طرح اصلاح انتخابات ریاست جمهوری متفاوت از لایحه دولت است ، کاندیداتوری دوتابعیتی ها ممنوع شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، عضو کمیسیون شورا های مجلس گفت: شرایط ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری در این طرح بسیار سخت شده است و هر کسی به راحتی نمی تواند برای نامزد شدن در این انتخابات شرکت کند.

طرح اصلاح انتخابات ریاست جمهوری متفاوت از لایحه دولت است ، کاندیداتوری دوتابعیتی ها ممنوع شد

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون امور داخلی و شورا های مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، گفت: طرح اصلاح انتخابات ریاست جمهوری متفاوت از لایحه جامع انتخابات دولت است اما در این طرح از بعضی بند های خوب و مفید این لایحه استفاده شده است.

وی ادامه داد: کلیات لایحه دولت در باب انتخابات کاملا دارای اشکال است، زیرا در این لایحه سازوکار هر چهار انتخابات با هم دیده شده است؛ اما باید گفت ماهیت هر کدام از انتخابات ها کاملا متفاوت است.

عضو کمیسیون شورا های مجلس با بیان اینکه لایحه انتخابات دولت کار کارشناسی شده ای نیست، گفت: مجلس سه طرح در باب انتخابات مجلس، شورا ها و ریاست جمهوری در دست دارد که به نوبت درحال رسیدگی به این طرح هاست.

ابوترابی توضیح داد: در جلسه فوق العاده ای که کارگروه انتخابات کمیسیون شورا ها با اعضای شورای نگهبان از جمله آقای دهقان و کارشناسان مرکز پژوهش ها داشت طرح اصلاح انتخابات ریاست جمهوری به یک نتیجه خوبی رسید.

وی اضافه کرد: در این اصلاحیه شرط اول داشتن حداقل فوق لیسانس برای کاندیداهاست و شرط دوم این است که فرد باید 8 سال سابقه اجرایی همتراز با وزارت خانه داشته باشد یا اینکه کاندیدای ریاست جمهوری باید 5 نفر را به عنوان مشاور در زمان ثبت نام در انتخابات معرفی کند.

عضو کمیسیون شورا های مجلس بیان داشت: مهمترین بند این اصلاحیه این است که نامزد انتخابات ریاست جمهوری نه خودش و نه خانواده اش تابعیت کشور دیگری نداشته باشد یا ساکن کشور های خارجی نباشند.

ابوترابی تاکید نمود: شرایط ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری در این طرح بسیار سخت شده است و هر کسی به راحتی نمی تواند برای نامزد شدن در این انتخابات شرکت کند.

این نماینده مجلس بیان داشت: آنالیز این طرح در کارگروه کمیسیون به اتمام رسیده و هفته آینده در دستورکار کمیسیون شورا ها قرار خواهد گرفت تا بعد از آنالیز های لازم به صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیاید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 22227

به "طرح اصلاح انتخابات ریاست جمهوری متفاوت از لایحه دولت است ، کاندیداتوری دوتابعیتی ها ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اصلاح انتخابات ریاست جمهوری متفاوت از لایحه دولت است ، کاندیداتوری دوتابعیتی ها ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید