سواحل فرانسه با پدیده عجیبی روبرو شده اند؛ بسته های کوکائین

به گزارش مجله سلو بلاگ، چند هفته است که بسته های حاوی کوکائین به سواحل غربی فرانسه می رسد. هنوز روشن نیست که این بسته های شناور در اقیانوس اطلس از کجا به سواحل فرانسه می رسد. حضور مردم در این سواحل افزایش یافته است

سواحل فرانسه با پدیده عجیبی روبرو شده اند؛ بسته های کوکائین

به گزارش مجله سلو بلاگ به نقل از دویچه وله، ساحل لاشانو، حدود 40 کیلومتری شمال شرقی بوردو در غرب فرانسه حصارکشی و مسدود شده است. روی حصار تابلوهای بزرگ هشدار نصب شده که روی آن ها نوشته شده است خطر.

خودورهای پلیس مدام در اطراف این محدوده گشت زنی می نمایند. هفته هاست بسته های بزرگ حاوی کوکائین خالص به سواحل لاشانو و شماری دیگری از سواحل اقیانوس اطلس در فرانسه می رسند.

ابتدا چند رهگذر که برای پیاده روی به ساحل دریا رفته بودند چند بسته مشکوک در لاشانو پیدا کردند و به پلیس خبر دادند. این بسته ها به اندازه یک جعبه کفش هستند، بسته بندی آلومنیومی دارد و روی بعضی از آنها نوشته شده الماس. وزن آنها متفاوت و از یک تا ده کیلو است.

پلیس فرانسه تا کنون 870 کیلو کوکائین از سواحل غربی این کشور جمع آوری نموده است.

از وقتی خبر رسیدن این بسته ها به سواحل غربی فرانسه در رسانه ها منتشر شد، شمار کسانی که حال وسط پاییز راهی ساحل می شوند، چند برابر شده است. یکی از آنها به شوخی به خبرنگار شبکه یک رادیو و تلویزیون سراسری آلمان گفته است که دنبال آرد می شود.

این ماجرا اما برای پلیس و دادستانی فرانسه اصلأ خنده دار نیست. آنها تا کنون بارها در خصوص محتوای این بسته ها به شدت هشدار داده اند. در بیانیه دادستانی تأکید شده که مخدر درون این بسته ها کاملأ خالص و در نتیجه به شدت خطرناک است و در اندازه اندک هم می تواند کشنده باشد. پلیس به مردم هشدار داده که درصورت مشاهده چنین بسته های به هیچ وجه آنها را همراه خود نبرند. یک پسر 17 ساله که در سواحل لاشانو یک بسته پنج کیلوگرمی کوکائین پیدا نموده بود در راه خانه بازداشت شده است. همراه داشتن این مقدار مخدر می تواند تا ده سال زندان در پی داشته باشد.

هنوز روشن نیست که این بسته های کوکائین چرا در اقیانوس اطلس شناورند و از کجا به سواحل فرانسه می رسند. پلیس فرانسه حدس می زند این بسته ها احتمالأ یا از عرشه یک کشتی به دریا ریخته شده یا بار یک کشتی بودند که دچار سانحه شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 10636

به "سواحل فرانسه با پدیده عجیبی روبرو شده اند؛ بسته های کوکائین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سواحل فرانسه با پدیده عجیبی روبرو شده اند؛ بسته های کوکائین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید