قطار اشتغال زایی بنیاد برکت به گیلان رسید

به گزارش مجله سلو بلاگ، با ایجاد 1860 فرصت شغلی در شهر های صومعه سرا و تالش، گیلان نیز به استان های تحت پوشش طرح های اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام پیوست.

قطار اشتغال زایی بنیاد برکت به گیلان رسید

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از راه اندازی 620 طرح اشتغال زایی اجتماع محور در صومعه سرا و تالش اطلاع داد و گفت: افتتاح این تعداد طرح اشتغال زایی، ایجاد 1860 شغل را در مناطق محروم و روستایی این شهر ها به دنبال داشته است.

رضا راضی زاده ادامه داد: طرح های اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت در 25 روستای صومعه سرا و تالش به بهره برداری رسیده یا در شرف راه اندازی است.

وی اعلام کرد: از 620 طرح اشتغال زایی اجتماع محور مذکور، 266 طرح به بهره برداری رسیده و 354 طرح دیگر نیز در دست اقدام است.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت، گیلان از جمله استان هایی است که سال جاری و برای اولین مرتبه تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی این بنیاد قرار گرفته است.

راضی زاده گفت: 8 مجری و تسهیل گر بنیاد برکت در گام اول، 620 طرح اشتغال زایی را در 25 روستای صومعه سرا و تالش ایجاد نموده اند یا در دست اجرا دارند.

وی از اختصاص 580 میلیارد ریال برای راه اندازی این طرح ها اطلاع داد و اضافه کرد: پرورش دام سنگین، بلدرچین، مرغ، زنبور عسل و مشاغل فنی و خدماتی بیشترین سهم را از شغل های ایجاد شده در صومعه سرا و تالش به خود اختصاص می دهند.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت درباره فعالیت های اشتغال زایی این بنیاد در سال آینده در استان گیلان نیز شرح داد: سال 99 علاوه بر ادامه اقدامات در صومعه سرا و تالش، شهر رشت و حومه اش نیز تحت پوشش فعالیت های بنیاد برکت قرار خواهند گرفت.

راضی زاده ادامه داد: با توجه به معضلات اجتماعی و آسیب پذیر بودن حومه شهر رشت، برنامه های ویژه ای برای ایجاد فرصت های کسب و کار در این مناطق در دستور کار است.

وی اعلام کرد: بنیاد برکت با توجه به درخواست متقاضیان، ایجاد فرصت های شغلی را در دستور کار قرار می دهد و شغلی را به کارآفرینان تحمیل نمی کند و طرح های اشتغال زایی برکت با توجه به پتاسیل ها و ظرفیت های محلی هر منطقه ایجاد می گردد.

لازم به ذکر است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز یک هزار و 189 طرح شامل توانمندسازی مالی، امور زیربنایی و فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه گذاری یک هزار و 519 میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان گیلان به بهره برداری رسانده است یا در دست اقدام دارد. این بنیاد همچنین با هدف ایجاد فرصت های کسب وکار، محرومیت زدایی، توانمندسازی مالی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم تر برخوردار کشور راه اندازی نموده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 13156

به "قطار اشتغال زایی بنیاد برکت به گیلان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار اشتغال زایی بنیاد برکت به گیلان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید