غذاهای سنتی اردبیل در قالب برنامه های زمستان بیدار معرفی می گردد

به گزارش مجله سلو بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از معرفی غذاهای سنتی شهرهای مختلف این استان در قالب برنامه های زمستان بیدار اطلاع داد.

غذاهای سنتی اردبیل در قالب برنامه های زمستان بیدار معرفی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز دوشنبه 5 آذر در جلسه آنالیز برنامه های این اداره کل با محور زمستان بیدار اردبیل توضیح داد: بخشی از برنامه های اداره کل در راستای رونق گردشگری زمستانی مربوط به معرفی جاذبه های گردشگری غذا است.

او با اذعان به اینکه ده ها غذای سنتی در شهرهای مختلف استان شناسایی شده است، اضافه کرد: با توجه به طولانی بودن سرما در این منطقه بخش عمده غذاها از گذشته در آب و هوای سرد مورد استفاده قرار می گرفت که بخشی فراموش شده و یا بخشی به دلیل استفاده از فست فودها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

او با بیان اینکه گردشگری غذا در راستای ترویج سلامتی و معرفی الگوی صحیح تغذیه انجام می گردد، ادامه داد: این مهم همچنین جاذبه گردشگری است که می تواند ماندگاری مسافران را افزایش دهد.

فلاحی ادامه داد: برنامه های پیش بینی شده در نیمه دوم سال با موضوع زمستان بیدار فرصتی برای معرفی جاذبه های گردشگری غذا فراهم خواهد ساخت و در قالب جشنواره زمستانی و سایر رویدادها می توان توانمندی اردبیل در حوزه گردشگری غذا را معرفی کرد.

او با بیان اینکه کمیته ای به منظور مطالعه و معرفی غذاهای سنتی و بومی محلی اردبیل تشکیل می گردد، ادامه داد: به منظور معرفی غذاهای سنتی از ظرفیت رستوران ها و غذاخوری های سنتی استان استفاده خواهیم کرد.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 7605

به "غذاهای سنتی اردبیل در قالب برنامه های زمستان بیدار معرفی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذاهای سنتی اردبیل در قالب برنامه های زمستان بیدار معرفی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید