راه اندازی پژوهشکده امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد

به گزارش مجله سلو بلاگ، به نقل از دانشگاه آزاد، اکبر اشرفی اضافه نمود: به همین دلیل در مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، فراخوانی مبنی بر جذب اعضای هیات علمی تمام وقت تهیه شده که براساس این فراخوان، اعضای هیات علمی دانشگاه در رشته های علوم سیاسی، فلسفه و کلام، حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی می توانند درخواست های خود را برای جذب در پژوهشکده، ارسال نمایند تا پس از آنالیز و جذب اعضای هیات علمی، این پژوهشکده فعال گردد.

راه اندازی پژوهشکده امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد

وی با اشاره به ایجاد گروه های علمی در پژوهشکده امام خمینی (ره) گفت: به وسیله این گروه های پژوهشی کتاب های مرتبط با اندیشه های حضرت امام (ره) طراحی، تدوین و منتشر خواهد شد.

انتشار فصلنامه پژوهش های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی

رئیس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) با بیان اینکه راه اندازی پژوهشکده حضرت امام خمینی (ره) اولین و مهم ترین اولویت ما در این مرکز است، گفت: پس از فعال شدن این پژوهشکده، دومین اولویت ما انتشار فصلنامه با نام پژوهش های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی است.

اشرفی تاکید نمود؛ این فصلنامه در صورت اخذ مجوز از سازمان مرکزی، پس از انتشار دو شماره، مجوز علمی و پژوهشی آن از وزارت علوم اخذ و به صورت یک فصلنامه علمی و پژوهشی منتشر خواهد شد.

وی اعلام کرد: امضای قرارداد با پژوهشگران در موضوعات مرتبط با اندیشه ها و دیدگاه های امام خمینی (ره) از دیگر فعالیت های این مرکز خواهد بود.

رئیس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) گفت: این موضوع تنها منحصر به دانشگاه آزاد اسلامی نیست، بلکه تمامی علاقه مندان و پژوهشگران در دانشگاه های دولتی و آزاد می توانند با مرکز همکاری نموده و محصول کار تولیدی خود را به صورت کتاب منتشر نمایند.

تکمیل کتاب وصیت نامه امام خمینی(ره)

اشرفی با بیان اینکه یکی از فعالیت های مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، نظارت بر تدریس درس وصیت نامه امام خمینی (ره) در کل دانشگاه است، اضافه کرد: هم اکنون در حال آنالیز کتاب درسی موجود درباره وصیت نامه امام خمینی(ره) هستیم تا در صورت احتیاج به تکمیل، این کتاب کامل شده و به صورت یک کتاب جدید و به عنوان منبع درسی وصیت نامه حضرت امام خمینی (ره) منتشر گردد.

وی گفت: برگزاری نشست های تخصصی علمی در حوزه اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) با همکاری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر برنامه های این مرکز خواهد بود.

رئیس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی با اشاره به راه اندازی شورای مشورتی با حضور متفکران و متخصصان اندیشه های امام خمینی (ره) در این مرکز گفت: با دعوت از متخصصان این حوزه یک هیات اندیشه ورز ایجاد خواهد شد تا در اتخاذ تصمیمات تخصصی مشورت گیری گردد.

اشرفی با اشاره به همایش مدرسان وصیت نامه امام خمینی (ره) در دانشگاه، گفت: برنامه ریزی برای برگزاری این همایش در ماه های گذشته انجام شده است. بیش از 200 مقاله از سوی مدرسان وصیت نامه امام خمینی(ره) ارسال شده که پس از آنالیز و در صورت داشتن کیفیت لازم این همایش تا سرانجام امسال برگزار خواهد شد.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 25880

به "راه اندازی پژوهشکده امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پژوهشکده امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید