واریز یارانه کمک معیشتی برای خانوارهای معترض

سرپرستان خانوار های معترض که اعتراض آن ها مورد پذیرش واقع شده بود لازم است با دقت تراکنش های بانکی خود را بررسی کنند چرا که کمک معیشتی سه مرحله این خانوارها، یکجا واریز شده است.

واریز یارانه کمک معیشتی برای خانوارهای معترض

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سه شنبه هفته گذشته مصادف با هشتم بهمن ماه، سومین مرحله یارانه معیشتی به حساب خانوار های مشمول این طرح واریز شد. طبق اعلام مهدی قمصریان، سخنگوی سازمان برنامه و بودجه، در این مرحله 757 هزار و 324 خانوار دیگر که درخواست بررسی مجدد آن ها از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تأیید شده، حمایت معیشتی مرحله اول و دوم و سوم را همزمان دریافت خواهند کرد.

اما در حالی که قرار بود یارانه معیشتی هر سه نوبت ماه های آذر، دی و بهمن 757 هزار و 324 خانوار معترض، به صورت یکجا به حساب آن ها واریز شود، برخی خانوار های مشمول اعلام کردند که فقط یک مرحله از یارانه معیشتی را دریافت کرده اند.

پیگیری ها از سازمان برنامه و بودجه حکایت از آن داشت که کمک معیشت این خانوار ها نیز برای آن واریز شده است، اما بدلیل تعدد تراکنش، سرپرست خانوار متوجه واریز این وجه نشده است.

از جمله یکی از سرپرستان خانوار که کد ملی وی جهت پیگیری به سازمان برنامه و بودجه اعلام شد، با پیگیری سازمان برنامه و بودجه تعیین شد سه مرحله کمک معیشتی این خانوار به حساب سرپرست واریز شده است.

مهدی قمصریان، سخنگوی سازمان برنامه و بودجه در مورد این خانوار گفت: بررسی ما براساس کد ملی سرپرست خانوار نشان می دهد، این خانوار در مرحله اول مشمول کمک معیشتی نبودند و به همین دلیل، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کردند؛ اما در مرحله دوم واریز کمک معیشتی، با تأیید اعتراض، در شمول دریافت کمک معیشتی قرار گرفته اند و کمک معیشتی مرحله اول و دوم، برایشان واریز شده است. در مرحله سوم که چند روز قبل بود نیز، طبیعتاً کمک معیشتی مرحله سوم به حساب سرپرست خانوار واریز شده است.

وی اضافه کرد: احتمالاً سرپرست خانوار بدلیل تعدد تراکنش یا عدم ارسال پیامک از سوی بانک، متوجه واریز مرحله اول و دوم، در ماه گذشته نشده است.

بررسی تراکنش بانکی این سرپرست خانوار صحبت های سخنگوی سازمان برنامه را تأیید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 1 فروردین 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 12499

به "واریز یارانه کمک معیشتی برای خانوارهای معترض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز یارانه کمک معیشتی برای خانوارهای معترض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید