قیمت رسمی ماسک اعلام شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، گلپور گفت: قیمت هر عدد ماسک صنعتی یک هزار و 300 و قیمت هر عدد ماسک کارگاهی یک هزار و 500 تومان است.

قیمت رسمی ماسک اعلام شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، جمشید گلپور رئیس ستاد مقابله با کرونای وزارت صمت گفت: بخشی از ماسک هایی که در دست متولیان امر است شامل این 18 میلیون اعلام شده می گردد؛ ذخایر بیشتری از ماسک در کشور موجود است که می تواند در اختیار متولیان توزیع این حوزه قرار بگیرد. بنابر آمار ها 18 تا 30 میلیون ماسک وارداتی که در دوران پیک بیماری وارد کشور شد هنوز در دست واردکنتدگان باقی مانده و متاسفانه معین تکلیف نشده است تا به انبار های ماسک انتقال پیدا کند.

او اعلام کرد: بر اساس مصوبات ستاد لجستیک مقابله با کرونای وزارت صمت شرایط ویژه ای برای توزیع ماسک تعریف شده است. تا پیش از این مصوبه تمام فرآیند توزیع در اختیار وزارت بهداشت بود. مسئله ای در تامین نداشتیم و بخشی از توزیع توسط واحد های جهادی و استگاه های عرضه انجام می شد؛ بخش صنعتی هم در اختیار وزارت بهداشت بود و بر اساس حواله ها توزیع می شد.

گلپور اعلام کرد: بعد از اجباری شدن استفاده از ماسک، شرایط ویژه ای برای فراوری و توزیع ماسک و مواد اولیه آن بنا گذاری شد تا به صورت الکترونیکی انجام گردد. سامانه جامع تجارت مبنای کار نهاده شد تا توزیع کننده مواد اولیه ملزم به ثبت مقدار توزیع شده در سامانه جامع تجارت گردد.

رئیس ستاد مقابله با کرونای وزارت صمت با اشاره به مشکلاتی که در تامین مواد ضدعفونی کننده وجود داشت و با سیستمی شدن فرآیند کنترل شد، توضیح داد: نظمی در شبکه توزیع ایجاد شده تا از ابتدا تا انتهای آن قابل رصد باشد. اتفاق اخیر باعث خواهد شد تا عرضه های خارج از شبکه و حتی قاچاقی که در این حوزه وجود داشت از بین برود. در روال جدید بخش کارگاهی متولی فراوری و توزیع ماسک در خواروبار فروشی ها شدند و بخش صنعتی که حدود 6 میلیون ماسک است برای داروخانه ها و فروشگاه های زنجیره ای در نظر گرفته ایم.

او ادامه داد: توزیع ماسک در داروخانه ها با همان شرکت های پخش قبلی است با این تفاوت که هر داروخانه یا فروشگاهی که ماسک را دریافت می نماید باید در سامانه ثبت شده باشد و با قیمت مصوب اقدام به عرضه محصولات کند. قیمت ماسک های صنعتی یک هزار و 300 و قیمت ماسک های کارگاهی یک هزار و 500 تومان است. هر قیمتی با هر جایگاهی قیمت بیشتری عرضه کند متخلف خواهد بود. بین 10 تا 11 میلیون ظرفیت فراوری روزانه داریم که می تواند افزایش پیدا کند همچنین بیش از 18 میلیون ماسک وارد شده و آماده عرضه در کشور وجود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 20 شهریور 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 19972

به "قیمت رسمی ماسک اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت رسمی ماسک اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید