2015 سال توریسم جاده ابریشم در چین

به گزارش مجله سلو بلاگ، مقامات گردشگری چین که هرسال با اعلام موضوعی مشخص، بر ارتقای یکی از اهداف گردشگری خود تمرکز می کنند، 2015 را سال جاده ابریشم اعلام کردند.

2015 سال توریسم جاده ابریشم در چین

شهر شیان واقع دراستان شاناکسی چین که نقطه آغاز جاده ابریشم درچین است، با مراسم ویژه ای مرتبط با جاده ابریشم که درتمام سال ادامه خواهد داشت، مرکز توجه تمامی فعالیت ها و اقدامات گردشگری چین در سال 2015 است.

دولت چین با اجرای برنامه های گسترده تبلیغاتی مرتبط با جاده ابریشم قصد دارد جاذبه های فرهنگی و مراکز مجذوب کننده گردشگری استان های شرقی چین را معرفی و طی سال جاری، توریسم این منطقه را رونق دهد.

به گفته دو جیانگ معاون رییس دفتر ملی گردشگری چین، ارتقای سطح همکاری های منطقه ای، توسعه درک و تفاهم متقابل و ایجاد روابط و پیوندهای محبت آمیز متقابل با تمام ملت ها و کشورهای واقع در این راستا باستانی نیز از دیگر اهداف و برنامه های سال جاده ابریشم است که سال جاری در چین به اجرا درمی آید.

مقامات استان شاناکسی درهمین راستا با تمرکز و سرمایه گذاری بیشتر در صنعت گردشگری تلاش دارند تا جایگاه خود را در نقطه آغازین جاده تاریخی ابریشم مستحکم کنند.

کشور چین درسال های اخیر تلاش های گسترده ای را برای توسعه بهره وری از جاده ابریشم و جاذبه های فرهنگی و گردشگری آن آغاز کرده است و درهمین راستا سال گذشته بخشی ازاین جاده را با همکاری کشورهای قزاقستان و ازبکستان درفهرست میراث جهانی یونسکو ثبت کرد.

چین همچنین با اتکا به میراث تاریخی این جاده باستانی و با ایجاد تسهیلات گسترده زمینی، دریایی و هوایی در راستا جاده ابریشم درصدد افزایش نفوذ اقتصادی و سیاسی خود درمنطقه نیز هست.

منبع: www.cnto.org

منبع: الی گشت
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 45556

به "2015 سال توریسم جاده ابریشم در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2015 سال توریسم جاده ابریشم در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید