حضور هیئت ایرانی در اولین همایش بین المللی شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی

به گزارش مجله سلو بلاگ، هیئتی 19 نفره از ایران به عنوان رکوردار شهرهای جهانی صنایع دستی، شب گذشته برای حضور در اولین همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی به کشور چین سفر کردند.

حضور هیئت ایرانی در اولین همایش بین المللی شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی از 13 تا 18 آبان امسال در کشورهای چین و مالزی برگزار خواهد شد. این همایش اولین گردهمایی بزرگ 38 شهر جهانی صنایع دستی دنیاست که با حضور شهرداران شهرهای جهانی برگزار می گردد.

پویا محمودیان، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گفت: در این همایش پنج شهردار از شهرهای جهانی ایران شامل شهرداران شهرهای مریوان، لاله جین، میبد، سیرجان و سراوان به نمایندگی از روستای کلپورگان، همچنین 9 نفر هنرمند شاخص حوزه صنایع دستی از شهرهای تبریز، اصفهان، مشهد، آباده، میبد، سیرجان، مریوان، لاله جین و روستای کلپورگان با همراهی هیئتی چهارنفره از مسئولان معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حضور می یابند.

او اضافه نمود: یکی از برنامه های ویژه در کشور مالزی به نمایش گذاشتن لباس سنتی زنان و مردان شهرهای جهانی است که از ایران هم لباس های سنتی شهرهای جهانی به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین دو شهردار میبد و سیرجان در همایش کشور مالزی به ارائه سخنرانی می پردازند.

این گروه 19 نفره از ایران به عنوان رکوردار شهرهای جهانی صنایع دستی شب گذشته، راهی سفر به کشور چین برای حضور در اولین همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی هستند که از 13 تا 15 آبان در شهر اکسی کشور چین و از 15 تا 18 آبان در شهر کوچین مالزی برگزار خواهد شد.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 10319

به "حضور هیئت ایرانی در اولین همایش بین المللی شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور هیئت ایرانی در اولین همایش بین المللی شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید