بهبود نفت پس از کاهش غیرمنتظره ذخایر آمریکا

به گزارش مجله سلو بلاگ، قیمت نفت پس از چند روز کاهش تحت تاثیر آماری که افت غیرمنتظره ذخایر آمریکا را نشان داد، اندکی بهبود پیدا کرد.

بهبود نفت پس از کاهش غیرمنتظره ذخایر آمریکا

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آینده نفت برنت 43 سنت یا 0.7 درصد افزایش یافت و به 59 دلار و 32 سنت در هر بشکه رسید و بخشی از ضرری که در سه روز گذشته را داشت جبران کرد.

بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با 61 سنت یا 1.1 درصد افزایش، به 54 دلار و 23 سنت در هر بشکه رسید. قیمت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا روز سه شنبه نهم مهرماه برای ششمین روز کاهش داشت که طولانی ترین روند کاهشی این شاخص قیمت در سال میلادی جاری بود و تحت تاثیر آماری که افت بی سابقه فعالیت بخش تولید آمریکا در 10 سال گذشته را نشان داد، روی داد.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، شاخص های قیمت نفت بخشی از ضرری که روز سه شنبه داشتند را در اوایل معاملات روز چهارشنبه دهم مهرماه جبران کردند با این حال حجم معاملات به دلیل تعطیلات منطقه ای اندک بود. انتظار می رود این حرکت های افزایشی به سرعت و با نزدیک شدن قیمتهای نفت به 61 دلار و 55 دلار در هر بشکه پایان پیدا کند.

پس از انتشار گزارش موسسه امریکن پترولیوم در روز سه شنبه، روند کاهش قیمت نفت متوقف شد. طبق آمار این گروه صنعتی، ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته 5.9 میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است در حالی که تحلیلگران افزایش این ذخایر به میزان 1.6 میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. آمار رسمی ذخایر و تولید هفتگی آمریکا بعد از ظهر روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی این کشور منتشر خواهد شد.

براساس گزارش رویترز، قیمت نفت اکنون پایین سطح پیش از حملات 14 سپتامبر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی واقع شده است، زیرا این کشور ظرفیت تولید نفت خود را به طور کامل احیا کرده است.

اکوادور که یکی از کوچکترین اعضای اوپک است گفت به دلیل مسائل مالی و به منظور افزایش صادرات نفت برای کسب درآمد بیشتر، در اول ژانویه سال 2020 این گروه را ترک خواهد کرد.

در این بین، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، در مقاله ای که در مجله سیاست انرژی به چاپ رسید نوشت: انتظار می رود تقاضای جهانی برای نفت پس از رشد یک میلیون بشکه در روز در سال 2019 به میزان 1.4 میلیون بشکه در روز در سال 2020 رشد کند. نواک همچنین گفت: سقف تولیدی که تحت توافق کاهش تولید جهانی میان اوپک و متحدانش تهیه شده موقتی بوده است و روسیه تنها چنین کاهش تولیدی را زمانی انجام می دهد که مطابق با منافع ملی این کشور باشد.

اوپک، روسیه و سایر تولیدکنندگان از اول ژانویه امسال توافقی برای محدود کردن عرضه به میزان 1.2 میلیون بشکه در روز را اجرا کردند و در ژوییه با تمدید این پیمان تا مارس سال 2020 موافقت کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 8992

به "بهبود نفت پس از کاهش غیرمنتظره ذخایر آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود نفت پس از کاهش غیرمنتظره ذخایر آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید