اخبار سیاسی

2015 سال توریسم جاده ابریشم در چین

مقامات گردشگری چین که هرسال با اعلام موضوعی مشخص، بر ارتقای یکی از اهداف گردشگری خود تمرکز می کنند، 2015 را سال جاده ابریشم اعلام کردند.

11 تیر 1401

پروژه تونل گلاب؛ مساوی با مرگ خاموش زاینده رود ، کوچ اجباری مردم چهارمحال و بختیاری با اجرای طرح

چند سالی است که مردم چهارمحال و بختیاری با چالش کم آبی روبرو هستند به همین دلیل در روهای اخیر مردم استان در اعتراض به آبگیری تونل گلاب تجمع کردند.

7 تیر 1401

حضور زاکانی در اولین جلسه شورای شهر تهران در قرن نو

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از حضور شهردار تهران در صحن شورا اطلاع داد.

5 تیر 1401

پارک های ملی بزرگ ما؛ حیات وحش با روایت باراک اوباما

شاید فکر کنید مستندی با عنوان پارک های ملی بزرگ ما که روایتش هم به عهدۀ باراک اوباما باشد، حتما دربارۀ پارک ها ملی آمریکا ساخته شده. ولی این درست نیست. این مستند پنج قسمتی نگاه بسیار جامع تری دارد و بزرگترین پارک های ملی و ذخایر زیست محیطی سراسر کرۀ زمین...

1 تیر 1401

نماینده مجلس: گران شدن گوشت چه ارتباطی با آمریکا دارد؟

یک نماینده مجلس گفت: مسائل مالی، گرانی ها و تورم تقصیر هیچ کشوری نیست که هر روز بگوییم که مسائل و معضلات ما ارتباطی با غرب و شرق دارد بلکه موضوع مدیران بی کفایت، نالایق و ناتوان است.

31 خرداد 1401

درگیری مربیان استقلال با بازیکن پرسپولیس مقابل چشم وزیر ورزش!

به گزارش خبرنگاران، ملاقات دو تیم استقلال و پرسپولیس از ساعت 17:30 در استادیوم آزادی شروع شد و نیمه نخست این بازی با یک گل به سود پرسپولیس به انتها رسید.

21 خرداد 1401

در ملاقات انریکه مورا با باقری چه گذشت؟

انریکه مورا معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات وین که به تهران سفر نموده است، با علی باقری مذاکره کننده ارشد و معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان ملاقات و مصاحبه کرد.

9 خرداد 1401

توافق برای تامین مالی1400 میلیاردتومانی پروژه آزادراه تهران، شمال

خبرگزاری خبرنگاران-وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان با حضور معاون اجرایی رییس جمهور برای تامین اقتصادی 1400 میلیارد تومانی راستا رفت قطعه دوم آزادراه تهران-شمال به توافق رسیدند.

13 اردیبهشت 1401

ابطال مصوبه گرانی بلیط هواپیما

طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی، افزایش قیمت 80 درصدی اعلام شده از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی که قرار بود از اول آبان ماه اعمال شود، معتبر نیست و لغو شده است.

11 اردیبهشت 1401

ارائه توضیحاتی درباره مشکلاتی که گریبانگیر گردشگری هستند

ایرنا/ این خبر پیرامون ارائه توضیحاتی درباره مشکلاتی که گریبانگیر گردشگری هستند، برای شما نوشته شده است.

1 اردیبهشت 1401

دیدار معاون رئیس جمهور در شورای امنیت ملی قرقیزستان با امیرعبداللهیان

طلعت بیک مصدق اف معاون رئیس جمهور در شورای امنیت ملی قرقیزستان بعدازظهر امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

27 فروردین 1401

اتاق مشترک ایران و چین و دانشگاه علامه طباطبایی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

اتاق مشترک ایران و چین و مرکز تحقیقات چین دانشگاه علامه طباطبایی با هدف عمق بخشیدن به روابط فرهنگی و مالی دو کشور تفاهم نامه همکاری امضا کردند. این نشست با حضور مجیدرضا حریری رئیس اتاق ایران و چین، غلامعلی چگنی زاده رئیس مرکز تحقیقات چین دانشگاه علامه...

26 فروردین 1401

خوشنویسی در ایران از اصالتی تاریخی برخوردار است

ایرنا/ براساس سخنان قائم مقام وزیر میراث فرهنگی کشور، خوشنویسی در ایران از اصالتی تاریخی برخوردار است.

26 فروردین 1401

هناس محصول مصلحت طلبی حسین دارابی است

خبرنگاران/خراسان رضوی یک روزنامه نگار در نقد فیلم سینمایی هناس، گفت: این فیلم محصول مصلحت طلبی های حسین دارابی در پی اکران نشدن فیلم قبلی اش است.

22 فروردین 1401

راز نفرین مومیایی یخی چیست؟

راز اوتسی، مرد یخی مومیایی شدهتا حالا داستان های زیادی درباره نفرین مومیایی ها شنیده ایم که البته تشخیص واقعی یا خیالی بودن آن ها چیزی است که هنوز هم برای دانشمندان در پس ابهام است اما در اینکه مومیایی ها رازآلود هستند و حتی با گذشت چنیدن سال از مرگشان...

19 فروردین 1401

ایران زمین به روایت سیاحان

مورخان و صاحب نظران عرصه تاریخ تمدن مطالبی را نگارش کرده اند که با مطالعه آن ها در می یابیم ایران زمین در سیر تاریخی اش، همواره منطقه ای مورد توجه متفکران سایر ملل بوده است. متفکرانی که یا خود به این سرزمین آمده اند یا شناختشان مبتنی بر منبعی مطمئن (در...

3 فروردین 1401

ممنوعیت فروش بلیط به بیماران کرونایی

وزیر راه و شهرسازی از اتصال سامانه های فروش بلیط در سفرهای هوایی، زمینی، ریلی و دریایی به سامانه وزارت بهداشت و ممانعت از فروش بلیط به بیماران کرونایی اطلاع داد.

3 فروردین 1401

عبور یک شهروند کره جنوبی به درون مرزهای کره شمالی

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفت یک فرد غیرنظامی از مرزهای بشدت تحت کنترل بین دو کره عبور کرده و وارد کره شمالی شده است.

29 اسفند 1400

امیرعبداللهیان: هنوز تجارت خارجی به ویژه در نقاط مرزی، درتراز ایران و گام دوم انقلاب نیست

وزیر امور خارجه با بیان اینکه هنوز تجارت خارجی به ویژه در نقاط مرزی، در تراز جمهوری اسلامی و گام دوم انقلاب نیست، گفت: وزارت خارجه با تمام ظرفیت آمادگی دارد به وزارت کشور و استانداران برای برداشتن موانع یاری کند.

27 اسفند 1400

امیرعبداللهیان: اگر رسیدن به توافق خوب نیازمند گفت وگو با آمریکا باشد آن را نادیده نمی گیریم

وزیر امور خارجه کشورمان در همایش ملی ایران و همسایگان گفت: اگر در فرایند مذاکرات به مرحله ای برسیم که رسیدن به توافق خوب لازمه اش این باشد که گفت وگو را با آمریکا داشته باشیم آن را نادیده نمی گیریم.

23 اسفند 1400
تعداد: (1780)