پشت پرده خروج نظامیان تروریست آمریکا از سوریه؛ آیا واشنگتن مجددا به داعش قدرت خواهد داد؟

به گزارش مجله سلو بلاگ، کارشناسان و تحلیلگران همچنان نسبت به خروج نظامیان آمریکایی از سوریه مشکوک هستند و اعتقاد دارند که این مسئله، با قدرت دریافت احتمالی گروه تروریستی داعش در ارتباط است.

پشت پرده خروج نظامیان تروریست آمریکا از سوریه؛ آیا واشنگتن مجددا به داعش قدرت خواهد داد؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نظامیان تروریست آمریکایی از چند روز پیش در حال خروج از سوریه و انتقال به شمال عراق هستند؛ تصمیمی که آمریکایی ها مدعی هستند که در راستای اجرای اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای خروج از سوریه است.

کارشناسان اما این مسئله را با سازماندهی مجدد عناصر داعش حاضر در زندان های شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه بی ارتباط نمی دانند؛ شبه نظامیانی که تحت حمایت آمریکا قرار داشتند ولی در هنگام شروع تجاوز ترکیه به سوریه تحت عنوان عملیات چشمه صلح، واشنگتن پشت آنها را خالی کرد.

این در حالی است که بسیاری از تحلیلگران نسبت به احتمال آزادی عناصر تروریستی داعش از این زندان ها و همچنینی سازماندهی و قدرت دریافت این گروه در سوریه هشدار می دهند.

ایناس المکصوصی نماینده عراقی، مسئله خروج نظامیان آمریکا را طرح چندین کشور علیه سوریه و عراق می داند و بر این باور است که این مسئله، برای سوریه، عراق و سراسر منطقه بسیار خطرناک است.

المکصوصی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که آنچه در شمال سوریه در حال رخ دادن، یک قسمت از سریال بین المللی است که اهداف و قهرمانان آن معین هستند.

وی در ادامه شرح داد: حضور عناصر داعش تا به امروز در زندان های نیروهای دموکراتیک سوریه جای سؤال دارد؛ به ویژه اینکه آنان تا کنون محاکمه نشده اند... می توان چنین برداشت کرد که آنان (عناصر داعش) بازداشت شدند تا در زمان معینی [از زندان] خارج شوند. این در حال رخ دادن است؛ به ویژه اینکه در پس این عملیات، سناریوهای دیگری وجود دارد که طی روزهای آینده معین خواهد شد.

این نماینده عراق ضمن ابراز تعجب از خروج نظامیان آمریکا از سوریه و معین نبودن مقصد بعدی آنان، توضیح داد: هسته های خاموش [داعش] در عراق و سوریه در برهه آینده، تهدیدی برای سوریه و عراق هستند؛ به ویژه اینکه همیشه [این هسته ها] با هم تماس دارند.

تحویل عناصر داعش برای محاکمه به دولت سوریه

نضال السبع تحلیلگر لبنانی مسائل سیاسی در همین ارتباط گفت که فرار عناصر داعش از زندان های شمال سوریه، خطریا برای این کشور و عراق است.

السبع به اسپوتنیک گفت که داعش می تواند یک بار دیگر به عراق باز شود؛ به ویژه اینکه پیشتر نیز از سوریه وارد عراق شد.

وی تأکید کرد که عناصر داعش باید به دولت سوریه تحویل داده شوند تا آنان را محاکمه نمایند؛ به ویژه اینکه عناصر این گروه به بیش از 12 هزار عنصر در زندان های نیروهای دموکراتیک می رسد. در واقع قدرت دریافت مجدد این گروه، خطر بزرگی است که هدف آمریکا نیز همین است.

این در حالی است که ترکیه 17 مهر ماه جاری به همراه تروریست های تحت حمایت خود، عملیاتی را در شمال و شمال شرق سوریه شروع کرد. هدف ادعایی ترکیه، دور کردن شبه نظامیان کُرد از مرزهای خود با سوریه است. این عملیات پس از توافق شب گذشته آمریکا و ترکیه، فعلا متوقف شده است.

وزارت خارجه سوریه از زمان شروع این عملیات، همیشه آن را محکوم و تأکید کرد که به این تجاوز پاسخ خواهد داد. دمشق عملیات مذکور را معلول اهداف توسعه طلبانه ترکیه می داند.

خ

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 9677

به "پشت پرده خروج نظامیان تروریست آمریکا از سوریه؛ آیا واشنگتن مجددا به داعش قدرت خواهد داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده خروج نظامیان تروریست آمریکا از سوریه؛ آیا واشنگتن مجددا به داعش قدرت خواهد داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید