تحول اساسی در کار اجرایی احتیاج است، اجازه دخالت در انتصابات نمی دهم

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرنگاران، محمدعلی شجاعی ظهر پنج شنبه در نشست با استانداران ادوار و مدیران این استان اظهار کرد: امروز دشمن تمام توان خود را برای جنگ و فشارآوردن به ایران پای کار آورده اما با این وجود همان راستا قبلی را طی می کنیم و تغییری کار اجرایی نداریم، بنابراین برای مقابله با دشمن باید تحول اساسی ایجاد کنیم.

تحول اساسی در کار اجرایی احتیاج است، اجازه دخالت در انتصابات نمی دهم

شجاعی همچنین به بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود و اضافه کرد: بدخواهان نظام از ابتدای انقلاب تاکنون بوده اند و برای افزایش تحریم ها علیه ایران دست از کوشش برنداشته اند.

وی توضیح داد: بدخواهان نظام با ایجاد تبصره ایران را تحریم نکرده اند بلکه با برنامه و اهداف چنین تصمیمی را گرفته اند و امروز تحریم های آنان بیشتر شده اما ما بدون برنامه و تغییر و تحول راستا گذشته را طی می کنیم.

استاندار خراسان شمالی تاکید نمود: با این وجود ضرورت دارد به عنوان کشوری که از همه طرف تحت فشار است رویکرد و راستا خود را تغییر دهیم.

در انتصابات اجازه دخالت نمی دهم

شجاعی در ادامه به انتصابات دوره مدیریتی خود اشاره نمود و گفت: بنده تحت هیچ شرایطی در انتصابات مدیران خراسان شمالیبه کسی اجازه دخالت نمی دهم.

وی اضافه کرد: اکنون دوره سفارش از سوی نمایندگان و سایر افراد که احساسی نفوذ داشتند تمام شده، بنابراین بنده به عنوان مقام مسئول در این استان اجازه دخالت در این امر را نمی دهم.

استاندار خراسان شمالی اعلام کرد: موضوع دخالت و تحمیل برای تغییر در دوره مدیرتی بنده وجود ندارد، بنا به روحیه که دارم با مدیران فعلی کار را ادامه می دهم مگر اینکه خود مدیر حاضر به ادامه همراهی نباشد.

شجاعی با تاکید براینکه اختیارات مدیران در استان باید افزایش یابد، توضیح داد: مدیر باید به اندازه وزیر اختیار داشته باشد تا به راحتی گره از مسائل بگشاید.

وی در ادامه با بیان اینکه بدون بخش خصوصی نمی توان در راستا توسعه گام برداشت، گفت: بنابراین ضرورت دارد بسترهای لازم برای حضور سرمایه گذار فراهم گردد.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی همچنین از اجرایی نشدن مصوبه ها در این استان انتقاد کرد و اضافه کرد: مصوبه های این استان تنها در حد نوشته باقی مانده و برای اجرایی نشدن، یقه کسی گرفته نشده و کسی مورد بازخواست قرار نگرفته است.

شجاعی همچنین بر ضرورت استفاده از تجربه استانداران دوره های گذشته تاکید نمود و گفت: برای توسعه یافتگی و تقویت استان به تجربیات استاندار پیشین احتیاج است چرا که دیگر فرصت برای آموزن و خطا وجود ندارد.

به گزارش خبرنگاران، در این مراسم از زحمات محمود ثمینی سرپرست معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی قدردانی و ولی الله حیاتی به عنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی منصوب شد.

لازم به ذکر است، در این نشست هفت عضو کمیته استانی خراسان شمالی شامل غلامحسن بشارتی، محمدحسین جهانبخش، ابوطالب شفقت، سید علی اکبر پرویزی، محمدرضا صالحی، مجید پورعیسی و محمدعلی شجاعی حضور داشتند.

همچنین، پنج نفر عضو استانداران ادوار از خراسان بزرگ شامل محمدنبی حبیبی، عبدالله کوپایی، محمدرضا محسنی ثانی، حسن امینی و حسن غفوری فرد به همراه پنج نفر از مجموع استانداران شامل حسین طاهری، غلام عباس زارع، حمید حاجی عبدالوهاب، اصغر ابراهیمی اصل و سید حبیب صفوی در این نشست حاضر شدند.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 2366

به "تحول اساسی در کار اجرایی احتیاج است، اجازه دخالت در انتصابات نمی دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحول اساسی در کار اجرایی احتیاج است، اجازه دخالت در انتصابات نمی دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید