احتمال بازگشایی سواحل بالی تا انتها ماه ژوئیه به روی گردشگران خارجی

به گزارش مجله سلو بلاگ، دولت اندونزی در حال مذاکره با کشورهای سنگاپور، چین، کره جنوبی، هند، هلند و امارات متحده عربی می باشد تا ممنوعیت سفر گردشگران این ملیت ها به منطقه ها ایمن در برابر ویروس کرونای اندونزی را که با نام منطقه سبز (Green Zone) شناخته خواهند شد را از میان بردارد. وزیر توریسم و اقتصاد خلاقانۀ اندونزی، ساندیاگا اونو در طی یک سخنرانی ابراز داشت که منطقه های که اکثریت بومیان اندونزیایی در آن ها واکسینه شوند، معاف از محدودیت های سفر به اندونزی در دوران کرونا خواهند بود.

احتمال بازگشایی سواحل بالی تا انتها ماه ژوئیه به روی گردشگران خارجی

وی بعلاوه افزود: اوکراین و لهستان هم درخواست خود را مبنی بر تضمین اعزام تعداد مشخصی جهانگرد به جنوب شرق آسیا به وسیله پروازهای چارتری را به اندونزی تسلیم نموده اند. اتخاذ این تصمیم محدودیت های سفر ملیت های خارجی به اندونزی را که پیش تر برای جلوگیری از ورود به و یا ترانزیت به وسیله خاک اندونزی در ماه مارچ 2020 وضع شده بود را تسهیل خواهد کرد.

با این اوصاف، اندونزی به جرگه کشورهایی مانند تایلند و هنگ کنگ خواهد پیوست که ورود تعداد محدودی جهانگرد به خاک خود را در راستای ترمیم صنعت گردشگری آسیب دیدۀ خود و اقتصاد متعاقب آن در دوران کرونا را میسر میسازد. یک استراتژی مشابه کشورهای همسایۀ خود اما با سرعتی کمتر و با احتیاط بیشتر، و با بیم از انتشار مجدد و افسار گسیخته ویروس کرونا در کشور که روال اتخاذ تصمیم برای تسهیل سفر را برای دولت اندونزی اندکی کند ساخته.

فرایند واکسیناسیون در اندونزی پیش از بازگشایی بالی و سایر سایت های گردشگری

در مرکز این طرح اندونزی برای احیا صنعت توریسم، مبحث تامین واکسن قرار گرفته است که انتظار میرود با توجه به تغییر سویه های سیاسی در کشورهای صادر کننده واکسن در ماه جاری با کمبود روبرو گردد. در حال حاضر تزریق واکسن برای سالمندان و موقعیت های شغلی ای که در خط مقدم مبارزه با پاندمی کرونا قرار دارند، و بعلاوه در نقاط بحرانی تر شیوع کرونا در اندونزی مانند جاکارتا، اولویت بندی شده. گرچه بر اساس راهبردهای اخیر از سوی رئیس جمهور جوکو ویدودو، بالی در زمرۀ اولویت های بالای واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا قرار خواهد گرفت.

وزیر بهداشت اندونزی افزود: در حال حاضر ما 60 تا 70 هزار واکسینه گر در کشور داریم که بلافاصله پس از تامین شدن دوزهای واکسن، قادر به واکسیناسیون سراسری در یک بازه زمانی 2 تا 3 ماهه خواهیم بود که امکان دارد تا اواسط ماه ژوئیه به طول انجامد. پیش احتیاج برداشتن محدودیت برای ورود جهانگرد به بالی، حد اقل 2 میلیون نفر واکسینه شده در این منطقه میباشد. از جمله سایر سایت های گردشگری کشور اندونزی که در این برنامه مورد بازبینی قرار خواهند گرفت می توان به یوگیاکارتا، جزایر بلیتونگ، دریاچه سوما در سوماترا، معبد بروبودور در مرکز جاوا، شهر ماهیگیری لابوان باجو در شرق اندونزی و لیکوپنگ در سولاوسی اشاره نمود که عمدتا مقصد گردشگری برای مسافران چینی است.

ساندیاگا اونو افزود که: هرگونه اتخاذ تصمیم برای بازگشایی جاذبه های گردشگری خارج از این فهرست، بر اساس تحلیل داده و اندازه موفقیت در کنترل انتشار ویروس انجام خواهد گرفت.

غول اقتصاد جنوب شرق آسیا میخواهد تا 3 میلیون نفر را در بالی و 70 هزار نفر را در باتام و بینتان مایه کوبی کند تا به ایمنی گله ای در برابر ویروس کرونا در این جزایر، قبل از بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی، برسد. در کل، اندونزی تا به امروز تاریخ 08/06/2021 بیش از 17 میلیون شهفرایند دارد که حداقل 1 دوز واکسن کووید 19 را دریافت نموده اند که این امر باعث شده اندازه ابتلا به اندازه چشم گیری در این کشور کاهش بیابد.

با گذشت زمان که بخش های بیشتری از اقتصاد کشور اندونزی بازگشایی می شوند، دولت این کشور بیشتر میکوشد تا از رکود مالی موجود خارج شده و فراوری سرانه بومی و ناخالص خود را تا حدود 5% افزایش بدهد. صنعت توریسم در سال 2017 حدود 4% از کل اقتصاد اندونزی را در بر داشته و تخمین زده شده که 10% از کل مشاغل اندونزی به این صنعت وابستگی دارد.

خبرگزاری بلومبرگ نوشت، تا کنون بسیاری از افرادی که قصد سفر به اندونزی را داشته اند، به علت محدودیت های موجود قادر به انجام سفر خود نبوده اند. اما با طرح این برنامه به وسیله کشور اندونزی و در صورت کامیابی در پیاده سازی آن طبق برنامه، می توان اندونزی را یکی از امن ترین کشورهای آسیا برای سفرهای تابستانی قلمداد کرد. با بازگشایی مجدد مرزهای اندونزی، به خصوص جزیره بالی، شما می توانید با انتخاب تور بالی لیانا پرواز تمامی کارهای سفر خود از اخذ ویزا تا رزرو هتل را بر عهده ما بگذارید. لیانا پرواز به نام کارگزار جنوب شرقی آسیا و با بیش از 15 سال تجربۀ ارائه خدمات گردشگری به مسافران این راستا، شما را از آخرین اخبار مربوط به مرزهای کشورهای اندونزی آگاه خواهد ساخت. با ما همراه باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: گردشبان
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 34508

به "احتمال بازگشایی سواحل بالی تا انتها ماه ژوئیه به روی گردشگران خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بازگشایی سواحل بالی تا انتها ماه ژوئیه به روی گردشگران خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید