مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به انتها رسید

به گزارش مجله سلو بلاگ، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اتمام مهلت اپراتورهای موبایل برای اجرای مصوبه جدید خدمات ارزش افزوده تلفن همراه خبر داد.

مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به انتها رسید

حسین فلاح جوشقانی در توئیتر گفت: 15 خرداد 99 مهلت پایانی اپراتورها برای اجرای مصوبه موسوم به پایان وس است.

وی ادامه داد: بنابر بررسی ها، زیرساخت لازم برای اجرای مصوبه 300 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل آماده است و اپراتور رایتل بنا دارد کل خدمات ارزش افزوده تلفن همراه را متوقف کند.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: این مصوبه از دوشنبه پیش رو، لازم الاجرا است.

گفتنی است رگولاتوری روز گذشته (14 خردادماه) با ابلاغ نامه ای به اپراتورهای موبایل از آنها خواست تا خدمات ارزش افزوده را مطابق با مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به مشترکان ارائه دهند.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه سال 98 با توجه به مصوبه شورای عالی فضای مجازی، الحاقیه ای برای مصوبه 248 درباره ارائه و استفاده از خدمات ارزش افزوده موبایل تصویب کرد.

این مصوبه به دلیل وجود برخی چالشها در ارائه خدمات ارزش افزوده و ناآگاهی برخی از مشترکان در مورد شرایط و هزینه های عضویت، روش های استعلام شرایط عضویت و یا لغو آن به تصویب رسید و قرار بود از 15 اردیبهشت سال 99 اجرا شود که با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و موانع فنی برای پیاده سازی فرآیندهای مناسب در شبکه اپراتورها برای اجرای مفاد مصوبه، این زمان بندی تا 15 خردادماه تمدید شد.

در مصوبه جدید رگولاتوری، موضوع اعتبار خدمات ارزش افزوده پیش بینی شده است که بر اساس آن مشترک می تواند بسته خدمات ارزش افزوده را با قیمت معینی خریداری کند و اپراتورها نیز صرفاً به مشترک اجازه می دهند خدمات ارزش افزوده را تا سقف اعتبار معین شده فعال کند. در همین حال هرگونه مبلغی که بابت خدمات ارزش افزوده از مشترکان تلفن ثابت و یا تلفن همراه دائمی یا اعتباری کسر می شود باید از محل اعتبار معین شده باشد.

دارندگان پروانه هم موظف هستند پس از دریافت درخواست خدمات ارزش افزوده از سوی مشترک، شرح خدمات، هزینه و زمان استفاده از آن را به مشترک اطلاع داده و حداکثر تا سقف اعتبار خدمات ارزش افزوده مشترک، سرویس درخواستی را برای وی فعال کنند.

هرگونه تمدید یا فعال سازی دوباره اعتبار خدمات ارزش افزوده باید پس از درخواست مجدد از سوی مشترک انجام شود.

دارنده پروانه موظف است پس از پایان اعتبار خدمات ارزش افزوده، پیامکی مبنی بر پایان اعتبار این خدمات برای مشترک ارسال کند و برای مشترکین تلفن ثابت و همراه دائمی به صورت جداگانه صورتحساب صادر کند.،مهر

بیشتر بخوانیم: نفس های آخر وس های کلاهبردار

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 مرداد 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 18068

به "مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به انتها رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به انتها رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید