرگان قرار است تا چندماه آینده تبدیل به هتل شود.

کریمی گفت: دستگاه های دیگری از جمله شهرداری نیز برای احیای بافت تاریخی گرگان پای کار آمده اند و جداره سازی و پیاده روسازی در این مناطق در حال انجام است.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 6475

به "خانه تاریخی باقری ها در گرگان تبدیل به هتل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تاریخی باقری ها در گرگان تبدیل به هتل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید