ضرورت دورکاری در مقابله با کرونا در تهران

به گزارش مجله سلو بلاگ، استاندار تهران بر تقلیل ساعت کار و استفاده از 50 درصد از نیروی انسانی و ظرفیت دورکاری برای مقابله با کاهش کرونا در کلانشهر تهران تاکید نمود.

ضرورت دورکاری در مقابله با کرونا در تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، انوشیروان محسنی بندپی، در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا، ضمن قدردانی از کوشش های مدافعان عرصه سلامت در استان تهران، ارائه راه چاره های لازم با هدف ایجاد حساسیت بیشتر مردم نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا را ضروری دانست.

وی با اشاره به فرایند صعودی مبتلایان به کرونا اعلام نمود: تا زمانی که داروی موثر و واکسن پیشگیری از کرونا در دسترس عموم قرار نگیرد باید ملاحظات بهداشتی در بالاترین سطح اعمال و عوامل انتقال ویروس به پایین ترین سطح برسد.

محسنی بندپی، علم تحلیل اپیدمیولوژی ها را برای کنترل کرونا از سوی دستگاه های تصمیم گیر و سیاست گذار کشور را ضروری دانست و استفاده از تجارب ارزنده کارشناسان این حوزه خواهان شد.

استفاده از تخصص های بین رشته ای، مدل سازی و شبیه سازی یکی دیگر از مواردی بود که استاندار تهران برای پیشگیری از اپیدمی ها خواهان شد و گفت: رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک می تواند به میزان قابل توجهی از کرونا پیشگیری کند.

وی، استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و تجمعات را بیشترین عامل شیوع کرونا ذکر کرد و اضافه نمود: اگر چنانچه شرایط تهران به بحران برسد، کنترل آن بسیار سخت خواهد شد.

کاهش ظرفیت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، لغو طرح ترافیک، تقلیل ساعت کاری و یا استفاده از 50 درصد از نیروی انسانی، استفاده از ظرفیت دورکاری و اجرایی شدن غربالگری توسط دستگاه های مختلف از دیگر مواردی بود که محسنی بندپی توضیحاتی درباره آن ارائه داد.

در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با ویروس کرونا که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید مواردی نظیر تعطیلی ادارات تهران، تقویت بخش های پلاسما درمانی، تامین اعتبارات و تخت بیمارستانی، استفاده بیشتر از ظرفیت بیمارستان های کرونایی برای درمان مبتلایان به کرونا، اعمال قوانین سخت گیرانه تر در فرایند فعالیت مشاغل، ارائه شیوه نامه های متناسب با شرایط، بهره مندی از ظرفیت های دولت الکترونیک و ظرفیت های خودجوش مردمی مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 19812

به "ضرورت دورکاری در مقابله با کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت دورکاری در مقابله با کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید