اخبار سیاسی

سیل واکسن کرونا به سمت کشور سرازیر شده است

خبرنگاران/کرمانشاه وزیر بهداشت با اشاره به پیگیری های بسیار دولت سیزدهم در تامین واکسن گفت: در حال حاضر سیل واکسن کرونا سمت کشور سرازیر شده است.

28 شهریور 1400

صنعت پالایش، پیشران مالی کشور است

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: آنالیز چالش های بخش های مختلف فراوری، انتقال و توزیع، از مهمترین برنامه ها خواهد بود.

24 شهریور 1400

چطور از کارگران بدون تعرفه تجاری حمایت کنیم؟

به گزارش خبرنگاران، جنگ تجاری اخیر آمریکا باعث شده است که اکثر متفکران اقتصادی برجسته آمریکا مباحثی را در حمایت و مخالفت از این ایده تجاری ترامپ مطرح کنند. مقاله اخیر رابرت شیلر یکی از این دست مقالات است که به این موضوع پرداخته است که ترجمه این مقاله...

14 شهریور 1400

استقلال و امنیت شغلی حرفه خبرنگاری باید تامین شود

به گزارش خبرنگاران، سیده حمیده زرآبادی روز شنبه در مراسم روز خبرنگار که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: امنیت شغلی و حفظ استقلال و جایگاه خبرنگار ضروری است.

14 شهریور 1400

یزد و لینز اتریش خواهرخوانده می شوند

به گزارش خبرنگاران، غلامعلی سفید عصر شنبه در صحن علنی شورای شهر یزد که با حضور سفیر اتریش در ایران برگزار شد، اظهار داشت: شباهت‌های فرهنگی و ظاهری بسیاری بین شهر یزد و شهر لینز وجود دارد و بر همین اساس چند تن از اعضای شورای شهر یزد پیگیر ایجاد خواهر خواندگی...

14 شهریور 1400

زندگی بی خانمان های آمریکایی در صدایی از تونل ها افشا می گردد

به گزارش خبرنگاران، هفدهمین قسمت برنامه تلویزیونی افق مستند همراه با نمایش مستند صدایی از تونل ها روی آنتن شبکه افق می رود که این مستند به زندگی بی خانمان های آمریکایی که در تونل های نیویورک زندگی می نمایند، می پردازد.

14 شهریور 1400

ماجرای پیرمرد و آمبولانس پیاده

فرانسیسکو پانچیتو اولاچی صاحب یک آمبولانس زهواردررفته در مرز نوگالس است و به افرادی که قصد دارند خودشان را به آمریکا برسانند، کمک و درمانشان می نماید.

14 شهریور 1400

نشست کتاب خوان مدیریت سایبر برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، هفتمین نشست از سلسله نشست های کتاب خوان فضای مجازی با همکاری مشترک مرکز مطالعات فضای مجازیِ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و نهاد کتابخانه های عمومی کشور با عنوان نشست مدیریت سایبر فردا دوشنبه 29 مرداد برگزار می گردد.

14 شهریور 1400

حریری: تشکیل دولت سخت است اما محال نیست، درباره آوارگان با روسیه همکاری می کنیم

نخست وزیر مکلف لبنان تأکید کرد که اگر دولت به زودی تشکیل نشود اسامی کسانی را که در روند تشکیل دولت کارشکنی می نمایند، اعلام خواهد داد.

14 شهریور 1400

سه نرخی بودن، بازار ارز را نابسامان می نماید

عضو هیات رییسه اتاق ایران با اشاره به بازار ارز سه نرخی که اکنون در کشور داریم، گفت: سه نرخی بودن با تفاضل قیمت ارزی بالا باعث وجود مشکلاتی گردیده که مهم ترین آن ها سردرگمی وارکنندگان و عدم توسعه صادرات است.

14 شهریور 1400

دیدار وزیر خارجه چین با فرمانده ارتش پاکستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از داون نیوز، وانگ ئی وزیر خارجه چین که به پاکستان سفر نموده است با ژنرال قمر جاوید باجوه فرمانده ارتش پاکستان دیدار و مصاحبه کرد.

14 شهریور 1400

تیراژ مطبوعات هیچگاه مناسب نبوده است

یک روزنامه نگار قدیمی و مدرس دانشگاه علت پایین بودن تیراژ مطبوعات در کشور را صرفا منوط به سال های اخیر نمی داند و معتقد است که طبق استانداردهای بین المللی، مطبوعات هیچگاه نتوانستند تیراژ مناسبی داشته باشند.

14 شهریور 1400

تقویت همکاری های ایران و پاکستان

سفیر ایران در پاکستان توافق تهران و اسلام آباد برای اقدامات سازنده در راستای تقویت روابط دو کشور را تایید کرد.

14 شهریور 1400

نقشه کاداستر 330 ھزار ھکتار از اراضی ملی استان مرکزی تهیه می گردد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: تهیه نقشه کاداستر 330 ھزار ھکتار از اراضی ملی استان مرکزی در دستور کار نهاده شد.

14 شهریور 1400

بولتون مدعی تاثیر نقض برجام توسط آمریکا بر ایران شد

مشاور امنیت ملی آمریکا ادعا کرد: تصمیم رئیس جمهور (ترامپ) مبنی بر خروج از توافق هسته ای (نقض برجام) تاثیر عمیقی بر روی ایران و کل منطقه گذاشت.

14 شهریور 1400

ادعاهای تکراری پمپئو در نشست گروه ضد ایرانی در نیویورک

به گزارش خبرنگاران، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا طی سخنانی در یک نشست ضدایرانی در نیویورک با موضوع اتحاد علیه ایران هسته ای بر لزوم افزایش فشارها به ایران تاکید نمود.

14 شهریور 1400

قیمت نفت برنت به بالای 80 دلار بازگشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز دوشنبه، درحالی که انتظار می رود با تحریم نفتی ایران از ماه آینده، عرضه در بازارها محدود گردد، قیمت نفت برنت دوباره به بالای 80 دلار بازگشت.

14 شهریور 1400

جبران بی مهری ها به علوم انسانی با ارائه دستاوردهای محققان این حوزه به مسئولان و جامعه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید نمود: اگر دانشگاه ها و محققان حوزه علوم انسانی، توانایی ها و دستاوردهای پژوهشی خود را به مسئولان و جامعه عرضه نمایند ، بسیاری از کم لطفی ها و بی مهری ها به علوم انسانی کم می گردد.

14 شهریور 1400

مدودف به قزاقستان سفر میکند

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، آیبک صمدیاروف سخنگوی وزارت امور خارجه قزاقستان خاطرنشان کرد که دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه 1 نوامبر به قزاقستان سفر خواهد نمود.

14 شهریور 1400

نقطه ضعف اقتصاد ایران کجاست؟

یک کارشناس حوزه نفت درباره تاثیر تحریم ها بر بهتر شدن وضعیت اقتصادی کشور نکاتی را اعلام کرد.

14 شهریور 1400
تعداد: (810)