نانوایی های متخلف تعطیل می شوند

به گزارش مجله سلو بلاگ، سرپرست نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از ادامه طرح نظارت بر نانوایی ها در سطح استان تهران اطلاع داد و توضیح داد که تخلف مجدد واحدهای نانوایی در مرحله بعدی طرح نظارت؛ منجر به تعطیلی و قطع سهمیه آن ها خواهد شد.

نانوایی های متخلف تعطیل می شوند

پیش از این این مقام مسئول در سوم مهرماه، یعنی یک روز بعد از اعلام نرخ های جدید انواع نان، از طرح نظارتی 15 روزه این سازمان بر قیمت نان در شهر تهران خبر داده بود که به نظر می رسد حالا با توجه به تخلفات اجرا شده از سوی بعضی نانوایی ها، این طرح با برخوردهای جدی تری ادامه خواهد داشت.

چندی پیش اعلام شد که گزارش های میدانی مجله سلو بلاگ از نانوایی های مرکز شهر نشان می دهد که علی رغم مصوبه قانونی برای اعلام وزن چانه و قیمت نان در محل نانوایی، بعضی از آنها این قانون را رعایت نمی نمایند. از طرف دیگر بعضی نانوایی ها نیز نرخ های جدید اعلامی نان را رعایت نمی نمایند.

این موضوع از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران پیگیری شد. عزیزاله افضلی - سرپرست نظارت و بازرسی این سازمان - در گفت وگو با مجله سلو بلاگ، با اشاره به ادامه طرح نظارت بر نرخ های جدید نان در سطح استان تهران، گفت: برخورد بعدی ما با مسئولان اتحادیه ها است، چرا که نتوانستند به خوبی موضوع درج وزن چانه و قیمت نان در محل رویت مردم را، اجرا نمایند.

وی اضافه نمود: در مرحله بعدی نظارت بر نانوایی ها، تخلف مجدد واحدها منجر به تعطیلی آن ها و قطع سهمیه خواهد شد و فقط به جریمه اکتفا نمی گردد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اعمال قانون هایی که تاکنون صورت گرفته بازدارنده نبوده است، توضیح داد: بازرسی های صورت گرفته نشان می دهد که وضعیت درج وزن چانه و قیمت نان در نانوایی راضی نماینده نبود. البته در بخش نان های سنتی وضعیت بهتر بوده، اما در بخش نان سنگگ به نظر می رسد اتحادیه اقدامات لازم را انجام نداده است.

به گزارش مجله سلو بلاگ، دوم مهرماه نرخ جدید انواع نان اعلام شد و طبق تصمیم کارگروه تنظیم بازار استان تهران، در بخش نانوایی های یارانه پز؛ بربری با آرد 830 تومانی به قیمت 1000 تومان، سنگک با آرد 815 تومانی به قیمت 1200 تومان، تافتون با آرد 820 تومانی به قیمت 550 تومان و لواش با آرد 820 تومانی به نرخ 300 تومان عرضه می گردد.

همچنین در نانوایی های آزادپز نیز؛ بربری با آرد 1230تومانی به قیمت 1500 تومان، سنگک با آرد 1170تومانی به نرخ 1800 تومان، تافتون با آرد 1200 تومانی به قیمت 850 تومان و لواش با آرد 1200 تومانی به نرخ 450 تومان عرضه می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 9675

به "نانوایی های متخلف تعطیل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوایی های متخلف تعطیل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید