دادگاه قاتلان موبایل فروش اسلامشهری برگزار گشت

به گزارش مجله سلو بلاگ، دادگاه عاملان قتل خیابان کاشانی اسلامشهر، صبح امروز 28 اردیبهشت در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی باقری برگزار گشت.

دادگاه قاتلان موبایل فروش اسلامشهری برگزار گشت

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، 8 فروردین سال جاری 3 سارق با پسر جوانی به نام فرشاد در مغازه اش که یک مغازه موبایل فروشی بود، درگیر شدند و با یک برنامه از قبل طراحی شده و به قصد سرقت گوشی ها او را با ضربات چاقو به قتل رساندند. عاملان قتل پس از 24 ساعت توسط ماموران پلیس دستگیر شدند و به دلیل فجیع بودن قتل و جریحه دار شدن احساسات مردم، قاضی تا به امروز به طور ویژه به این پرونده رسیدگی کرده است.

دادستان اسلامشهر هم روز 11 فروردین گفت برای متهمان از دادگاه مجازات اشد را تقاضا کرده ایم و در صورت تایید دادگاه، حکم اعدام عاملان قتل در ملأ عام در خیابانی که جرم به وقوع پیوسته است، اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگاران، در دادگاه امروز اولیای دم مقتول و وکلای اولیای دم نیز حضور داشتند.

رییس دادگاه ضمن اعلام رسمیت جلسه به تفهیم مفاد مواد 193، 194، 352 و 353 قانون آیین دادرسی کیفری بیان نمود: در تاریخ 28 اردیبهشت ماه سال جاری جلسه شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران به تصدی بنده و حضور مستشاران آقایان جواهری و ترابی تشکیل و کننده دادستان اسلامشهر آقای سید حسین حسینی نیز در جلسه حضور دارند.

وی توضیح داد: اولیای دم آقایان فرشاد و سالار معصومی و حاجیه دژخیم ماسوله و خدیجه معصومی در دادگاه حضور دارند.

رییس دادگاه گفت: متهمان و وکلای اولیای دم و متهمان نیز در جلسه حضور دارند.

وی در ادامه از کننده دادستان اسلامشهر خواست تا برای قرائت کیفرخواست در جایگاه قرار گیرد.

کننده دادستان ضمن قرارگیری در جایگاه گفت: اتهام متهم ردیف اول فرزند غلامرضا، متولد 1377 دایر بر مشارکت در قتل عمدی، حمل سلاح سرد، سردستگی و تشکیل باند و مشارکت در سرقت مسلحانه است.

  • قاتلان موبایل فروش اسلامشهری در کمتر از 24 ساعت دستگیر شدند

  • دادگاه عاملان قتل موبایل فروش اسلامشهری برگزار می شود

کننده دادستان بیان نمود: متهم ردیف دوم متهم است به مشارکت در تشکیل باند و مشارکت در سرقت مسلحانه و متهم ردیف سوم، متهم به معاونت در سرقت مسلحانه از طریق تسهیل در وقوع جرم و عضویت در تشکیل باند است.

وی در ادامه با اشاره به مستندات موجود در پرونده گفت: بزه انتسابی به هر سه متهم محرز است و تقاضای حکم مجازات نامبردگان را دارم.

رییس دادگاه در این بخش از جلسه از پدر مقتول خواست تا به عنوان اولیای دم در جایگاه قرار گیرد و شکایت خود را توضیح دهد.

پدر مقتول بیان نمود: این افراد را قصاص کنید بچه مرا بی گناه کشتند. اگر بچه من سر این ها چنین بلایی را می آورد خانواده این ها چه می کردند، ما به چارچوب قانون احترام می گذاریم. متهم ردیف اول قاتل فرزند من است و تقاضای مجازات سایر متهمان را نیز دارم.

قاضی باقری در ادمه از مادر مقتول خواست تا ضمن قرار گیری در جایگاه شکایت خود را توضیح دهد.

مادر مقتول بیان نمود: بچه من بی گناه کشته شد و می خواهم که خون او پایمال نشود. بچه من در خون غلطید و قصاص در ملاءعام هر سه متهم را می خواهم من فیلم این جنایت را دیده ام.

در ادامه قاضی باقری از خدیجه معصومی همسر مقتول خواست در جایگاه قرار گیرد و اظهارات خود را ارائه دهد.

همسر مقتول ضمن قرارگیری در جایگاه، گفت: کاری که این سه نفر انجام دادند کاری بود که از داعش بر می آید. در روز روشن گردن همسر مرا زدند می توانستند کاری کنند تا همسر من نمیرد، اما مانند داعش گردن همسر مرا زدند.

وی بیان نمود: من 51 روز است که نخوابیده ام و هر روز سر خاک وی گریه می کنم. دو هفته پیش از این ماجرا پدرم را از دست داده بودم.

قاضی در ادامه از وکیل اولیای دم خواست تا در جایگاه شکایت خود را مطرح کنند.

وکیل اولیای دم ضمن قرارگیری در جایگاه گفت: با توجه به کیفرخواست و اقرار متهمان نسبت به متهم ردیف اول تقاضای قصاص و نسبت به سایر متهمان تقاضای اشد مجازات را دارم.

در این هنگام قاضی باقری از متهم ردیف اول پرونده خواست تا در جایگاه قرار گیرد و ضمن تفهیم اتهام به وی از او خواست تا دفاعیات خود را توضیح دهد.

متهم ردیف اول ضمن رد اتهام سردستگی باند بیان نمود: تمامی اتهامات را قبول دارم و تنها چیزی که قبول ندارم سردستگی باند است؛ چرا که فقط من نبودم من خصومتی با مقتول نداشتم مدتی قبل مسئله را با دو نفر دیگر در میان گذاشتم. برنامه ریزی را من و متهم ردیف دوم انجام دادیم و قرار بود مغازه ای پیدا کنیم که گوشی های پلمب داشته باشد و به عنوان مشتری وارد مغازه شویم و سپس گوشی را برداریم و خارج شویم.

وی ادامه داد: قرار گذاشتیم که صبح زود این کار را انجام دهیم تا در خیابان ها کسی نباشد. زمانی که وارد مغازه مقتول شدیم وی کرکره را پایین داد و گفت به خاطر کرونا مجبور است که کرکره را پایین دهد. ما در ادامه مشخصات گوشی ها را پرسیدیم به متهم ردیف دوم اشاره کردم و به او فهماندم که منصرف شدم؛ اما او گفت که صبر کن.

متهم ردیف اول بیان نمود: متهم ردیف سوم با من از طریق هندزفری ارتباط داشت و می گفت هر کاری انجام می دهی دست خالی بیرون نیا. چاقویی را که همراه خود برده بودم برای این بود تا اگر در خیابان کسی دنبال ما کرد چاقو را به او نشان دهم تا درگیر نشود و بتوانیم فرارکنیم.

وی ادامه داد: وقتی در داخل گیر کردیم با خود فکر کردم تا او را با چاقو تهدید کنم، در این فکر بودم که مقتول به مانیتور پشت سر من نگاه انداخت و دست خود را به سمت گاو صندوق برد. در آن لحظه نتوانستم درست فکر کنم و پیش خود گفتم الان شوکر یا گاز در می آورد. به همین دلیل چاقو را پرت کردم که در ادامه گردن خود را گرفت که من داد زدم ما نمی خواهیم تو را بزنیم و از او خواستم روی زمین بنشیند تا ما کار خود را انجام دهیم. اما مقتول به سمت کشو رفت و کشو را باز کرد. من در داخل کشو شوکر را دیدم در آن لحظه کنترل خودم را از دست دادم. چشمانم را بستم و ضربه دوم را پرتاب کردم که از گردن او خون فواره زد.

متهم ردیف اول بیان نمود: متهم ردیف سوم گفت چه شده و آیا زنگ بزنم اورژانس گفتم آره زنگ بزن. متهم ردیف دوم گوشی ها را جمع می کرد و من رفتم ریموت را پیدا کنم و آن را برداشتم. همه دکمه ها را فشار دادم تا کرکره بالا رفت، سپس از مغازه خارج شدم و فرار کردیم و دو کوچه آن طرفتر دستگیر شدیم.

در این هنگام قاضی باقری خطاب به متهم ردیف اول گفت: انگیزه شما از ارتکاب این جرم چه بود؟

متهم ردیف اول گفت: انگیزه ما سرقت بود، من با مقتول مسئله ای نداشتم و اصلا او را نمی شناختم.

قاضی باقری گفت: شما دو نفر بودید و از لحاظ تعداد به مقتول فزونی داشتید چه توضیحی دارید؟

این متهم پاسخ داد: من در خود نمی دیدم که بخواهم با او درگیر شوم.

رییس دادگاه گفت: چاقوی مکشوفه را که همان آلت قتاله است به چه منظور همراه داشتید؟

متهم گفت: همانطور که گفتم برای اینکه از مغازه بیرون آمدیم، اگر کسی دنبال ما آمد چاقو را نشان او دهیم تا درگیر نشود.

قاضی باقری گفت: چند موبایل سرقت کردید؟

متهم ردیف اول پاسخ داد: فکر کنم 53 موبایل.

رییس دادگاه اظهار کرد: می خواستید با این گوشی ها چکار کنید؟

این متهم گفت: برای این تعداد برنامه ریزی نکرده بودیم و قرار بود 4، 5 مورد باشد تا در فضای مجازی بفروشیم.

قاضی باقری گفت: چند ضربه به مقتول زدی؟

متهم ردیف اول پاسخ داد: دو ضربه به گردن مقتول زدم.

رییس دادگاه بیان نمود: چاقو را از کجا و چه زمانی تهیه کردی؟

این متهم گفت: آن را از مغازه ای از اسلامشهر به قیمت 120 تومان دو سه روز قبل از این ماجرا خریداری کردم.

رییس دادگاه در ادامه در خصوص نقش متهمان ردیف اول و دوم پرسید.

متهم ردیف اول در پاسخ گفت: متهم ردیف دوم قرار بود با من به داخل مغازه بیاید تا تنها نباشم. سپس قرار بود تا به پرند برویم و گوشی ها را در جایی خاک کنیم تا ردیابی نشود و متهم ردیف سوم نیز مسئولیت داشت تا در بیرون مراقب باشد که اگر گشت رد شد به ما اطلاع دهد تا آن موقع از مغازه خارج نشویم. قرار بود یکی دو میلیون متهم ردیف سوم و سه چهار میلیون نیز متهم ردیف دوم بگیرد.

در این هنگام ترابی مستشار دادگاه خطاب به متهم ردیف اول گفت: اگر قصد شما ترساندن مقتول بود چرا چاقو را به گردن او زدی؟

متهم ردیف اول ادامه داد: من اولین بارم بود که چاقو در دستم بود و اصلا ندیدم که چکار می کنم.

ترابی بیان نمود: زمانی که چاقو را به گردن مقتول زدید، متهم ردیف دوم چکار کرد آیا ممانعتی به عمل آورد یا خیر؟

متهم ردیف اول گفت: مانع نشد و شوکه شده بود.

ترابی گفت: در اظهارت خود گفتید که صرفا دو ضربه بوده؛ اما در نظریه پزشکی قانونی جراحت دست چپ نیز بوده است چه کسی آن ضربه را زده است؟

متهم ردیف اول گفت: من به دست مقتول چاقو نزدم.

مستشار دادگاه بیان نمود: آیا متهم ردیف دوم نیز از سلاح سردی که همراه خود داشت استفاده کرد؟

متهم ردیف اول گفت: من ندیدم که استفاده کند.

قاضی باقری در ادامه از وکیل متهم ردیف اول خواست تا دفاعیات خود را توضیح دهد.

وی در ادامه با طرح این ادعا که موکلش در تمامی مراحل تحقیقات صداقت داشته است گفت: موکل من با انگیزه سرقت به مغازه مقتول مراجعه کرد و به نظر می رسد جنون آنی به او دست داده باشد، اما با این حال برای اعزام پزشکی قانونی ارجاع نشده و راجع به پرونده شخصیت نیز به صورت کامل اقدام نشده است لذا تقاضای تصمیم قانونی دارم ضمن اینکه نفر دوم می توانست مانع از ایجاد این مشکل شود.

ترابی در واکنش به ادعاهای وکیل متهم ردیف اول گفت: معاینه روان پزشکی اجرا شده و عنوان شده علائمی که سبب فقدان قوه تمییز و تشخیص در متهم شود مشاهده نشده و جنون آنی نداشته است. به چه دلیل چنین موضوعی را مطرح می کنید؟

وکیل متهم ردیف اول پاسخ داد: برای اقناع بیشتر، البته اتخاذ تصمیم با دادگاه است.

ترابی بیان نمود: متهم گفته انگیزه وی بیماری مادرش بوده است درحالی که اکنون انگیزه خود را سرقت اعلام می کند چه توضیحی دارید؟

وکیل متهم ردیف اول بیان نمود: گفتند که مادر ما بیمار نیست و کار می کند، البته مادر وی گفته است که او را نمی بخشد.

قاضی باقری نیز بیان نمود: سلامت روانی متهمان مورد پذیرش پزشکی قانونی قرار گرفته و در خصوص جنون آنی نیز اشاره ای نشده لذا منتفی است و سلامت روانی آن ها مسلم و محرز است.

وی در ادمه از متهم ردیف دوم خواست تا در جایگاه قرار گیرد و ضمن تفهیم اتهام به او از وی خواست تا دفاعیات خود را توضیح دهد.

متهم ردیف دوم گفت: مشارکت در سرقت را قبول دارم، ولی تشکیل باند را قبول ندارم. در این چند سال دو سه بار متهم ردیف دوم را دیدم. ما باند نبودیم چند روز قبل از آن اتفاق متهم ردیف اول نقشه خود را به من توضیح داد تا داخل مغازه شویم و دو سه گوشی را برداریم و فرار کنیم. قرار نبود چاقو استفاده شود و چاقو برای این بود که اگر بیرون کسی ما را دنبال کرد چاقو را به او نشان دهیم.

وی ادامه داد: وقتی وارد مغازه شدیم فروشنده گفت کرکره را برای اینکه به خاطر کرونا جریمه نشود پایین می دهد، من موضوع را منتفی می دانستم، چون نمی توانستیم فرار کنیم.

متهم ردیف دوم گفت: در خصوص گوشی ها می پرسیدیم و با حرکت سر به متهم ردیف اول علامت دادم که صبر کند تا به فروشنده بگویم کرکره را بالا بدهد تا برویم.

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

picosho.ir: پیکوشو: مجله عکس و گرافیک

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 17306

به "دادگاه قاتلان موبایل فروش اسلامشهری برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه قاتلان موبایل فروش اسلامشهری برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید