مبارزه کاراته کاها در میان آتش و خون، موج بازگشت ها ادامه دارد

به گزارش مجله سلو بلاگ، رقابتهای کاراته قهرمانی رده های سنی دنیا روز چهارشنبه و با پافشاری مسئولان رده بالای فدراسیون دنیای رسما در سانتیاگو شیلی شروع شد. این در حالی بود که اعتراضات مردمی به سیاست های ریاضت مالی دولت هر روز شدت بیشتری می گرفت.

مبارزه کاراته کاها در میان آتش و خون، موج بازگشت ها ادامه دارد

شمار زخمی و کشته شدگان هر روز بیشتر می گردد و فدراسیون جهانی کاراته همچنان اصرار به برگزاری مسابقات دارد. بر اساس برنامه جدیدی که کمیته برگزاری تدوین کرد، مسابقات باید از صبح آغاز می شد و تا ساعت 14 به وقت محلی به اتمام می رسید. این درست زمانی بود که شهر خلوت بود و معترضان هنوز وارد خیابان ها نشده بودند.

روز گذشته یکی از هتل هایی که محل اسکان کاراته کاهای چند کشور بود با اقدام معترضان به آتش کشیده شد و همین موضوع باعث شد کاراته کاهای بیشتری به کشورهای خود بازگردند.

محمدرضا رشیدنیا سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته ماکائو در حالی که قصد بازگشت از شیلی را داشت از فرودگاه بین المللی سانتیاگو به مجله سلو بلاگ گفت: با شدت دریافت اعتراضات و بخصوص اتفاقاتی که در یکی از هتل ها افتاد ما با مشورت مسئولان کشوری، تصمیم به بازگشت گرفتیم. دو کاراته کای ما در بخش کاتا مبارزه کردند و اعضای تیم کومیته نیز با این تصمیم حضور در مسابقات را از دست دادند.

وی اضافه کرد: واقعا شرایط سختی در شهر محل برگزاری مسابقات حاکم بود. اسپینوزا رئیس فدراسیون جهانی قبل از آغاز مسابقات در جلسه فنی شرکت و از مسئولان و مربیان درخواست یاری کرد تا مسابقات به بهترین شکل برگزار گردد. ولی واقعا تداوم مسابقات به صلاح نیست. امنیت ورزشکاران مهمترین نکته است و با این شرایط هیچ تضمینی بر آن نیست. روز گذشته در راستا بازگشت به هتل، اتوبوس حامل کاراته کاها اجازه تداوم راستا پیدا نکرد و در سخت ترین شرایط اعضای تیم را به هتل رساندیم.

این مربی ایرانی ادامه داد: اعضای تیم ملی ژاپن که قبل از آغاز مسابقات به توکیو بازگشتند. تا آنجا که من خبر دارم نزدیک به 10 کشور دیگر کاراته کاها خود را از سانتیاگو خارج کردند. اوضاع نابسامان شهر تاثیر منفی روی مسابقات گذاشته و نمی توان ریسک کرد. برای ما امنیت ورزشکاران اهمیت فوق العاده ای دارد.

با وجود آنکه رئیس جمهور شیلی قول مساعد برای اصلاحات جدید در قوانین داده، ولی با پیوستن اتحادیه کارگری به مردم معترض، پیش بینی شدت اعتراضات در روزهای آینده می رود. به هر حال مسابقات دو روز دیگر در سانتیاگو ادامه دارد و احتمال خروج کشورهای دیگر نیز از شیلی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 10000

به "مبارزه کاراته کاها در میان آتش و خون، موج بازگشت ها ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه کاراته کاها در میان آتش و خون، موج بازگشت ها ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید