خبرنگاران مشارکت حدود 43 درصدی مردم آذربایجان شرقی در انتخابات

به گزارش مجله سلو بلاگ، تبریز - خبرنگاران - رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: میزان مشارکت مردم استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک به 43 درصد بوده است.

خبرنگاران مشارکت حدود 43 درصدی مردم آذربایجان شرقی در انتخابات

علیار راستگو شنبه شب در جمع خبرنگاران گفت: این میزان مشارکت بالاتر از میانگین مشارکت مردم در انتخابات روز گذشته در سراسر کشور است.

وی با اشاره به اینکه نتایج انتخابات مجلس یازدهم در 12 حوزه انتخابیه استان تعیین شده است، گفت: در مورد حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر منتظر تطبیق صورت جلسه ها توسط هییت نظارت بر انتخابات استان هستیم.

وی گفت: آرای ماخوذه پس از تجمیع در مرکز حوزه انتخابیه و تهیه صورتجلسه و ورود به سامانه نیازمند تطبیق توسط هیات نظارت است.

راستگو با قدردانی از عوامل اجرایی و نظارت بر انتخابات استان همچنین نهادهای همکار همچون نیروی انتظامی، راهداری و رسانه ها در برگزاری انتخابات مجلس یازدهم، اظهار کرد: این انتخابات در استان در کمال آرامش و امنیت برگزار شد.

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان هم با بیان اینکه بر اساس قانون انتخابات، صورت جلسه ها شعب اخذ رای توسط عوامل اجرایی و نظارت به صورت جداگانه وارد سامانه می شود، گفت: بعد از تطبیق صورت جلسه ها و رفع مغایرت های احتمالی نسبت به امضای فرم 71 اقدام و نتایج حوزه انتخابیه اعلام می شود.

صمد عزیزی با اعلام اینکه تا زمان نتایج 850 شعبه از 1002 شعبه حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر تطبیق داده شده است، گفت: درصدد تطبیق بقیه صورت جلسه ها در سریعترین زمان هستیم.

استان آذربایجان شرقی با جمعیتی در حدود 4 میلییون نفر دارای 19 کرسی از 13 حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 13034

به "خبرنگاران مشارکت حدود 43 درصدی مردم آذربایجان شرقی در انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشارکت حدود 43 درصدی مردم آذربایجان شرقی در انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید