کرونا در چه صورت جان جوانان را می گیرد؟ ، تحقیقات قابل تامل دانشمندان روی جان باختگان جوان کووید-19

به گزارش مجله سلو بلاگ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا بیماری های زمینه ای را علت فوت 75 درصد از جوانانی دانست که بر اثر بیماری کوویدـ19 فوت نموده اند.

کرونا در چه صورت جان جوانان را می گیرد؟ ، تحقیقات قابل تامل دانشمندان روی جان باختگان جوان کووید-19

به گزارش خبرنگاران آنلاین، ایسنا به نقل از یونایتدپرس نوشت: بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، سه چهارم از جوانانی که در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کوویدـ19 جان خود را از دست داده اند به بیماری های زمینه ای مبتلا بوده اند.

آنالیز انجام گرفته روی 121 جوان 21 ساله و کمتر که در فاصله دوازدهم فوریه تا 31 جولای در بیمارستان های آمریکا بر اثر ابتلا به بیماری کوویدـ19 جان خود را از دست داده اند، نشان داد: 70 درصد از این افراد 10 تا 20 سال داشته اند. همچنین 30 درصد از آنان بچه ها یک تا 9 سال و 10 درصد دیگر نوزادان یک ساله و کمتر بوده اند.

در گزارش این مرکز آمده است: 25 درصد از جوانانی که بر اثر بیماری کوویدـ19 و پیامدهای ناشی از آن فوت نموده اند پیش از این از شرایط جسمی سلامت برخوردار بوده و مابقی دچار بیماری های زمینه ای بوده اند. این مسائل زمینه ای شامل آسم 28 درصد، چاقی 27 درصد، اختلالات عصبی 22 درصد و بیماری های قلبی عروقی 18 درصد است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا در گزارش خود تاکید نموده است: با بازگشایی مدارس در کشور مراقبت و کنترل دقیق موارد ابتلا، فوت و پیامدهای دیگر این بیماری در میان افراد کمتر از 21 سال از اهمیت بالایی برخوردار است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 22630

به "کرونا در چه صورت جان جوانان را می گیرد؟ ، تحقیقات قابل تامل دانشمندان روی جان باختگان جوان کووید-19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در چه صورت جان جوانان را می گیرد؟ ، تحقیقات قابل تامل دانشمندان روی جان باختگان جوان کووید-19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید