راه گریز از گرمای بحرین و فشردگی پیش روی اسکوچیچ و تیم ملی

به گزارش مجله سلو بلاگ، دراگان اسکوچیچ به علت جلوتر افتادن بازی ایران با بحرین در برنامه ریزی جدید، می تواند از دو تیم کاملا متفاوت در انتخابی جام جهانی استفاده کند تا فشردگی مسابقات و همینطور گرمای هوا، بازیکنان تیم ملی را خسته نکند.

راه گریز از گرمای بحرین و فشردگی پیش روی اسکوچیچ و تیم ملی

به گزارش خبرنگاران، با انتخاب بحرین به عنوان میزبان بازی های متمرکز در گروه سوم انتخابی جام جهانی 2022 در قاره آسیا، حق میزبانی ایران در دور برگشت سلب شده و دراگان اسکوچیچ و شاگردانش برای جبران دو شکست در دور رفت این مسابقات، باید در زمین بحرین در جست و جوی امتیازهای از دست رفته باشند.

به جز از دست رفتن حق میزبانی، گرما و رطوبت هوا در اواخر بهار در جزایر خلیج فارس مانند بحرین، از دیگر موضوعات اذیت کننده برای ورزشکاران است؛ به طوری که در این مقطع از سال، در کشورهای عربی این منطقه، رویدادهای فوتبالی برگزار نمی شود.

با این حال، طبق برنامه ریزی مسابقات، تیم ملی ایران در 12 روز و در فواصل زمانی سه روز یک بار باید با تیم های هنگ کنگ، بحرین، کامبوج و عراق دیدار کند. حتی در همین برنامه ریزی هم ایران 4 دیدار برگزار می کند اما سایر تیم ها به علت یک بازی بیشتر در دورهای گذشته، باید در سه دیدار به میدان بروند که فشار کمتری را به آن ها وارد می کنند.

تا قبل از این قرار بود ایران ابتدا دو بازی نسبتا آسان خود با هنگ کنگ و کامبوج را در فروردین 1400 برگزار کند و در هفته های پایانی به مصاف بحرین و عراق برود اما در برنامه جدید، بازی با بحرین یک هفته جلوتر افتاده است که از نظر قدرت تیمی بهتر از کامبوج است و کار ایران را سخت تر می کند.

در کنار تمام اتفافات پیش آمده علیه تیم ملی، یکی از نکات مثبت این برنامه ریزی، کاهش فشار به یوزهای ایرانی است. در واقع اسکوچیچ برای جلوگیری از فشار بر بازیکنان در گرمای بحرین و همینطور تقویم مسابقات، از دو تیم متفاوت در بازی ها استفاده کند.

هنگ کنگ و کامبوج دو تیمی هستند که هیچ ادعایی مقابل تیم های ایران، عراق و بحرین ندارند و تیم ملی ایران با تیم دوم و سوم هم می تواند این دو تیم را شکست دهد. در نتیجه اسکوچیچ می تواند برای بازی با هنگ کنگ در سیزدهم خرداد و کامبوج در 21 خرداد از بازیکنانی استفاده کند که شانس کمتری برای دو بازی حساس مقابل بحرین در 17 خرداد و عراق در 25 خرداد دارند و در نتیجه ملی پوش های ایرانی مقابل بحرین و عراق با کمترین خستگی به میدان خواهند رفت.

اگر چه استفاده از دو ترکیب مختلف می تواند هماهنگی را از تیم ملی ایران دور کند اما با توجه به شرایط جوی کشور بحرین، جلوگیری از خستگی بازیکنان، کمک زیادی به تیم ملی خواهد کرد. به همین دلیل اسکوچیچ می تواند به طور متناوب از دو تیم ترکیب خود بهره ببرد و بازیکنان اصلی را برای دیدار با بحرین و عراق آماده نگه دارد.

برنامه بازی های باقی مانده ایران به این شرح است.

ایران - هنگ کنگ - 3 ژوئن (13 خرداد 1400)

ایران - بحرین - 7 ژوئن (17 خرداد 1400)

کامبوج - ایران - 11 ژوئن (21 خرداد 1400)

ایران - عراق - 15 ژوئن (25 خرداد 1400)

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 29733

به "راه گریز از گرمای بحرین و فشردگی پیش روی اسکوچیچ و تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه گریز از گرمای بحرین و فشردگی پیش روی اسکوچیچ و تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید