راه اندازی نخستین پل معلق شرق کشور در فیروزه ، ویژگی های نخستین پل معلق خراسان شمالی

به گزارش مجله سلو بلاگ، نخستین پل معلق شرق کشور در روستای گردشگری فیروزه شهرستان بجنورد در حال اجراست که بنا به گفته مجری این طرح تا سرانجام ماه جاری بهره برداری می شود.

راه اندازی نخستین پل معلق شرق کشور در فیروزه ، ویژگی های نخستین پل معلق خراسان شمالی

مجله سلو بلاگ: مجری طرح پل معلق فیروزه شهرستان بجنورد با بیان اینکه این پل ترکیبی از چوب و شیشه است که در ارتفاعات روستای فیروزه در حال اجرا است گفت: طرحی که در حال اجراست، شامل یک واحد بومگردی، مجتمع تفریحی هزار پله، آلاچیق و پل معلق است.

میثم فیروزه با اشاره به اینکه طول این پل 100 متر است اضافه نمود: ساخت پل معلق اکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای آن سه میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و برای تکمیل آن، دو میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مجری طرح پل معلق فیروزه گفت: اجرای این پل از سال گذشته آغاز شد و قرار بود در آستانه نوروز امسال بهره برداری شود اما وقوع سیل و خسارت های وارده به تجهیزات، زمان آن را به تاخیر انداخت.

وی با بیان اینکه میزان خسارت وارد شده به تجهیزات و آلاچیق ها، یک میلیارد و 700 میلیون ریال برآورد شد اما تاکنون اعتباری برای جبران آن به دست نرسیده است به ایرنا گفت: روستای فیروزه، بهره مند از جاذبه های کوهستانی، رودخانه و سایر جاذبه های طبیعی است و به همین لحاظ، مستعد توسعه گردشگری است.

روستای فیروزه از توابع بخش مرکزی شهرستان بجنورد در خراسان شمالی است. در این روستا مردم به زبان تاتی تکلم می کنند.

منبع: چمدان
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 8813

به "راه اندازی نخستین پل معلق شرق کشور در فیروزه ، ویژگی های نخستین پل معلق خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی نخستین پل معلق شرق کشور در فیروزه ، ویژگی های نخستین پل معلق خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید