انتخابات زودهنگام اتریش در سپتامبر برگزار می گردد

رئیس جمهوری اتریش ماه سپتامبر را برای برگزاری انتخابات زودهنگام این کشور پیشنهاد داد و گفت، عرصه سیاسی اتریش برای اعاده اعتماد در داخل و خارج، نیازمند بازسازی است.

انتخابات زودهنگام اتریش در سپتامبر برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، با استعفای هاینتس کریستیان اشتراخه، رهبر حزب راست گرای آزادی و کناره گیری او از رهبری حزب و معاونت صدراعظم، انتخابات پارلمانی پیش از موعد در اتریش برگزار می گردد. الکساندر فان دربلن، رئیس جمهوری این کشور بعد از ملاقات با سباستین کورتس، صدراعظم اتریش ماه سپتامبر را برای برگزاری انتخابات پیشنهاد داد و خاطرنشان کرد که عرصه سیاسی اتریش برای اعاده اعتماد در داخل و خارج، نیازمند بازسازی است.

صدراعظم اتریش اعلام نموده که انتخابات تازه یک ضرورت است، نه یک خواست. قرار شده در ماه های باقی مانده تا انتخابات تازه، حداکثر کوشش برای ثبات سیاسی در این کشور انجام گیرد. کورتس باید به این منظور با کلیه احزاب وارد مذاکره گردد.

موضوع دیدار صدراعظم و رئیس جمهوری اتریش، ترسیم نقشه راه تا زمان برگزاری انتخابات جدید بوده است. هنوز معین نیست که چه کسی به عنوان معاون صدراعظم، جانشین اشتراخه می گردد. احتمال داده شده که نوربرت هوفر، معاون حزب آزادی، مسئولیت سازمانی اشتراخه را بر عهده گیرد.

روز شنبه و پس از برملا شدن رسوایی رهبر حزب آزادی، تظاهراتی در وین علیه هانس کریستیان اشتراخه و مواضع دست راستی حزبش برگزار گردید. ناظران سیاسی در اتریش گفته اند که ممکن است وزرای وابسته به حزب آزادی با تصمیم رئیس جمهور از کابینه خارج شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 دی 1398 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 4996

به "انتخابات زودهنگام اتریش در سپتامبر برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات زودهنگام اتریش در سپتامبر برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید