سرقت توالت فرنگی طلایی که نامش آمریکا بود

به گزارش مجله سلو بلاگ، یک توالت طلایی که با نام آمریکا شناخته می شد، روز آدینه 13 سپتامبر 2019 از کاخ بلنهایم واقع در نزدیکی وددستاک در آکسفوردشایر انگلستان ربوده شد.

سرقت توالت فرنگی طلایی که نامش آمریکا بود

به گزارش ، یک توالت طلایی که با نام آمریکا شناخته می شد، روز آدینه 13 سپتامبر 2019 از کاخ بلنهایم واقع در نزدیکی وددستاک در آکسفوردشایر انگلستان ربوده شد. وینستون چرچیل، نخست وزیر سرشناس بریتانیا در سال 1874 در این کاخ به جهان آمده بود.

به گزارش رادیو مونته کارلو به نقل از پلیس محلی گروهی شامگاه آدینه گروهی از سارقان به زور وارد قصر بلنهایم شده و ضمن دزدیدن توالت آمریکا، به این کاخ که در فهرست میراث فرهنگی جهانی واقع شده است، آسیب جدی زدند.

توالت فرنگی دزدیده شده توسط هنرمند ایتالیایی مائوریتسیو کاتیلان و از طلای 18 عیار ساخته شده و با نام توالت آمریکا در کاخ بلنهایم به عنوان بخشی از آثار کاتیلان در معرض دید و استفاده عموم قرار داشت.

جسی میلان، کارآگاه پلیس آکسفوردشایر گفت که دزدیده شدن این توالت، آسیب جدی به کاخ زده، زیرا که توالت به لوله های آب کاخ وصل بوده و پس از دزدیده شدنش، بخش های زیادی از تمام قصر را فرا گرفته است.

در همین باره مردی 66 ساله که گمان می رود در این سرقت نقش داشته دستگیر شده، ولی هنوز هیچ اثری از توالت طلایی دزدیده شده، یافت نشده است. این توالت برای اولین بار در موزه گوگنهایم نیویورک در معرض دید عموم نهاده شد و بین سپتامبر 2016 تا تابستان 2017، بیش از 100 هزار نفر از آن استفاده کردند.

در بین سال های 1705 تا 1724 توسط معمار انگلیسی سر جان ونبرو ساخته شد و از سوی مجلس آن کشور، به عنوان هدیهٔ پیروزی جان چرچیل (می 1650 -ژوئن 1722) بر فرانسویان در 1704 در نبرد بلانهایم در آلمان به او تقدیم گشت. وینستون چرچیل، نخست وزیر و سیاست مدار پر آوازه بریتانیایی در 30 نوامبر 1874 در این کاخ به جهان آمد.

منبع: العربیه

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 8270

به "سرقت توالت فرنگی طلایی که نامش آمریکا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت توالت فرنگی طلایی که نامش آمریکا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید