راه ابریشم فرصت مناسبی برای جامعیت بخشی به نگاه اندیشمندان

به گزارش مجله سلو بلاگ، دبیر علمی سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم، راه ابریشم را فرصت مناسبی در راستای جامعیت بخشی نگاه اندیشمندان کشور هم سو با دانش پژوهشی جهانی بیان کرد.

راه ابریشم فرصت مناسبی برای جامعیت بخشی به نگاه اندیشمندان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، عادل فرهنگی دبیر علمی کنفرانس از ایران با بیان اینکه راه ابریشم فرصت مناسبی برای جامعیت بخشی نگاه اندیشمندان کشور همسو با دانش پژوهشی جهانی است، گفت: این همایش فرصتی برای توجه سیاسی و اجتماعی در کنار نگاه فرهنگی به این جاده است و عاملی مهم برای ارتقا سطح پژوهش های ملی پیرامون مطالعات تخصصی بر شاهراه ابریشم محسوب می گردد.

فرهنگی محورهای این همایش را شامل باستان شناسی، حفاظت و همچنین بخش ویژه تبریز 2018 مطرح کرد و گفت: هر یک از این محورها در عنوان های جانبی آنالیز و مقاله های مرتبط با آن ها ارائه خواهند شد.

لیانگرن ژانگ دبیر علمی این کنفرانس از کشور چین نیز در این آیین با اشاره به اینکه این همایش در شرایط سخت تحریم ایران برگزار می گردد، اضافه کرد: تحریم های امریکا موجب ایجاد مشکلاتی برای ایران و دیگر کشورها ایجاد شده اما با این حال همه با هم متحد هستیم، تا مطالعات میراث فرهنگی که در ایران انجام می گردد ادامه پیدا کند.

او با اظهار خرسندی از برگزاری این کنفرانس در تبریز، اظهار کرد: ارتباط، تبادل کالا و فرهنگ در جاده ابریشم موجب رشد دانش بشری شده و جامعه علمی مدیون ایران به واسطه فراهم کردن این امکان است.

گابریلا کریست دبیر علمی این کنفرانس از کشور اتریش نیز با بیان اینکه برگزاری کنفرانس بین المللی باستانشناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم فرصت مناسبی برای برقراری ارتباط و همکاری های علمی کشورهای واقع در راستا جاده ابریشم است، گفت: با توجه به اینکه در این کنفرانس پژوهشگران و باستانشناسان بزرگی به ارائه مقاله خواهند پرداخت لذا همچون دوره های قبل نسبت به چاپ مقاله های این دوره از کنفرانس نیز اقدام خواهد شد.

کریست با بیان اینکه میراث فرهنگی متعلق به کشور خاصی نبوده بلکه متعلق به کل بشریت است، اعلام نمود: این رویداد بین المللی پس از 2 دوره برگزاری در کشور چین این بار در تبریز برگزار می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 7896

به "راه ابریشم فرصت مناسبی برای جامعیت بخشی به نگاه اندیشمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه ابریشم فرصت مناسبی برای جامعیت بخشی به نگاه اندیشمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید