آغاز دوره آموزشی مربیان تشکیلات پیشتازان؛ از فردا

به گزارش مجله سلو بلاگ، تهران (پانا) - دوره آموزشی مربیان تشکیلات پیشتازان و دوره آموزش خبرنگاری پانا از فردا شنبه 4 بهمن ماه به صورت مجازی در شبکه دانش آموزی شاد و سازمان دانش آموزی استان ها آغاز خواهد شد.

آغاز دوره آموزشی مربیان تشکیلات پیشتازان؛ از فردا

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

دوره آموزشی مربیان تشکیلات پیشتازان از فردا شنبه 4 بهمن ماه تا روز چهار شنبه 8 بهمن ماه در شبکه شاد کانال پیشتازان (ساپ) برگزار خواهد شد.

در روز شنبه 4 بهمن ماه 8.30 تا 9.45 تبیین سیاست ها و خط مشی های سازمان دانش آموزی در فعالیت های گروهی ارائه خواهد شد همچنین در همان روز از ساعت 10 تا 11.30 نقش و جایگاه تربیت اجتماعی در سند تحول بنیادین تدریس می شود.

اردشیر دهقانی معاون فعالیت های دانش آموزی سازمان دانش آموزی درباره برگزاری این دوره نیز به سرفصل برنامه آموزشی مربیان در شبکه شاد در روز دوشنبه 6 بهمن ماه از ساعت 8.30 تا 10 اشاره کرد و گفت: در روز دوشنبه آشنایی با اهداف، ماموریت ها و ارکان سازمان دانش آموزی ارائه می شود همچنین در همان روز ساعت 10 تا 11.30 آشنایی با فعالیت های گروهی و مدیریت در گروه نیز تدریس می شود.

سرپرست خبرگزاری پانا تدریس نقش و جایگاه اخلاق در فعالیت های گروهی را در روز چهارشنبه 8 بهمن ماه از ساعت 8.30 تا 10 عنوان کرد و اضافه کرد: در روز چهارشنبه از ساعت 10 تا 11.30 تبیین و تشریح ساختار، ارکان، محتوا و فعالیت های تشکیلات پیشتازان ارائه می شود.

دهقانی همچنین ادامه داد: این اقدام در راستای اجرای بسته تحولی سازمان دانش آموزی و تحت عنوان آموزش مربیان تشکیلات دانش آموزی پیشتازان در شبکه شاد کانال ارتباطی پیشتازان (ساپ) اجرا می شود.

دوره آموزش خبرنگاری پانا ویژه دانش آموزان کلید خورد

در راستای اجرای بسته تحولی سازمان دانش آموزی با موضوع هر دانش آموز، یک نقش اجتماعی و با توجه به ضرورت تربیت اجتماعی دانش آموزان و توانمندسازی آنان در بحث مهارت های اجتماعی به ویژه ارتقای سواد رسانه ای، سازمان دانش آموزی در ادامه برگزاری دوره تربیت مدرس خبرگزاری پانا، دوره آموزش خبرنگاری ویژه دانش آموزان در سطح استان را برگزار می کند.

خبرگزاری پانا یک فضای تربیتی است

خبرگزاری پانا به عنوان حوزه اطلاع رسانی و رسانه ای وزارت آموزش و پرورش و بیش از آن که صرفاً یک پایگاه خبری باشد یک فضای تربیتی است که می تواند تربیت اجتماعی دانش آموزان را از حیث برخورداری از هویت ایرانی اسلامی، نظم پذیری و قانونمداری، مسئولیت پذیری، مشارکت جویی و خلاقیت و نوآوری در بستر ارتقای سواد رسانه ای محقق کند.

از سوی دیگر ایجاد یک شبکه دانش آموزی از دانش آموزان علاقه مند و توانا در عرصه خبرنگاری می تواند فرایند تولید خبر در عرصه آموزش و پرورش را متحول کند لذا شناسایی و توانمندسازی این دانش آموزان از اولویت های خبرگزاری پاناست و برگزاری دوره آموزش خبرنگاری ویژه دانش آموزان در سطح استان نخستین گام جدی در این خصوص است.

اردشیر دهقانی سرپرست خبرگزاری پانا به اهداف برگزاری این دوره آموزشی اشاره کرد و گفت: تحقق تربیت اجتماعی دانش آموزان در بستر توسعه و تقویت سواد رسانه ای، شناسایی استعدادها و تربیت دانش آموزان علاقه مند به فعالیت در عرصه خبرنگاری و گسترش نقش دانش آموزان در افزایش بهره وری دفاتر استانی پانا از جمله اهداف این دوره است.

زمان برگزاری دوره و شرایط دانش آموزان شرکت کننده

دهقانی زمان برگزاری این دوره را برای دانش آموزان خبرنگار دختر از فردا 4 بهمن تا 6 بهمن و برای دانش آموزان خبرنگار پسر از 7 بهمن تا 9 بهمن بیان نمود و گفت: مکان برگزاری این دوره در سازمان دانش آموزی استان است.

وی شرایط دانش آموزان شرکت کننده در این دوره را بدین شرح بیان نمود که دانش آموزان متوسطه اول و پایه دهم متوسطه دوم طبق جدول سهمیه بندی، دانش آموزان عضو خبرگزاری پانا به عنوان اولویت اول، خبرنگار دانش آموز عضو تشکیلات پیشتازان به عنوان اولویت دوم و دانش آموزان از مراکز استان ها می توانند در این دوره شرکت کنند.

سرپرست خبرگزاری پانا سرفصل ها و محورهای آموزشی این دوره را خبرنویسی، گزارش نویسی و مصاحبه عنوان کرد و گفت: کلاس ها به صورت حضوری برگزار می شود و حضور تمام شرکت کنندگان در تمام ساعات آموزشی الزامی است همچنین عدم شرکت در کلاس ها به منزله انصراف از دوره تلقی می شود. همچنین برای شرکت کنندگان در انتها دوره، گواهی دوره و کارت معتبر خبرنگاری صادر خواهد شد.

دهقانی به جزئیات برنامه آموزشی این دوره اشاره کرد و گفت: دوره خبرنویسی از روز چهارم تا 7 بهمن، دوره گزارش نویسی از روز پنجم تا 8 بهمن و دوره مصاحبه از 6 بهمن تا 9 بهمن برگزار می شود.

معاون فعالیت های دانش آموزان سازمان دانش آموزی به سهمیه بندی هر استان اشاره کرد و گفت: در استان های الف تعداد مدرسان 10 نفر و سهمیه دانش آموزی 20 نفر، در استان های ب تعداد مدرسان 8 نفر و تعداد سهمیه دانش آموزی 16 نفر و در استان های ج تعداد مدرسان 6 نفر و تعداد سهمیه دانش آموزی 12 نفر خواهد بود.

دهقانی استان های الف را فارس، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی، خوزستان، گیلان، سیستان و بلوچستان، کرمان، مازندران، آذربایجان غربی، کرمانشاه، شهرستان های تهران و شهر تهران، استان های ب را اردبیل، همدان، بوشهر، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، کردستان، لرستان، مرکزی و استان های ج زنجان، قزوین، گلستان، یزد، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، سمنان، خراسان شمالی، البرز و قم بیان نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 27779

به "آغاز دوره آموزشی مربیان تشکیلات پیشتازان؛ از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز دوره آموزشی مربیان تشکیلات پیشتازان؛ از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید