درخشش رفاه در نمایشگاه بین المللی ایران ریتیل شو 2021

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه؛ سومین دوره از نمایشگاه بین المللی ایران ریتیل شو در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

درخشش رفاه در نمایشگاه بین المللی ایران ریتیل شو 2021

پنل چالش ها و موانع توسعه فروشگاه های زنجیره ای

در این پنل که با حضور پرشور متخصصان و مدیران ارشد مجموعه های مختلف صنعت خرده فروشی ایران برگزار گشت، جناب آقای دکتر رسول محمدی عضو محترم هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه در پاسخ به سوالات کارشناسان این چنین گفت:

سوال: شما دومین فروشگاه کش اند کری را افتتاح کردید درحالی که خیلی ها جرعت ورود به این زمینه را نداشتند، در این رابطه توضیح دهید.

پاسخ: ما بر اساس برنامه استراتژیک در حوزه های مختلف ورود کردیم و با سرعت پیش روی کردیم، این کانسپت در فروشگاه های پیشگام دنیا مانند کاسکو راه اندازی شده است، ما هم به نام یک فروشگاه پیشگام ایرانی بنچ مارکمان را از این فروشگاه الگو برداری کردیم و تمرکزمان بی تو سی است.

کشور ما زنجیره ای توزیع با فرهنگ بنک داری دارد و سخت ترین کار مدرن سازی فرهنگ توزیع است.

ما دو جهت سه ساله و پنج ساله را طراحی کردیم که تامین کنندگان را ترغیب به ارسال کالا و پکیجینگ کنیم، به آن ها آموزش دهیم و این کار را عملی کنیم.

رفاه به استان های کرمان، شیراز، اصفهان ورود کرده است و پروژه های فروشگاهی 16 تا 20 هزاری متری را در دست دارد.

این کار سخت و فرق دارد اما بخشی از احتیاج جامعه است و باید به نام پیشگام صنعت خرده فروشی ایران و خاورمیانه آن را انجام می دادیم.

وی در ادامه پنل به سوالی دیگر هم پاسخ داد:

سوال: در زمینه کش اند کری به نام یک پرچمدار، دغدغه های شما در زمینه باشگاه مشتریان، قیمت، تک برندی و … چیست؟

پاسخ: سختی ها در دو بخش زنجیره تامین و HR می باشند.

در زنجیره تامین دغدغه اصلی باشگاه مشتریان نیست، هرچند که ما باشگاه مشتریان وسیعی داریم اما دغدغه اصلی همراهی تامین کنندگان در این جهت است، ما به همراهی صد درصدی آنان در بحث های پرایوت لیبل، پکیجینگ و … احتیاج داریم.

در مورد نیروی انسانی هم باید بگویم، ما در صنعت خرده فروشی با کمبود نیروی انسانی متخصص روبرو ایم، چرا هنوز در دانشگاه ها با این همه پیگیری ما، رشته دانشگاهی مرتبط با صنعت خرده فروشی نداریم؟ ما فروشگاه های زنجیره ای باید مدارس آموزشی بسازیم، رفاه دوسال است که سازمان آموزش خود را ساخته است، اما از دانشگاه ها هم انتظار داریم که ورود کنند تا این صنعت به نام یک صنعت پیشران در اقتصاد با کمبود نیروی انسانی متخصص روبرو نشود.

رونمایی از برند نو سارابیس در ایران ریتیل شو 2021

فروشگاه های زنجیره ای رفاه در نمایشگاه ایران ریتیل شو از برند منسوجات و پوشاک نو خود به نام سارابیس رونمایی کرد.

فروشگاه های زنجیره ای رفاه علاوه بر تامین کالاهای اساسی در صنعت خرده فروشی قصد دارد در صنعت منسوجات هم سخنی برای گفتن داشته باشد.

از همین روی در گام نخست تابلوی سارابیس در سطح شهر و فروشگاه های فرانچایزینگ با هدف رقابت با کالاهای خارجی نصب و به زودی شاهد جایگاه ویژه ای در بازار منسوجات ایران خواهیم بود.

در ادامه این مرنام جناب آقای دکتر رسول محمدی عضو محترم هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه با جمعی از تولیدکنندگان و تامین کنندگان تجهیزات فروشگاهی تفاهم نامه هایی امضا نمودند که مبلغی بالغ بر 500میلیارد تومان است.

گفتنی است؛ در سال های اخیر شرکت رفاه به نام یک بنگاه اقتصادی خصوصی با ارگان ها، سازمان ها و شرکت های بزرگ دولتی و خصوصی قرارداد همکاری امضا کرده است.

امروزه این ظرفیت در فروشگاه های رفاه ایجاد شده که در مقیاس کشوری بتواند همکاری کاربردی و موثری را در جهت اعتلای اقتصادی و رفاهی مردم با شرکت ها، مجتمع ها و سازمان های کلیدی و مهم کشور داشته باشد.

همچنین ایشان در نشست های خبری مختلفی شرکت کرده و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

رفاه متفاوت تر از همیشه!

اما نکته جالب توجه این نمایشگاه، غرفه شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه است، رفاه این بار در کنار ارائه خدمات همیشگی از جمله: اعطای کنندگی، رفاه کارت، سیف کارت، تبادل اطلاعات، همکاری با تامین کنندگان، مشاوره در زمینه خرده فروشی و … حس و رنگ یک فروشگاه پیشگام را به غرفه خود تزریق کرده است.

پخت انواع نان های تازه از طریق خبره ترین نانوایان رفاه، انواع گوشت های تازه و درجه یک در بخش قصابی با حضور قصاب های مجرب رفاه، خشکبار و همچنین جزیره سرد که از طریق پرسنل کاردان سطح فروش رفاه اداره می شوند از بخش هایی است که در غرفه رفاه در این نمایشگاه جانمایی شده است.

در غرفه رفاه چه گذشت؟

شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه همانند سال های اخیر به نام مجموعه ای نوین و پیشگام در صنعت خرده فروشی خاورمیانه در این نمایشگاه حضوری پررنگ دارد و از پربازدیدترین غرفه های روز نخست نمایشگاه بود.

همچنین دکتر رسول محمدی عضو محترم هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه به همراه اعضای هیئت مدیره در غرفه رفاه حضور گرمی داشتند و با میهمانان رفاه دیدار و گفتگو کردند.

ایران ریتیل شو چیست؟

ایران ریتیل شو، نمایشگاه بین المللی مراکز خرید، مجتمع های تجاری، رویکردهای نوین صنعت خرده فروشی و صنایع وابسته است.

به صورت کلی برگزاری چنین نمایشگاه هایی علاوه بر تأثیر بر توسعه شبکه فروشگاه های زنجیره ای، به شکل دهی تعامل و ارتباط گسترده با متخصصان دنیای این حوزه منتهی می شود.

همچنین برگزاری چنین رویدادی می تواند بستری برای تبادل اطلاعات فنی بازرگانی باشد.

تربیت نیروی انسانی در حوزه های توزیع مویرگی، توجه به کیفیت خدمات، توجه به رویکردهای نوین این صنعت و تعامل با تجربه ها و دستاوردهای دنیای در زمینه خرده فروشی می تواند بخشی دیگر از دستاوردهای این نمایشگاه باشد.

صنعت خرده فروشی در مقیاس دنیای، در مقایسه با کشور ما که صنعت خرده فروشی مدرن جنبش نوینی از مناسبات فروش در شاکله اقتصاد ملی محسوب می شود، بسیار بزرگ و پیشرفته است و رفاه به نام پیشگام صنعت خرده فروشی ایران و خاورمیانه ملزم به شرکت در چنین نمایشگاهی است.

اهداف رفاه از شرکت در این نمایشگاه:

1.برقراری ارتباط کاری موثر با بزرگان صنعت ریتیل

2.توسعه شعب در مراکز خرید و مجتمع های تجاری

3.مذاکره با تأمین کنندگان نو برای شرکت رفاه

4.تبیین و توضیح فعالیت های مرتبط با رفاه کارت

5.معرفی رویکرد نوین رفاه در حوزه خرده فروشی به شرکت کنندگان نمایشگاه

6.استفاده از فضای آموزشی نمایشگاه در راستای آگاه سازی پرسنل

7.برقراری ارتباط مستقیم با تأمین کنندگان و شرکت کنندگان در نمایشگاه

همچنین رفاه در ادامه حضور پررنگ خود در مجامع تخصصی صنعت ها از بیستم مهرماه در نمایشگاه مدکس حضور خواهد داشت.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 37055

به "درخشش رفاه در نمایشگاه بین المللی ایران ریتیل شو 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش رفاه در نمایشگاه بین المللی ایران ریتیل شو 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید