سلیمی: تغییرات جدید داوری در لیگ جهانی اتریش اعمال خواهد شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، جواد سلیمی رئیس کمیته داوران و مشاور بین الملل فدراسیون کاراته از اعمال تغییرات در بازبینی قوانین داوری اطلاع داد.

سلیمی: تغییرات جدید داوری در لیگ جهانی اتریش اعمال خواهد شد

به گزارش به نقل از سایت فدراسیون کاراته، جواد سلیمی گفت: پیش از شروع رقابت های لیگ جهانی کاراته اتریش خاویر اسکالانته، رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته در بخشنامه ای آخرین تغییرات داوری را در اختیار کمیته داوران فدراسیون های عضو قرار داد.

رئیس کمیته داوران کشورمان در ادامه اضافه نمود: مطابق این بخشنامه تمامی داوران که به وسیله فدراسیون های ملی برای دوره داوری و یا قضاوت در رویداد های رسمی فدراسیون جهانی و یا قاره ای معرفی می شوند باید دارای تابعیت و یا اقامت دائم آن کشور باشند.

عضو شورای داوران فدراسیون جهانی کاراته در خصوص دیگر تغییرات در آیین نامه داوری اعلام نمود: در تمامی رقابت های کومیته علاوه بر داور وسط، قضات، ناظران ویدئو چک، ناظر مسابقه و حتی مسئول ثبت امتیاز نیز نباید ملیت و یا اقامت یکسان با شرکت کنندگان آن رقابت داشته باشند. اما در خصوص مبارزات کاتا این ممنوعیت تنها در رقابت کسب مدال اعمال می گردد.

عضو شورای داوران آسیا با تاکید بر لازم الاجرا بودن تغییرات فوق از لیگ جهانی اتریش اضافه نمود: در صورت عدم رعایت موارد فوق، داور خاطی علاوه بر حذف از ادامه قضاوت در آن رقابت به مدت حداقل یکسال از قضاوت در تمامی رویداد های رسمی فدراسیون جهانی تعلیق خواهد شد.

سلیمی همچنین گفت: در این بخشنامه مجددا تاکید شده تمامی داورانی که برای قضاوت به یک رویداد رسمی دعوت می شوند از تعامل و ارتباط با مربیان و شرکت کنندگان منع شده و مجاز نیستند در هنگام پوشیدن لباس رسمی داوری با مربیان و یا شرکت کنندگان در عکس و یا فیلم حضور داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 13200

به "سلیمی: تغییرات جدید داوری در لیگ جهانی اتریش اعمال خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلیمی: تغییرات جدید داوری در لیگ جهانی اتریش اعمال خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید