ترامپ: تصور اینکه بایدن از اوباما پیشی بگیرد، غیرممکن است

به گزارش مجله سلو بلاگ، با وجود تداوم انتشار پیغام های تبریک رهبران سیاسی دنیا به جو بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و پیوستن بسیاری از سیاستمداران آمریکایی به این موج حتی در میان جمهوری خواستار، دونالد ترامپ همچنان بر ادعای پیشین خود مبنی بر پیروزی در این انتخابات و وقوع تقلب های گسترده در جریان شمارش آراء اصرار دارد.

ترامپ: تصور اینکه بایدن از اوباما پیشی بگیرد، غیرممکن است

به نقل از شبکه یورونیوز، رئیس جمهوری کنونی آمریکا که تنها دو ماه و نیم دیگر از مهلت رسمی سکونتش در کاخ سفید باقی مانده است، روز یکشنبه با انتشار پیغام های توییتری جدید ادعاهای خود را تکرار کرد.

او نوشت: ما معتقدیم که این افراد سارق هستند. سیستم های شهرهای عظیم فاسد هستند. این انتخابات سارقیده شد. امروز صبح بهترین نظرسنجی در بریتانیا نیز نوشت که به وضوح این یک انتخابات سرقت شده بود. تصور اینکه بایدن در بعضی از ایالت ها از اوباما پیشی بگیرد، غیرممکن است.

هم زمان با پیغام های توییتری دونالد ترامپ، شماری از طرفداران او در ایالت های مختلف آمریکا به خیابان ها آمده و شعار هنوز تمام نشده است سر دادند و ادعاهای دونالد ترامپ درباره پیروزی دموکرات ها با تقلب را تکرار کردند.

عصر شنبه نیز گروهی از طرفداران دونالد ترامپ در حالی که اسلحه حمل می کردند در مراکز بعضی شهرها از جمله آستین، بیسمارک و فینیکس دست به تجمع زدند.

در آتلانتا، مرکز ایالت جورجیا که سنگر دیرینۀ جمهوری خواستار محسوب می گردد، حدود هزار تن از طرفداران دونالد ترامپ به خیابان ها آمدند و در حالی که شعار اخبار جعلی و هنوز تمام نشده سر می دادند، سطح خیابان ها را با پرچم آمریکا و پوسترهای ترامپ پر کردند.

هنوز گزارشی مبنی بر اعمال خشونت در جریان این اعتراضات منتشر نشده و تنها در یکی از نقاط تجمع، پلیس برای جدا کردن مخالفان ترامپ از طرفداران او وارد عمل شده است.

عصر شنبه همچنین پس از اعلام خبر پیروزی جو بایدن در این انتخابات، بسیاری از مخالفان دونالد ترامپ در واشنگتن در راستا بازگشت خودروی او از زمین گلف به کاخ سفید ایستاده و در حالی که خودروی ترامپ را با انگشت نشان می دادند، فریاد بازنده، بازنده سر دادند.

مخالفان دونالد ترامپ، مقابل هتل او در واشنگتن نیز تابلوی عظیمی نصب نموده اند که روی آن نوشته شده است: با حقیقت روبرو شو

گزارش ها حاکی از آن است که تا به امروز برخلاف ادعای طرفداران ترامپ، هیچ مدرکی مبنی بر تقلب جدی در آرا یافت نشده است؛ طی دو روز گذشته بعضی از مقامات جمهوری خواه نیز در سراسر کشور از ترامپ فاصله گرفتند و از وی خواستند این نتیجه را بپذیرد.

به گفتۀ باربارا پری، مدیر مطالعات ریاست جمهوری در مرکز میلر دانشگاه ویرجینیا، مسئله رد کامل موقعیت کنونی جو بایدن به عنوان رئیس جمهور قانونی از سوی دونالد ترامپ و حامیان وی، چیز جدیدی در تاریخ سیاسی آمریکاست.

او می گوید: ما تا به امروز رهبری نداشته ایم که پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری به طرفدارانش بگوید که انتخابات ما به سرقت رفته است. پیش از این مواردی دیده شده بود که یک رئیس جمهور به شدت عصبانی شده باشد و از شرکت در مراسم سوگند خودداری کند، اما نه اینکه طرفدارانش را به سمتی سوق دهد که بگویند در انتخابات تقلب شده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 24691

به "ترامپ: تصور اینکه بایدن از اوباما پیشی بگیرد، غیرممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: تصور اینکه بایدن از اوباما پیشی بگیرد، غیرممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید