منابع آبی در خدمت گردشگری قرار می گیرد

به گزارش مجله سلو بلاگ، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با ابلاغ وزیر نیرو و تدوین آیین نامه، بهره برداری گردشگری از منابع آبی نظیر سدها و آببندان ها به زودی اجرایی می گردد.

منابع آبی در خدمت گردشگری قرار می گیرد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به استان مازندران سفر نموده است، عصر امروز سه شنبه 8 مرداد 98، در حاشیه بازدید از آب بندان روستای جوربند در شهرستان نور، در جمع خبرنگاران با بیان این که پیرو دستور رئیس جمهوری تفاهم نامه ای با وزارت نیرو درخصوص بهره برداری گردشگری از محیط منابع آبی منعقد شده است، اضافه نمود: در قالب این تفاهم نامه، از آب بندان ها، سدها و رودخانه ها با رعایت مسائل زیست محیطی و فنی وزارت نیرو و سازمان حفاظت از محیط زیست، بهره برداری گردشگری صورت خواهد گرفت.

دکتر مونسان با تاکید بر اینکه در این طرح هیچ گونه واگذاری زمین اتفاق نخواهد افتاد، گفت: صرفاً در حد احداث سازه های سبک برای رونق طبیعت گردی و اشتغال زایی از ظرفیت منابع آبی استفاده خواهد شد.

او درباره حمایت دولت از این طرح نیز گفت: تسهیلات بانکی برای بهره برداران گردشگری در منابع آبی نظیر دیگر پروژه ها از منابع صندوق ذخیره ارزی و وام های در اختیار سازمان میراث فرهنگی در نظر گرفته خواهد شد.

به گفته معاون رئیس جمهوری، یک کمیته استانی در کنار شورای ملی برای اجرای این تفاهم نامه تشکیل خواهد شد تا اگر موردی پیش آمد در شورای ملی با حضور معاونان وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی آنالیز و رفع گردد و در استان ها نیز مدیرکل میراث فرهنگی و مدیرعامل آب منطقه ای با ریاست استاندار کمیته ای تشکیل خواهند داد تا با کاهش بروکراسی اداری صدور مجوزها را آنالیز نمایند.

دکتر مونسان با بیان اینکه آب بندان ها ویژه شمال کشور است، اضافه نمود: با ابلاغ آیین نامه از سوی وزیر نیرو و تدوین آیین نامه، سرمایه گذاران می توانند با مراجعه به ادارات میراث فرهنگی در استان ها روند دریافت مجوز را آغاز نمایند.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 7343

به "منابع آبی در خدمت گردشگری قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع آبی در خدمت گردشگری قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید