در رئال مادرید سه اشتباه مرگبار داشتم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به سه اشتباه بزرگ خود در دوران حضورش در رئال مادرید اعتراف کرد.

در رئال مادرید سه اشتباه مرگبار داشتم

به گزارش خبرنگاران ، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران چند سال پیش هدایت رئال مادرید را بر عهده داشت. تجربه ای که البته تلخ و توام با ناکامی بود. سرمربی پرتغالی بعد از سالها در یک مصاحبه تفصیلی با تریبونا اکسپرسو درباره دوران حضورش در تیم اسپانیایی صحبت کرد. او از اغلب تصمیماتی که در آن زمان گرفته شد، انتقاد کرد و آن ها را اشتباه های بزرگ خواند. با این حال سرمربی پرتغالی از هدایت رئال مادرید پشیمان نیست.

کی روش گفت: زمانی که به من این پروژه را پیشنهاد دادند، می دانستم فریبی در کار نیست. می دانستم خورخه والدانو چنین پیشنهادی داده است. او به من گفت که برای این پروژه به یک سرمربی نیاز داریم و تو سرمربی انتخابی ما هستی. زمانی که از باشگاهی همچون رئال مادرید پیشنهاد دریافت می کنید، ابتدا قبول می کنید و سپس فکر می کنید. زمانی که من در تیم اسپانیایی حضور داشتم، مادرید یک باشگاه فروشنده محسوب می شد تا خریدار. رییس باشگاه به اعضا قول داده بود بدهی ها را جبران کند. سیاست باشگاه این بود که 6 کهکشانی حضور داشته باشند و همه بازیکنان میانی در جلو بازی کنند. این روش باعث شد تا ماکه له له و فرناندو مورینتس تیم را ترک کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه به سه اشتباه مرگبارش در رئال مادرید اشاره کرد و گفت: این سه اشتباه M3 نام داشت و به میلیتو، ماکه له له و مورینتس مربوط می شد. این سه اشتباه مرگبار به قیمت اخراج سه یا چهار مربی پس از من تمام شد و میلیون ها یورو برای بازسازی دوباره مادرید هزینه شد. این سه اشتباه تاریخ باشگاه را تحت تاثیر قرار داد و بخش تلخ تاریخ محسوب می شود.

با وجود اینکه از سرمربی پرتغالی در دوران حضورش در مادرید (04-2003) به شدت انتقاد شد اما او از قبول هدایت تیم اسپانیایی پیشیمان نیست: پشیمان نیستم. دوباره به این پیشنهاد پاسخ مثبت می دهم. باید توجه کنید که ایده مان بد نبود. کنار هم گذاشتن ستاره ها و بازیکنان روی فرم جوان تفکر بدی نیست. اکنون بازیکنان جوان باید خوب باشند و باشگاه های اسپانیایی حتی نمی خواهند به صورت قرضی آن ها را از دست بدهند.

کی روش در مورد کریستیانو رونالدو نیز صحبت کرد. او در تیم ملی پرتغال در جریان جام جهانی 2010 هدایت این ستاره را بر عهده داشت و دورانی را در منچستریونایتد در کنار این بازیکن گذارند. سرمربی تیم ملی ایران گفت: در نخستین جلساتم در یونایتد بیان نمودم که باید با رونالدو و کوارشما صحبت کنیم. به همین خاطر در توافق یونایتد با اسپورتینگ لیسبون نقش داشتم. با این حال من به مادرید رفتم و فرگوسن تصمیم گرفت با رونالدو مذاکره کند. مرا از این قضیه آگاه کرد چون به مادرید نیز رونالدو را پیشنهاد داده بودم. زمانی که من برگشتم رونالدو به یک ستاره تبدیل شده بود.

سرمربی پرتغالی در انتها اظهار کرد: زمانی که رهبری در تیم ملی کمی از بین رفته بود، رونالدو کاپیتان بود. کوتو، روی کاستا، فیگو و نونو گومژ تیم را ترک کرده بودند. رونالدو هنوز برای کاپیتانی کم تجربه بود. همچنین سال خوبی را پشت سر نگذاشته بود چون آسیب دیده بود. با این حال من کسی بودم که او را به یونایتد بردم. من رونالدو را پس از تنش با وین رونی در جام جهانی 2006 راضی کردم که برشود. او با من و فرگوسن جلسه گذاشت و در آنجا سندی را به امضا رساند و در آن بیان نمود که تنها یک سال دیگر در یونایتد می ماند. رونالدو چیزی به من نداد. تاریخ ما بزرگتر از آن بخش است (زمانی که رونالدو در انتها جام جهانی به شرایط موجود اعتراض کرد). امیدوارم مردم این قضیه را درک کنند. این یک ماجرای تمام شده است.

12

منبع: ایران ورزشی
انتشار: بروزرسانی: 28 دی 1398 شناسه مطلب: 1320

به "در رئال مادرید سه اشتباه مرگبار داشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در رئال مادرید سه اشتباه مرگبار داشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید