جهانگیری: کره و ژاپن منابع مسدود شده ایران را آزاد می کنند

به گزارش مجله سلو بلاگ، معاون اول رئیس جمهور گفت: روز ها و ماه های امیدوارکننده ای در پیش است، کشور هایی که منابع ما را مسدود کرده اند مثل کره و ژاپن اعلام می کنند منابع شما را آزاد می کنیم، امیدوارم دوران سختی و تلخی برای ملت ما زودتر تمام شود.

جهانگیری: کره و ژاپن منابع مسدود شده ایران را آزاد می کنند

به گزارش فارس، عصر امروز بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور و در ارتباط ویدئوکنفرانسی با اسحاق دنیاگیری معاون اول رئیس جمهوری، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش برگزار گشت.

معاون اول رئیس جمهور در این مراسم با اشاره به تغییر رفتار دولت هایی که منابع مالی ایران را مسدود کرده اند، گفت: احساس می کنم روز ها و ماه های امیدوارکننده ای در پیش است.

اسحاق دنیاگیری افزود: ما با تحریم ها و بیماری کرونا روبرو هستیم، کرونا تمام جنبه های زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده و اثر آن در برخی بخش ها نگران کننده شده است.

وی افزود: همه می دانیم آموزش تعطیل بردار نیست و حضور دانش آموزان و معلمان در مدارس اثرات مثبت زیادی دارد، ولی به خاطر کرونا و اهمیت سلامت دانش آموزان و معلمان مدارس تعطیل و شبکه شاد راه اندازی شد تا آموزش به صورت مجازی دنبال شود، ولی حتما شوکی به این حوزه وارد شد و باید کاری کنیم که عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های ما این است که خیلی از دانش آموزان به ابزار لازم از جمله تلفن همراه هوشمند برای تحصیل از طریق شبکه شاد دسترسی ندارند، متذکر شد: دولت، خیرین و آحاد مردم باید کمک کنند که فرزندی از فرزندان ما از این ابزار ها محروم نشود.

دنیاگیری گفت: معلمان کار های ارزشمندی در این مدت انجام داده اند، به عنوان مثال خانم معلمی در بیمارستان بستری بود، اما آموزش را تعطیل نکرد، معلمی روستا به روستا رفت و به دانش آموزان درس داد، باید دست این معلمان را بوسید.

وی یکی از بهترین و مقبول ترین امور خیرخواهانه در کشور را مدرسه سازی اعلام کرد و گفت: مدرسه کانون اصلی توسعه کشور است و مدرسه سازی برای پیشبرد عدالت آموزشی و تقویت روحیه همبستگی بین مردم اهمیت دارد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از آرمان های جمهوری اسلامی عدالت است و در بین جنبه های مختلف عدالت، عدالت آموزشی از مهم ترین جنبه های عدالت است، اعلام کرد: صحنه هایی که در مناطق محروم می بینیم دردآور و نگران کننده است، ولی هیچ کدام نسبت به نبود امکانات آموزشی دردآورتر نیست.

دنیاگیری با اشاره به لزوم کمک دولت و خیرین به مناطق محروم، تاکید کرد: برای مردم هیچ چیزی مهم تر از استقرار عدالت و رفع تبعیض نیست.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد مرحوم حافظی و سایر خیرین، گفت: در مقطعی با شش قدرت بزرگ دنیا توافق کرده، برجام امضا شد و تحریم ها لغو شد، اما آمریکایی ها کار ضدانسانی و غیرعقلایی کردند و از برجام خارج شده و هدف خود را اعمال فشار بر مردم ایران قرار دادند تا به مردم درد وارد شود.

معاون اول رئیس جمهور یادآور شد: آن ها دارو را تحریم کردند، ما برای خرید تجهیزات پزشکی به مبلغ 70 میلیون دلار با سازمان بهداشت دنیای به توافق رسیدیم، اما بعد از یک سال هنوز امکان ورود این تجهیزات فراهم نشده است.

دنیاگیری شرح داد: آمریکایی ها فشار آوردند تا مردم را به خیابان بکشانند و نظام را تسلیم یا دچار فروپاشی کنند، اما ایستادگی ملت موجب شکست دشمن شد.

وی همراهی مردم در شکست دادن آمریکا را یک سند بزرگ و ماندگار تاریخی دانست و گفت: مردم احساس کردند که رفتار مسؤولان هم منطقی است و چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا به دولت فشار نمی آوردند که دولت با ترامپ مذاکره کند.

معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: امروز مقامات آمریکا اعتراف می کنند که فشار حداکثری شکست خورده است، اکنون هم تا زمانی که آمریکا دست از لجاجت و کینه توزی و دست از اقدامات علیه ملت ایران برندارند، ما باید بر مبنای عقل و منطق و رفتاری مورد قبول مردم اقدام کنیم.

دنیاگیری با اشاره به تصویب قانونی برای مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس شورای اسلامی، گفت: ما در دولت در آن مقطع نظرات خود را مکتوب به مجلس و شورای نگهبان اعلام کردیم، اما پس از تایید قانون، پذیرفتیم که قانون را باید اجرا کنیم، اما قانون را به روشی اجرا کردیم که آمریکا نتواند فشار خود را به ایران افزایش دهد، دنیایان از نحوه برخورد ما در اجرای این قانون شوکه شدند، با آژانس انرژی اتمی توافق کردیم و اکنون توپ در زمین آن هاست.

معاون اول رئیس جمهور در پایان گفت: احساس می کنم روز ها و ماه های امیدوارکننده ای در پیش است، کشور هایی که منابع ما را مسدود کرده اند مثل کره و ژاپن اعلام می کنند منابع شما را آزاد می کنیم، امیدوارم دوران سختی و تلخی برای ملت ما زودتر تمام شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 29172

به "جهانگیری: کره و ژاپن منابع مسدود شده ایران را آزاد می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: کره و ژاپن منابع مسدود شده ایران را آزاد می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید