سهم روستاهای کشور در فراوری ناخالص ملی 1.7 درصد است

به گزارش مجله سلو بلاگ، معاون برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: سهم خراسان شمالی در فراوری ناخالص ملی فقط 0.76 درصد است.

سهم روستاهای کشور در فراوری ناخالص ملی 1.7 درصد است

به گزارش خبرنگاران، معراجی در کارگروه اشتغال خراسان شمالی در بجنورد گفت: این درحالیست سهم روستاهای کشور در این حوزه 1.7 درصد است.

وی با اشاره به اینکه 44 درصد جمعیت مردم خراسان شمالی در روستاها زندگی می نمایند، اضافه نمود: متوسط درآمد هزینه خانوار روستایی 14 میلیون و 600 هزار تومان است، این درحالیست که میانگین کشوری 20 میلیون تومان بوده است و یک خانوار روستایی خراسان شمالی حدود 600 هزار تومان می تواند پس انداز کند.

معراجی ادامه داد: مشکلاتی که در روستاهای این استان وجود دارد شامل خروج نیروی کار از روستاها، فقر مراتع و نبود وضعیت مشخصی در مناطق مرزی این استان برای بهره مالی است.

وی اظهار کرد: روستاهای خراسان شمالی در مورد شاخص های بهره مندی از آب شاخص 77 درصدی را دارد این درحالیست که شاخص کشوری روستاها 74 درصد است و در حوزه راه روستایی شاخص این استان 57.5 و شاخص کشوری 69درصد است.

معراجی توضیح داد: 95 درصد روستاهای بالای 20 خانوار خراسان شمالی از نعمت گاز برخوردار هستند، این درحالیست که این رقم در کشور 75درصد بوده است.

به گفته وی، شاخص جمعت روستایی تحت پوشش خراسان شمالی تحت پوشش کمیته امداد بیش از شاخص کشوری است.

دبیر: زهرا حبیب پور

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 2461

به "سهم روستاهای کشور در فراوری ناخالص ملی 1.7 درصد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم روستاهای کشور در فراوری ناخالص ملی 1.7 درصد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید