شناسایی یک سلول جدید که به درمان جراحت قلب یاری می نماید

به گزارش مجله سلو بلاگ، پژوهشگران دانشگاه کلگری(University of Calgary) کانادا در مطالعه اخیرشان دریافته اند یک سلول خاص که ماکروفاژ حفره برون شامه ای قلب گاتا6پلاس(Gata6+ pericardial cavity macrophage) نام دارد در بهبود زخم های قلب موش ها بسیار موثر بوده است.

شناسایی یک سلول جدید که به درمان جراحت قلب یاری می نماید

به گزارش خبرنگاران، پژوهشگران در مطالعه اخیر خود یک جمعیت سلولی را شناسایی نموده اند که در بین آنها یک سلول خاص وجود دارد که در ترمیم آسیب های وارده به قلب موثر است. آنها سلول مذکور را در مایع برون شامه ای قلب (pericardial fluid) داخل کیسه اطراف قلب شناسایی نموده اند.

این مطالعه به رهبری دکتر پال کوبس(Paul Kubes)، جاستین دنیست(Justin Deniset) و پال فدک(Paul Fedak) انجام شد.

سلول مذکور در داخل برون شامه قلب افرادی که دارای جراحتی در قلب خود بودند نیز یافت شده است. محققان معتقدند این سلول ها راههای جدیدی را برای توسعه درمان های جدید برای بیماران مبتلا به بیماری قلبی و یا جراحت قلبی ارائه می دهند.

این نخستین بار است که پزشکان قلب این احتمال را آنالیز می نمایند که سلول های خارج از قلب می توانند در بهبود و ترمیم قلب آسیب دیده موثر باشند یا خیر.

فدک استاد دانشکده قلب دانشگاه کلگری گفت: کشف یک سلول جدید که می تواند به بهبود عضله قلب آسیب دیده یاری کند می تواند راه را برای توسعه درمان های جدید برای میلیون ها نفر که از بیماری های قلبی رنج می برند میسر سازد. ما همواره می دانستیم که قلب در داخل کیسه ای قرار گرفته است که با یک مایع عجیب پر شده است اما اکنون دریافته ایم که این مایع برون شامه ای قلب غنی از سلول های درمان نماینده جراحت های وارده به قلب است.

یافته های این مطالعه در مجله Immunity منتشر شد.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 9240

به "شناسایی یک سلول جدید که به درمان جراحت قلب یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی یک سلول جدید که به درمان جراحت قلب یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید