بنی تمیم: مطالبات ورزشی ناشنوایان به درستی ادا نشده است

به گزارش مجله سلو بلاگ، دبیر فدراسیون ناشنوایان میزان مشارکت جامعه ناشنوایان در ورزش همگانی را 3 هزار نفر عنوان نمود و گفت: جامعه آماری میزان مشارکت ناشنوایان در ورزش همگانی به دلیل تخصیص بودجه کم به این حوزه مطلوب نیست.

بنی تمیم: مطالبات ورزشی ناشنوایان به درستی ادا نشده است

حمید بنی تمیم ضمن تبریک هفته جهانی ناشنوایان در گفت وگو با خبرنگاران، درباره تخصیص بودجه ویژه همگانی به ناشنوایان از سوی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش اظهار کرد: قول این بودجه در جریان برپایی همایش پیاده روی ناشنوایان که روز آدینه در پارک رازی برگزار گردید، از سوی معاون وزیر داده شد که برای عملیاتی شدن آن به جد آن را دنبال و پیگیری خواهیم کرد.

وی درباره میزان مبلغ این بودجه گفت: درباره اعداد و رقم بودجه صحبتی نشد اما امیدوارم مبلغ آن قابل توجه باشد تا پاسخگوی درخواست ها و نیازهای جامعه ناشنوایان باشد.

دبیر فدراسیون ناشنوایان اضافه نمود: متاسفانه کل بودجه تخصیص یافته به فدراسیون ناشنوایان برای انجام برنامه ها و اهداف پیش بینی شده در ورزش قهرمانی و همگانی ناچیز و پاسخگو نیست. البته ما متوجه شرایط بد مالی هستیم اما از مسوولین عالی رتبه ورزش کشور این درخواست را داریم که نگاه ویژه تری به این قشر از جامعه داشته باشند.

بنی تمیم با بیان این که آمار خیلی خوبی از ورزش همگانی ناشنوایان احساس نمی گردد، اعلام نمود: جامعه آماری که از میزان مشارکت ناشنوایان در ورزش همگانی داریم با توجه به این که دارای کارت بیمه هستند و در تیم های ملی فعالیت می نمایند، چیزی حدود 3 هزار نفر است که آمار قابل توجهی نیست.

وی همچنین درباره وضعیت ورزش ناشنوایان گفت: مطالبات ناشنوایان آن طور که حقشان است تا به امروز به درستی اداء نشده است. به طوری که در بسیاری از استانها کمترین امکانات در اختیار ورزشکاران ناشنواست و مکان های ویژه ای که خاص ناشنوایان باشد، وجود ندارد.

دبیر فدراسیون ناشنوایان درباره یکسان سازی پاداش ناشنوایان با افراد سالم و این که در این زمینه فعالیتی اجرا شده است یا خیر؟ اضافه نمود: در جلسه ای که با وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته ملی المپیک داشتیم این موضوع مجدا بحث شد، البته با توجه به شرایط بد مالی بعید می دانم امکان افزایش جوایز ناشنوایان در شرایط کنونی وجود داشته باشد. امیدوارم در جوایز ناشنوایان تجدیدنظر صورت بگیرد تا ورزشکاران با انگیزه بیشتری در مسابقات شرکت نمایند.

بنی تمیم در سرانجام پیرامون این پرسش که آیا بحث جدیدی در مورد تحت پوشش قرار دریافت فدراسیون ناشنوایان توسط کمیته ملی پارالمپیک هست یا خیر؟ توضیح داد: در این زمینه اطلاع دقیقی ندارم اما معتقدم باید فدراسیون جهانی ناشنوایان تصمیم نهایی را بگیرد که این فدراسیون زیر نظر نهاد رسمی مستقل قرار بگیرد یا خیر که البته هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 8899

به "بنی تمیم: مطالبات ورزشی ناشنوایان به درستی ادا نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنی تمیم: مطالبات ورزشی ناشنوایان به درستی ادا نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید