دیدار رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته با صالحی امیری

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در این دیدار که ظهر امروز یکشنبه و در محل کمیته ملی المپیک برگزار گردید، صالحی امیری ضمن خیر مقدم به رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته از همکاری نزدیک وی با فدراسیون کاراته کشورمان تقدیر و تشکر کرد و گفت: کاراته در ایران از جمله رشته های پرطرفدار و محبوبی است که مخاطبان بسیار زیادی بخصوص در میان قشر نوجوان و جوان دارد و از همین نظر برای ما بسیار رشته مهم و قابل توجهی می باشد.

دیدار رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته با صالحی امیری

رئیس کمیته ملی المپیک یادآور شد: شما لیگ های متعدد و مسابقات این رشته را در مدارس آموزش و پرورش، دانشگاه ها و باشگاه های مختلف می توانید ببینید و پیگیری کنید که خود همین موضوع یعنی پرمخاطب بودن این رشته مسئولیتمان را از فدراسیون گرفته تا کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش سنگین تر می نماید.

وی ادامه داد: خوشبختانه فدراسیون کاراته با مجموعه پرتلاشش در حال حاضر جزو پنج فدراسیون مهم و تاثیرگذار ما بخصوص در کاروانهای اعزامی به بازیهای آسیایی می باشد که همواره سهم عمده ای در موفقیت ها و نتایج ایران در بازیها داشته است. امیدواریم این موفقیت در بازیهای المپیک 2020 توکیو نیز تکرار گردد.

صالحی امیری در ادامه ضمن اشاره به نگاه اجتماعی به ورزش گفت: نگاه مجموعه کمیته ملی المپیک به ورزش و رشته های پرطرفدار مثل کاراته نگاه اجتماعی است تا بتوانیم با حمایت از چنین رشته های پرطرفدار و موفق، موجبات ایجاد نشاط اجتماعی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی را فراهم آوریم.

وی در انتها گفت: انتظار ما از شما و مجموعه فدراسیون جهانی نیز حمایت همه جانبه از کاراته ایران بعنوان یکی از ستونهای اصلی این رشته در جهان است.

در ادامه خاویر اسکالانته ضمن تقدیر و تشکر از صالحی امیری بواسطه برپایی این نشست گفت: بارها به ایران آمده ام و بواسطه میزبانی و مهمان نوازی دوستان همیشه احساس نموده ام در منزل خود هستم. براستی کاراته ایران در کنار ژاپن برترین های قاره آسیا و جزو بهترین تیمهای جهان هستند و همیشه اعلام نموده ام رشد و توسعه کاراته در ایران طی بیست سال گذشته بی نظیر بوده است.

وی ادامه داد: برای اثبات صحبتهایم به همین نکته بسنده می کنم که حضور 5 کاراته کا از ایران در المپیک جوانان و همچنین انتخاب یک داور ایرانی (جواد سلیمی) برای قضاوت در این رویداد بزرگ از بین 550 داور حائز شرایط، بیانگر این صحبتها می باشد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته در انتها گفت: از حمایتهای بی دریغ شما از این رشته و فدراسیون تشکر می کنم و این اطمینان را می دهم که فدراسیون جهانی و کمیته داوران همانند قبل و قویتر از پیش در کنار فدراسیون ایران خواهد بود.

در ادامه این نشست صادق فرجی رئیس فدراسیون کاراته کشورمان نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اجرا شده در مجموعه فدراسیون و همچنین حمایتهای کمیته ملی المپیک از کاراته خطاب به اسکالانته گفت: دکتر صالحی امیری از مدیران برجسته و ارزشمند جمهوری اسلامی هستند که مسئولیت ها و سمتهای بزرگی را در اختیار داشته اند. حضور ایشان در سمت ریاست کمیته ملی المپیک فرصتی است بزرگ و غنیمت برای جامعه ورزش ایران که همگان به آن اشراف و اعتقادی استوار دارند.

وی ادامه داد: انصافا با حضور ایشان در مجموعه کمیته ملی المپیک نگاه حمایتی به فدراسیونها بخصوص فدراسیونهای المپیکی دو چندان گشته و باید اعتراف کنیم بخش عمده ای از مدال آوری و موفقیتهای ورزشکاران اعزامی به جاکارتا مدیون همین نگاه و حمایت است.

فرجی همچنین به حمایت رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی از جامعه داوری ایران اشاره نمود و گفت: آقای خاویراسکالانته همواره از حامیان داوری ایران در عرصه جهانی بوده و در همین راستا جهت برگزاری استاژ داوری به تهران سفر کردند که قدردان حمایت های وی هستیم.

اهدا سوت نقره ای داوری جهانی کاراته به کیکاوس سعیدی

همچنین در حاشیه این دیدار از سوی اسکالانته رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته به پاس سالها حضور کیکاوس سعیدی در داوری جهانی و فعالیت در این زمینه نشان ویژه سوت نقره ای داوری جهانی به وی اهدا و این نشان از سوی دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک بر روی سینه دکتر سعیدی نصب گشت.

یکاوس سعیدی دارای دان 8 کاراته بوده و دو دوره ریاست کمیته داوران فدراسیون کاراته را بر عهده داشت و رییس سبک شوتوکان و دارای مدرک جهانی داوری می باشد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 1001

به "دیدار رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته با صالحی امیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته با صالحی امیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید