اخبار سیاسی

گزارش تصویری از اعتراضات مردم پورتلند آمریکا

هزاران تن از مردم آمریکا برای برگزاری یک اعتراض شبانه دیگر در خیابان های شهر پورتلند در ایالت اورگان تجمع کردند. تا به امروز کوشش مقام های محلی برای بیرون راندن نیروهای سرکوبگر فدرال راه به جایی نبرده است.

28 شهریور 1399

چرا آمریکا مخالف قرارداد ایران و چین است؟

احمد عظیمی بلوریان استاد پیشین مریلند در روزنامه شرق نوشت: دعوای آمریکا و چین وارد مراحل تازه ای شده؛ تا حدی که از یک سو سخن از حمله آمریکا به چین در میان است و از سوی دیگر، محاصره مالی ایران از سوی آمریکا به اوج شدت خود رسیده؛ به نحوی که ارزش دلار که در...

25 شهریور 1399

مسکو هرگز در انتخابات سایر کشورها دخالت نمی کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه کرملین امروز سه شنبه بار دیگر اتهامات واهی مربوط به دخالت کشورش در انتخابات سال 2019 انگلیس را رد کرد.

24 شهریور 1399

ترامپ بار دیگر شرایط شیکاگو را بدتر از افغانستان توصیف کرد

رئیس جمهور آمریکا در اظهارنظری آمار خشونت شهر شیکاگو را بدتر از جنگ افغانستان دانسته و تهدید کرده پلیس فدرال بیشتری را به این شهر می فرستد.

23 شهریور 1399

انتقاد الهیان از فرافکنی مسئولان درباره دلایل شیوع مجدد ویروس کرونا

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس یازدهم، بابیان اینکه مسئولان نباید در خصوص دلایل شیوع مجدد ویروس کرونا فرافکنی نمایند تاکیدکردکه خود اجتهادی و بی توجهی دولت و بعضی مسئولان به هشدار های وزارت بهداشت فرایند کنترل ویروس کرونا را پیچیده تر می نماید....

21 شهریور 1399

قیمت رسمی ماسک اعلام شد

گلپور گفت: قیمت هر عدد ماسک صنعتی یک هزار و 300 و قیمت هر عدد ماسک کارگاهی یک هزار و 500 تومان است.

20 شهریور 1399

مشترکات معماری عامل تحکیم روابط محبت آمیز هرات با یزد است

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، مشترکات معماری عامل تحکیم روابط محبت آمیز هرات با یزد است.

19 شهریور 1399

چراغ سبز بانک مرکزی درباره افزایش سود سپرده

سیاست گذار پولی به افزایش نرخ سود در شبکه بانکی چراغ سبز نشان داد؛ چراکه بانک مرکزی مجوز افزایش انتشار گواهی سپرده عام 18 درصدی در بانک ها را صادر کرد. در نتیجه بانک ها می توانند تا خاتمه نیمه اول امسال، اقدام به انتشار اوراق با سود 18 درصد تا سقف 20 درصد...

18 شهریور 1399

خبرنگاران آمریکا: روسیه و چین احتمالا تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران را وتو می نمایند

تهران- خبرنگاران- کلی کرفت نماینده آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه گفت، روسیه با حمایت چین نزاع جدی را شروع خواهد نمود و ممکن است دو کشور (پیشنهاد) تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را وتو نمایند.

16 شهریور 1399

برخورد با گرانفروشی اینترنتی شروع شد

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ارسال اخطار به اپراتورهای متخلف در زمینه افزایش قیمت، خاطرنشان کرد که قیمت ها باید به قبل بازگردد.

14 شهریور 1399

الکاظمی راهی اروپا می گردد

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق پس از سفر به واشنگتن برای انجام گفت و گوی راهبردی با آمریکا، راهی کشورهای اروپایی خواهد شد.

12 شهریور 1399

تخت روانچی: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران راه به جایی نمی برد

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل با اشاره به نشست شورای امنیت درباره قطعنامه 2231 مطرح نمود که تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بی نتیجه خواهد بود.

5 شهریور 1399

حذف نام عربستان از فهرست سیاه قاچاق انسان از سوی آمریکا

در مقابل، وزارت خارجه آمریکا نام چهار کشور دیگر یعنی الجزایر، افغانستان، نیکاراگوئه و لسوتو را به فهرست سیاه قاچاق انسان اضافه کرده است.

1 شهریور 1399

حق مسکن 300 هزار تومانی کارگران در هیات دولت تصویب شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگری در هیات دولت اطلاع داد.

31 مرداد 1399

روسیه: آمریکا به دنبال تبدیل فضا به حوزه عملیات جنگی است

وزارت امور خارجه روسیه با یادآوری آمادگی مسکو برای مذاکره با واشنگتن درباره مسائل مرتبط با فعالیت های فضایی، اظهار داشت ماموریت نیروهای مسلح روسیه در فضا صرفا دفاعی است درحالی که واشنگتن کوشش می نماید فضا را به حوزه ای برای عملیات رزمی تبدیل کند.

30 مرداد 1399

خبرنگاران گواهی ارزیابی امنیتی پدافندی محصولات افتا اعطا شد

تهران - خبرنگاران - معاون وزیر ارتباطات گفت: گواهی مشترک در حوزه ارزیابی امنیتی پدافندی از معدود گواهینامه هایی است که سه نهادمستقل با میزان ارتباط سازمانی اندک و با یک فرآیند معین، به کسب و کارها اعطا می نمایند.

27 مرداد 1399

انتقاد روسیه از تصمیم آمریکا علیه ایران

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین امروز سه شنبه با انتشار پیامی در توئیتر خود نوشت: تصمیم آمریکا برای خاتمه دادن به معافیت ها در خصوص پروژه های همکاری هسته ای غیرنظامی در ایران که از حمایت قطعنامه 2231 شورای...

26 مرداد 1399

چرا کتب درسی از پیشخوان کتابفروشی ها حذف شد؟

به گزارش خبرنگاران فارس گزارش داد: میلیون ها دانش آموز هر سال به مدرسه می فرایند؛ این عدد در سال های مختلف متفاوت است و در سال هایی، آموزش و پرورش میزبان 19 میلیون دانش آموز و در حال حاضر 15 میلیون دانش آموز است.

25 مرداد 1399

جزئیات توافق استقلال و کارگزار اول، تدبیر برای حل دردسر عظیم

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از حضور احمد سعادتمند در دادسرای فرهنگ و رسانه و ادای توضیحات در مورد شکایتی که از باشگاه استقلال طرح شده بود، مدیرعامل این باشگاه با وساطت وزیر ورزش و اسماعیل خلیل زاده با مجید خاکساری مدیرعامل کارگزار اول که شاکی این پرونده...

25 مرداد 1399

توسعه ارتباط با صنعت؛ مهم ترین دستاورد پژوهشگاه دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس سابق پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تدوین برنامه های پنج ساله پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1399 تا 1404 بر اساس سند دانشگاه اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب یکی از دستاوردهای مهم پژوهشگاه محسوب می گردد.

24 مرداد 1399
تعداد: (263)