مزایای این مرکز چیست؟

به گزارش مجله سلو بلاگ، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: از آنجایی که در حال حاضر اورژانس های اجتماعی به صورت مستقل عمل و خدمات به وسیله مرکز استان بین شهرستان های مختلف توزیع می گردد و هر خط شهرستانی در مرکز آن استان مستقر است، چندان نظارتی به وسیله سیستم های یکپارچه بر روی تعداد تماس ها وجود ندارد تا به صورت برخط بر فعالیت کابین های فعال و خودرو های مستقر در عملیات نظارت گردد.

مزایای این مرکز چیست؟

وی با بیان اینکه یکی از چالش های مهم اورژانس اجتماعی به ویژه در کلانشهر ها از دست رفتن تماس ها به علت کمبود نیرو های انسانی است، گفت: به طور مثال از 20 کابین موجود در استان تهران، به علت کمبود نیروی انسانی تنها 10 کابین فعال هستند. حال اگر همه کابین ها به طور همزمان مشغول پاسخگویی به تماس ها باشند و تماس دیگری برقرار گردد، آن تماس از دست خواهد رفت این درحالیست که ممکن است آن تماس مربوط به کودک آزاری، همسرآزاری یا خودکشی باشد.

سرپرست دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در این راستا از راه اندازی سامانه یکپارچه نظارت بر عملیات اورژانس اجتماعی (EOCS) اطلاع داد تا در صورتی که تمام کابین های یک استان مشغول پاسخگویی به تماس های برقرار شده بودند و تماس تازه دیگری وارد شد، در این حالت آن تماس به نزدیک ترین استان منتقل گردد.

حیدر هایی معتقد است که با راه اندازی سیستم سامانه یکپارچه نظارت بر عملیات اورژانس اجتماعی می توان بر روی فعالیت نیروی انسانی، تعداد تماس های پاسخ داده شده و اثرگذاری پاسخ های تیم اورژانس اجتماعی به تماس ها نظارت داشت.

وی یکی دیگر از مزایای راه اندازی سیستم سامانه یکپارچه نظارت بر عملیات اورژانس اجتماعی را ضبط مکالمات اورژانس اجتماعی مطرح نمود و اضافه کرد: در حال حاضر به علت محدودیت امکانات، صرفا تماس های اورژانس اجتماعی مستقر در استان تهران ضبط خواهد شد و در سایر استان ها مکالمات ضبط نمی گردد.

به گفته سرپرست دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، با راه اندازی این سامانه تمامی مکالمات ضبط خواهد شد و می توان پس از برقراری تماس و دریافت هدایت و خدمات از اورژانس اجتماعی، کیفیت خدمات و اثرگذاری آن را از مردم پیگیری کرد به طوریکه اندازه رضایت مندی مردم از تماس با اورژانس سنجیده خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که این سامانه چه زمانی راه اندازی خواهد شد، شرح داد: در بودجه سنواتی راه اندازی سامانه یکپارچه نظارت بر عملیات اورژانس اجتماعی دیده شده است، اما هنوز بودجه ای برای این موضوع به سازمان تخصیص داده نشده و در صورتی که دولت بودجه ای در این زمینه تخصیص دهد، حداقل تا انتها امسال مقدمات اجرایی آن را آماده خواهیم کرد.

سرپرست دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اعلام نمود: باتوجه به قولی که به سازمان داده شده تا انتها سال مقداری از اعتبارات تملک دارایی در اختیار قرار می گیرد و سعی ما بر این است در امسال این اعتبار را جذب و برای راه اندازی سامانه اقدام کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 50615

به "مزایای این مرکز چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایای این مرکز چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید