هنگ کنگ ، تجمع معترضان در مقابل فرودگاه

به گزارش مجله سلو بلاگ، صدها معترض روز یکشنبه با تجمع در مقابل فرودگاه بین المللی هنگ کنگ در فعالیت این فرودگاه اخلال ایجاد کردند.

هنگ کنگ ، تجمع معترضان در مقابل فرودگاه

به دنبال تجمع مخالفان دولت محلی هنگ کنگ رفت و آمد قطارها به فرودگاه این شهر به حالت تعلیق در آمده است.

مخالفان دولت محلی هنگ کنگ هدف خود از تجمع در برابر فرودگاه این شهر را جلب توجه دنیای به وضعیت این منطقه خودمختار اعلام نموده اند.

بنا به گزارش ها با وجود تجمع مخالفان دولت محلی هنگ کنگ رفت و آمد مسافران به محل فرودگاه ادامه دارد. فرود و برخاستن هواپیماها هم تاکنون طبق برنامه صورت گرفته است.

پلیس هنگ کنگ هشدار داده است که تجمع در مقابل فرودگاه این شهر غیرقانونی است و عملیات متفرق کردن تظاهرکنندگان به زودی شروع خواهد شد.

تظاهرات روز یکشنبه در حالی برگزار می گردد که ماموران پلیس هنگ کنگ در طول شب گذشته با معترضان در بعضی مناطق این شهر درگیر شدند. از درگیری های شب گذشته به عنوان یکی از خشونت بارترین درگیری ها بین تظاهرکنندگان و ماموران پلیس طی سه ماه اخیر یاد شده است.

موج اعتراض کنونی در هنگ کنگ به دنبال ارائه لایحه استرداد متهمان به چین شروع شد. هر چند دولت محلی هنگ کنگ این لایحه را به حالت تعلیق در آورده است اما معترضان همچنان به عملکرد دولت محلی و خشونت پلیس معترض هستند.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه های دنیا است. از بحران سیاسی کنونی در هنگ کنگ به عنوان یکی از مهمترین بحران ها در این شهر طی دهه های اخیر یاد می گردد.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 8122

به "هنگ کنگ ، تجمع معترضان در مقابل فرودگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگ کنگ ، تجمع معترضان در مقابل فرودگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید