فعالیت شرکت های پارک علم و فناوری خوزستان برای مقابله با کرونا

به گزارش مجله سلو بلاگ، خبرنگاران/خوزستان رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با بیان اینکه چند شرکت زیر مجموعه پارک علم و فناوری در زمینه مقابله با کرونا در حال فعالیت هستند، گفت: یکی از شرکت های زیر مجموعه پارک علم و فناوری خوزستان روزانه 2 هزار و 500 دست لباس محافظ کادر درمان را تولید می کند و همچنین سه شرکت دیگر روزانه 3 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده تولید می کنند.

فعالیت شرکت های پارک علم و فناوری خوزستان برای مقابله با کرونا

ایرج کاظمی نژاد در گفت وگو با مجله سلو بلاگ، اظهار کرد: چند شرکت زیر مجموعه پارک علم و فناوری استان در زمینه مقابله با کرونا در حال فعالیت هستند. یکی از شرکت های زیر مجموعه پارک علم و فناوری خوزستان روزانه 2 هزار و 500 دست لباس محافظ کادر درمان را تولید می کند؛ پیش از شیوع کرونا این شرکت تجهیزات پزشکی تولید می کرد اما با توجه به این شرایط، این شرکت خط تولید لباس های محافظ کادر درمان را راه اندازی کرد و علاوه بر رفع نیاز بیمارستان های خوزستان، نیاز 14 دانشگاه علوم پزشکی دیگر استان ها را نیز پوشش می دهد.

وی افزود: شرکت دیگری پهپاد مخصوص ضدعفونی و گندزدایی معابر را تولید می کند. 3 شرکت دیگر نیز محلول ضدعفونی کننده تولید می کنند که یکی از آن ها از فناوری نانوتکنولوژی استفاده می کند. این سه شرکت روزانه 3 هزار لیتر محلول ضدعفونی تولید می کنند.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به طراحی سامانه هوشمند در یکی از شرکت ها گفت: یک شرکت دیگر سامانه های هوشمند را در ساختمان ها به کار می برد که به ضدعفونی کردن ساختمان ها کمک می کند و از شیوع ویروس در مکان های خصوصی جلوگیری می کند. شرکت دیگری نیز دستگاه ضدعفونی را با پرتوهای فرابنفش یا (uv) تولید کرده که در آزمایشگاه تشخیص کرونا به کار گرفته می شود. همه دستگاه های این آزمایشگاه را شرکت زیر مجموعه پارک علم و فناوری تامین می کند.

کاظمی نژاد با اشاره به فعالیت دو شرکت دیگر، گفت: یک شرکت دیگر برای بچه ها بازی رایانه ای طراحی کرده است و هدف از طراحی این بازی، آشنا کردن بچه ها با ویروس کرونا و آموزش اقدامات پیشگیرانه است. همچنین یک شرکت کارهای زیرساختی آی تی و آی او تی را انجام می دهد، یعنی وبینارهایی تولید می کند که در برگزاری جلسات از راه دور کاربرد دارد و در طرح فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری از شیوع کرونا موثر است.

وی در خصوص نحوه حمایت پارک علم و فناوری خوزستان از شرکت های زیرمجموعه شرح داد: بسته های حمایتی مختلف در پارک علم و فناوری وجود دارد. همچنین شرکت هایی که به طور ویژه در زمینه کرونا فعالیت می کنند از امکاناتی مانند تجهیزات و فضا بهره مند می شوند و ارتباط آن ها را با صندوق نوآوری و شکوفایی برقرار می کنیم تا بتوانند از تسهیلات این صندوق بهره مند شوند.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط پیش آمده ممکن است برخی از شرکت های پارک علم و فناوری از نظر اقتصادی آسیب ببینند، این شرکت ها مورد حمایت پارک علم و فناوری قرار گرفته اند تا آسیب جدی نبینند. علاوه بر این به طور ویژه از شرکت هایی که در زمینه کرونا فعالیت می کنند، حمایت می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 خرداد 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 15033

به "فعالیت شرکت های پارک علم و فناوری خوزستان برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت شرکت های پارک علم و فناوری خوزستان برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید