ابطال مصوبه گرانی بلیط هواپیما

به گزارش مجله سلو بلاگ، طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی، افزایش قیمت 80 درصدی اعلام شده از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی که قرار بود از اول آبان ماه اعمال شود، معتبر نیست و لغو شده است.

ابطال مصوبه گرانی بلیط هواپیما

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، از لغو نرخ نامه نو انجمن شرکت های هواپیمایی خبر داد که به موجب آن قیمت بلیط هواپیما 80 درصد گران شده است. اسلامی در این رابطه چنین گفت:

افزایش قیمت اعلام شده از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی معتبر نیست. قیمت های نو که قرار بود از اول آبان ماه اعمال شود، لغو شده است.

پیش تر مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، نیز از احتمال تعدیل در نرخ های نو بلیط هواپیما خبر داده بود:

تصمیم افزایش قیمت ها موقتی است؛ حتی به همین دلیل است که هنوز نرخ نامه نو را روی سایت شرکت نگذاشتیم و ممکن است تا اول آبان تغییر داشته باشد. اگر شرط محدودیت 60 درصدی مسافرگیری در پرواز که مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا است برداشته شود و ایرلاین ها مجاز به مسافرگیری با ظرفیت کامل شوند، ما هم نرخ ها را کاهش خواهیم داد.

طبق گفته سامانی، بلیط پروازها 80 درصد گران شده که 40 درصد آن سهم ارز 27 هزار تومانی که همین امروز 30 هزار تومان شده بود و 40 درصد آن سهم مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

انجمن شرکت های هواپیمایی ایران در نرخ نامه نو که بر اساس دلار 27 هزارتومانی مشخص شده است، حداکثر قیمت بلیط هواپیما را در بیش از 60 جهت به بیش از یک میلیون تومان افزایش داد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست وجوی پرواز خبرنگاران می توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان ترین بلیط را خریداری کنید.

منبع: کجارو / ghanoondaily.ir
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 42686

به "ابطال مصوبه گرانی بلیط هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابطال مصوبه گرانی بلیط هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید