کتاب گویای بوستان سعدی به روایت ساعد باقری

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عومی کتاب نیستان، بوستان سعدی را باید شناسنامه ادبی ایران و ایرانی دانست. کتابی سرشار از پند و حکمت که با زبانی بسیار فاخر و شیرین برای حافظه تاریخی و ادبی ایران باقی مانده است. قرن های متمادی این کتاب در زمره یکی از سرمایه های ادبی ایران به شمار رفته و در تعلیم و زبان آموزی نسل های مختلفی از ایرانیان نقش ایفا کرده است. در مکتب خانه ها بخشی از آن خوانده و حفظ می شده است و در کلاس های دانشگاه تفسیر و معانی آن.

کتاب گویای بوستان سعدی به روایت ساعد باقری

بوستان سعدی یا سعدی نامه نخستین اثر سعدی است که کار سرودن آن در سال 655 هجری قمری انتها یافته است. سعدی این اثر را زمانی که در سفر بود، سروده و هنگام بازگشت به شیراز آن را به دوستانش عرضه کرده است. این اثر در قالب مثنوی و در بحر متقارب سروده شده و از نظر قالب و وزن شعری حماسی است، هر چند که از نظر محتوا به اخلاق و تربیت و سیاست و اجتماعیات پرداخته است.

این کتاب همچنین به انتخاب نشریه گاردین جزو 100 کتاب برتر تاریخ بشریت برگزیده شده است.

انتشارات کتاب نیستان در قالب تولید محصولات صوتی خود اقدام به تولید کتاب صوتی بوستان سعدی با صدای ساعد باقری کرده است. باقری شاعر ایرانی معاصر، مجری رادیو و تلویزیون است. بسیاری از مخاطبان وی او را با برنامه های ادبی اش در رادیو و نیز تلویزیون به ویژه در ماه مبارک رمضان می شناسند و صدای گرم او در کنار نکته های نغزی که در زمینه تفسیر متون کهن فارسی بیان می کند سال هاست که مخاطبان ثابت و پروپاقرصی در میان نسل ها و سطوح سنی مختلف مخاطب رادیو و تلویزیون داشته است.

سی دی کتاب گویای بوستان سعدی شامل یازده ساعت و پنجاه دقیقه، با قیمت 55000 تومان برای مخاطبان عرضه شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 20795

به "کتاب گویای بوستان سعدی به روایت ساعد باقری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب گویای بوستان سعدی به روایت ساعد باقری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید