راننده تاکسی در یک قدمی چوبه دار

به گزارش مجله سلو بلاگ، راننده تاکسی که به خاطر سوار کردن مسافر، همکارش را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود با تأیید این حکم در دیوان عالی کشور بزودی پای چوبه دار خواهد رفت.

راننده تاکسی در یک قدمی چوبه دار

به گزارش، ماجرای این پرونده به تابستان سال 97 برمی گردد زمانی که دو راننده تاکسی در خط یافت آباد بر سر نوبت سوار کردن مسافر با هم درگیری لفظی پیدا کردند بعد هم یکی از آن ها با شکستن آیینه بغل خودروی دیگری کار را به درگیری فیزیکی کشاند. در این ماجرا مسعود 27 ساله بشدت مجروح و راهی بیمارستان شد، اما در نهایت به خاطر ضربه جسم سخت به سرش و شکستگی در ناحیه جمجمه فوت کرد.

پس از این نزاع، قاسم به عنوان متهم به قتل بازداشت شد و در همان ابتدا به ضرب و جرح منتهی به قتل مسعود اعتراف کرد و گفت: من و مسعود چند سالی با هم دوست بودیم و در یک خط مسافرکشی می کردیم.

روز حادثه من 4 مسافر را سوار خودروام کردم که در همان لحظه مسعود با عصبانیت از اینکه من نوبت مسافرگیری را رعایت نکردم مانع حرکت خودروام شد و مسافران را پیاده کرد.

آن لحظه به حرمت رفاقت مان سکوت کردم. او پس از سوار کردن مسافر ها از کنار خودرو من رد شد و آیینه بغل من را شکست و رفت. من باز هم چیزی نگفتم و پس از رفتن او با یک پیچ گوشتی سعی کردم آیینه ام را درست کنم که به یکباره به سمتم حمله کرد که برای دفاع از خودم پیچ گوشتی را به سمت دستش فشار دادم، اما به طور تصادفی به سرش خورد و او فوت کرد.

تحقیقات میدانی مأموران هم نشان می داد که مقتول درگیری را شروع نموده و چند بار هم با متهم درگیر شده بود.

با تکمیل تحقیقات پلیسی و صدور کیفرخواست، قاسم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد. در ابتدای جلسه محاکمه مادر مقتول به عنوان تنها، ولی دم برای قاتل پسرش درخواست قصاص کرد.

پس از آن متهم در صندلی نهاده شد و با تکرار اظهارات اولیه اش بیان نمود: من آن روز یک ریال هم کار ننموده بودم که بتوانم آیینه ماشینم را عوض کنم خودم از ماشین پیاده شدم تا آیینه را درست کنم. من با پیچ گوشتی در حال تعمیر آیینه ماشینم بودم که مسعود از پشت سر به من حمله کرد و این رخ داد حالا هم شرمسار مادرش هستم و تقاضای بخشش دارم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده قاسم را به قصاص محکوم کردند. این حکم در شعبه 33 دیوان عالی کشور تحت رسیدگی نهاده شد و تأیید شد. به این ترتیب پرونده قاتل بزودی به اجرای احکام فرستاده می گردد.

منبع: ایران

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 19667

به "راننده تاکسی در یک قدمی چوبه دار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راننده تاکسی در یک قدمی چوبه دار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید