اعلام آمادگی هند برای خرید نفت ایران در پساتحریم

به گزارش مجله سلو بلاگ، رئیس هیات مدیره شرکت دولتی هندوستان پترولیوم (HPCL) خاطرنشان کرد: اگر آمریکا تحریم های ایران را تسهیل کند، پالایشگاه های هندی آماره خرید دوباره نفت از ایران خواهند بود.

اعلام آمادگی هند برای خرید نفت ایران در پساتحریم

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید.

هند که پس از چین دومین مشتری عظیم نفت ایران بود، واردات نفت ایران را از اواسط سال 2019 پس از تشدید تحریم ها از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا متوقف کرد.

به گزارش رویترز، ام کی سورانا، رئیس هیات مدیره شرکت هندوستان پترولیوم در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: نفت ایران در سبد واردات پالایشگاه های هندی بوده و ما خرسند خواهیم شد که این نفت را زمانی که شرایط فراهم شد، خریداری کنیم.

سورانا گفت: ایران پیش ازاین شرایط مطلوبی برای پرداخت و تخفیف حمل بار عرضه می کرد که خرید نفت ایران را نسبت به گریدهای نفتی دیگر گزینه ممتازی می کرد.

پس از توقف خرید نفت ایران، پالایشگاه های هندی واردات نفتشان را متنوع کردند.

سورانا گفت: پس از تحریم ها، گزینه های جدید اضافه شدند و نفت آمریکا به هند وارد شد.

دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند اواخر سال گذشته اظهار نموده بود هند که سومین واردنماینده عظیم نفت دنیا است، مایل است واردات نفتش را متنوع کند و وارداتش شامل واردات نفت ایران و ونزوئلا باشد.

سورانا گفت: پالایشگاه ها گزینه های موجود در بازار و ارزشی که در درآمد حداکثری آنها دارند را ارزیابی می نمایند اما اگر نفت ایران در بازار موجود باشد، قطعاً به عنوان گزینه خرید موردبررسی قرار خواهد گرفت.

در این میان، دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند در اظهارات جداگانه ای هشدار داد که افزایش قیمت های نفت ممکن است به احیای اقتصاد دنیای پس از همه گیری کووید 19 آسیب بزند. قیمت دنیای نفت هفته جاری به بالاترین حد در حدود یک سال اخیر صعود کرد و به موازات آن، قیمت بنزین در هند که سومین مصرف نماینده و واردنماینده عظیم نفت جان است، افزایش یافت. این وزیر هندی ماه پیش اوپک پلاس را مقصر قیمت های بالای نفت خوانده بود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 27789

به "اعلام آمادگی هند برای خرید نفت ایران در پساتحریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی هند برای خرید نفت ایران در پساتحریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید