مهمترین اخبار اجتماعی خبرنگاران در 24 ساعت گذشته

به گزارش مجله سلو بلاگ، راهنمای تقویت سیستم ایمنی بدن،جزییات گردش ارزیِ تجهیزات پزشکی در 97،سیل کدام مناطق تهران را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد؟،چرا شورای نگهبان لایحه حمایت از محیط بانان را تایید نکرد؟ و بیمه سلامت چقدر از هزینه داروهای ام. اس را می پردازد؟ از پربازدیدترین اخبار اجتماعی خبرنگاران در روزهای پایانی تیرماه هستند.

مهمترین اخبار اجتماعی خبرنگاران در 24 ساعت گذشته

اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (مجله سلو بلاگ) امروز (26 تیر) 52 خبر را تا این لحظه روی خروجی خود منتشر نموده است که مهمترین آن ها به همراه لینک در زیر آمده و با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

اینجا برای یک سونوگرافی باید 70 کیلومتر طی کنیم

محمد درویش متولی- رییس شورای شهرستان فیروزکوه ضمن تشریح مسائل این شهرستان از احتیاج فیروزکوه به متخصص در بخش های سونوگرافی و رادیولوژی اطلاع داد و گفت: در این بخش ها هنوز متخصصی به شهرستان نیامده و انتظارمان این است که حمایتی بیشتر از فیروزکوه در زمینه بهداشت و درمان گردد زیرا گاهی باید برای انجام یک سونوگرافی ساده 70 کیلومتر مسافت برای رسیدن به دماوند، سمنان یا مازندران طی کرد.

تهران 126 هزار جای پارک خودرو دارد نه یک میلیون

محسن پورسیدآقایی- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با ارسال نامه ای به شورای شهر در پاسخ به تذکر یک عضو مبنی بر تعلل شهرداری در ساماندهی پارک حاشیه ای توضیحاتی را ارائه کرد و در نامه ای که در پاسخ به تذکر رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا در خصوص ساماندهی پارک حاشیه ای بود، نوشت: بر اساس مطالعات طرح جامع پارکینگ شهر تهران که در سال 91 توسط شرکت مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک تهران صورت گرفت، در کل شهر تهران 891 هزار و 151 فضای بالقوه پارک در افق 1404 وجود خواهد داشت.

جزییات گردش ارزیِ تجهیزات پزشکی در 97

در پی اعلام تخلفات ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، مهندس سیدحسین صفوی- مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، گفت: کل گردش ارزی که برای حوزه تجهیزات پزشکی در سال 1397 دریافت و تامین شده، یک میلیارد و 300 میلیون دلار است و از این مبلغ، حدود یک میلیارد و 250 میلیون دلارش ترخیص و وارد چرخه درمان شده است.

راهنمای تقویت سیستم ایمنی بدن

بعضی افراد به طور دائم به انواع عفونت ها و بیماری ها مبتلا شده و بعضی دیگر نیز به ندرت درگیر بیماری می شوند و علت این تفاوت را باید در توانِ سیستم ایمنی افراد جست وجو کرد. برای مصونیت بیشتر در برابر انواع بیماری ها و کسب سلامت مطلوب، حفظ سلامت و قدرت سیستم ایمنی بدن باید در اولویت قرار گیرد. عواملی چون افزایش سن و کیفیت و سبک زندگی نیز بر سلامت سیستم ایمنی افراد موثر بوده و برای برخورداری از یک سیستم ایمنی قوی باید رویکردی کلی را در پیش گرفت، چرا که هیچ راه چاره جادویی به تنهایی نمی تواند فرد را به این هدف مهم برای کسب سلامتی و تندرستیِ مطلوب برساند.

بیمه سلامت چقدر از هزینه داروهای ام. اس را می پردازد؟

نوشین جزایری-رئیس گروه دارو دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ضمن اشاره به خدمات دارویی این سازمان بیمه گر به مبتلایان ام. اس گفت :21 هزار و 679 بیمار ام اس در سال 97 داروی تخصصی دریافت نموده اند که از این تعداد هفت درصد مربوط به داروهای وارداتی بوده است.

افزایش ناچیز بودجه تامین وسایل یاری توانبخشی در برابر افزایش4برابری قیمتها

محمد نفریه- معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با انتقاد از افزایش نامتناسب بودجه تامین وسایل یاری توانبخشی برای معلولان نسبت به افزایش قیمت این محصولات گفت: بودجه این حوزه نسبت به سال گذشته تنها 2 میلیارد تومان افزایش داشته این درحالیست که بعضی از اقلام وسایل یاری توانبخشی تا 4 برابر افزایش قیمت داشته اند.

برطرف مسائل بیمه ای هنرمندان و مجله سلو بلاگ / جانمایی مفاهیم تامین اجتماعی در کتب درسی

محمدرضا جعفریان-معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه جانمایی مفاهیم تامین اجتماعی در کتب درسی برای اولین بار در مقطع ابتدایی و دبیرستان به همت آموزش و پرورش انجام شد که البته در حدود آشنایی با کلیدواژه هاست و دانش آموزان در سال های آینده با مطالب و مفاهیم بیشتری آشنا خواهند شد گفت: دانش آموزان را برای بازدید وارد مراکز تامین اجتماعی کردیم که شمار آنها به بیش از 100 هزار نفر می رسد.

شرکت در فوق برنامه های مدارس هیئت امنایی، اجباری نیست

رسول پاپایی- مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش درباره کم توجهی به قانون در بعضی مدارس هیئت امنایی بویژه در زمینه دریافت خارج از مصوبه هزینه خدمات فوق برنامه در ایام ثبت نام اظهار کرد: هزینه خدمات فوق برنامه در آغاز فصل ثبت نام به صورت رسمی ابلاغ می گردد. مدارس موظف هستند مصوبه شورای آموزش وپرورش درباره هزینه فوق برنامه را در معرض دید عموم قرار دهند.

چرا شورای نگهبان لایحه حمایت از محیط بانان را تایید نکرد؟

در پی تایید نشدن لایحه حمایت از محیط بانان در شورای نگهبان، مدیر کل حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست یکی از دلایل این تصمیم را مغایرت این لایحه با ماده 75 قانون اساسی ذکر کرد. سوم تیرماه، لایحه حمایت از محیط بانان با تغییر نام به لایحه حمایت قضایی و بیمه ای یگان های دستگاه های اجرایی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شد اما شورای نگهبان با دو ایراد از تایید این لایحه خودداری کرد.

هشدارهای بهداشتی به زائران خانه خدا در مکه

دکتر مصطفی نادری-رئیس بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مکه با اشاره به ورود زائران ایرانی به مکه در حج 98 توصیه هایی را به زائران حج در این شهر ارائه کرد و گفت: بمنظور پیشگیری از ابتلای زائران به بیماری ضروری است که حتماً به توصیه های بهداشتی که از سوی پزشکان در کاروانها و مجموعه ها به آن گوشزد می گردد، توجه ویژه داشته باشند. هچنین ضروری است زائران برای جلوگیری از ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری تنفسی و سرماخوردگی از قرار دریافت در معرض باد سرد کولرها خوداری نموده و برای پیشگیری از بیماریها از ماسک استفاده نمایند.

تبدیل رود دره های تهران به بزرگراه

یک متخصص مدیریت بحران با بیان اینکه در تهران حدود 11 رودره و رودخانه داریم که بیشتر این رودره ها تبدیل به جاده، راه و بزرگراه شده اند، گفت: بزرگراه های امام علی، یادگار امام، چمران و… همه بر روی این مسیل ها ساخته شده اند و احتمالاً نسل بعدی هم فراموش می نمایند که گذشته اینجا چه پیشینه ای داشته است و ممکن است در دوره های بازگشت سیل مسائلی ایجاد گردد. در بارندگی های سال جاری بزرگراه امام علی دقیقاً در معرض وقوع سیل بود.

به گزارش مجله سلو بلاگ، پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی مجله سلو بلاگ به توضیح زیر است:

راهنمای تقویت سیستم ایمنی بدن

جزییات گردش ارزیِ تجهیزات پزشکی در 97

سیل کدام مناطق تهران را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد؟

چرا شورای نگهبان لایحه حمایت از محیط بانان را تایید نکرد؟

بیمه سلامت چقدر از هزینه داروهای ام. اس را می پردازد؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 6392

به "مهمترین اخبار اجتماعی خبرنگاران در 24 ساعت گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین اخبار اجتماعی خبرنگاران در 24 ساعت گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید